Babris slavē un peļ jauno TV Zvaigžņu darbu

0 Komentāru
Babris slavē un peļ jauno TV Zvaigžņu darbu
Foto: Lita Krone

Vakar vakarā eksperta un skatītāju vērtējumam tika nodots iknedēļas “lielais” uzdevums – videointervijas Cilvēks Latvijai. Viesos pie TV Zvaigznēm bija ieradies režisors Arvīds Babris, kurš analizēja katras komandas veikumu. Daži saņēma uzslavas, bet daži – pamatīgi izgāzās.

Pirmais skatītāju un eksperta vērtējumam tika nodots Džokera un Riharda darbs. Puiši kā savu Cilvēku Latvijai bija izvēlējušies intervēt atraktīvo, krāsaino un atpazīstamo raidījumu vadītāju, stila eksperti un uzņēmēju Gundegu Skudriņu. Arvīda vērtējums bija šāds: “Klau, simpātiskās lietas ir tās, ka bija kaut kādi vārdi sākumā no jums, bet ko jūs jaunu uzzinājāt par šo cilvēku? Un kāpēc tieši šī izvēle?” Puiši atklāja, ka zinājuši tikai to, ka viņa vadījusi TV raidījumus. Režisors teica, ka kadra cilvēki ir runātīgi, un tāpat kā viņš arī Gundega ir runīga: “Arī es varu runāt stundām ilgi, un jūs par mani neko neuzzināsit. Ar Gundegu ir bijušas daudz interesantu interviju, un skatītāji par viņu zina daudz. No jūsu intervijas es neuzzināju neko jaunu. Viņas viedokli un sajūtas par Latviju neuzzinājām. Viss bija nedaudz monotoni, jo visu laiku bija atbilde, atbilde, atbilde. Jums vajadzēja savu sākuma pozīciju pastiprināt.” Jāpiebilst, ka Džokers un Rihards ar šāda veida uzdevumu saskārās pirmo reizi dzīvē.

Linda un Aldis kā savu viesi intervijai bija izvēlējušies mūziķi, kurš jau ilgu laiku dzīvo Latvijā, muzicē latviešu ansambļos un uzskata, ka šeit ir viņa otrās mājas – Marko Ojalu.
Te profesionālajam režisoram bija arī tehniski ieteikumi jaunajiem TV darbiniekiem: “Intervētājam vajadzētu būt ļoti tuvu kameras asij. Ja runā par cilvēkiem, tad patiesībā šī bija izdevīgāka izvēle nekā iepriekšējā (Skudriņa), ja soms runā latviski, tas ir vienīgais tāds soms, iespējams. Cilvēkiem arī uzreiz ir interesanti uzzināt, ka latviešu dziesmas ir mažorā un somiem minorā. Es būtu pajautājis vēl kādu tādu jautājumu, lai nospēlē kādu somu dziesmu minorā. Stāstu veidot var arī lokācija. Pirmajiem lokācija bija švakāka. Vērtība varētu būt tā, ka latviešiem patīk, ka uz viņiem paskatās no malas, un viņi sāk saprast, ka viņu valsts ir ok, un nemaz nav jābrauc prom. Vajag “baigo” meistarību, lai noturētu skatītāju pie stāsta. Varbūt tas ir interesanti, ka somam patīk svinēt Jāņus, bet labāk būtu vairāk precizitātes.”

Neimanis un Juris uz videointerviju bija uzaicinājuši jauno un talantīgo BMX braucēju, kurš, gūstot smagu traumu sportā, palicis ratiņkrēslā, taču nelaime nav ļāvusi viņam apstāties – Gustavu Pētersīli.
Babris šo personāža izvēli novērtēja ļoti labi: “Jā, labi izvēlēts personāžs. Kadri no viņa arhīva bija ļoti jauki. Bildītes, video kaut kādu stāstu radīja, jo bildes izstāsta vēl kādu stāstu. Bija labi, bet pieļauju, ka Gustavs varēja pastāstīt vēl ko vērtīgāku, bet – vai jūs paši kaut ko jaunu uzzinājāt?” Kopumā režisoram intervija patika.

Taču Santa un Dārta piedzīvoja īstu izgāšanos un neretu pieredzi TV darbā, kad sarunātais viesis īsi pirms filmēšanas atsaka. Dāmas bija uzrunājušas basketbolistu Artūru Strēlnieku. Lai izietu no nepatīkamās situācijas, Dārta un Santa nolēma intervēt Aldi. Arvīds Babris šo situāciju komentēja šādi: “Beidziet šos dusmīgos skatienus, mēs par darbu, neko personīgu. Saņemās. Jūs varējāt izjautāt Aldi par visiem gadiem, un tad varbūt būtu atklājušas, kas jums der tieši šai tēmai Cilvēks Latvijai. Paldies.”

[Ex] da Bass un Edgars uz interviju aicināja mediķi un politiķi, kurš par savām mājām izvēlējies Latviju, – Hosamu Abu Meri. Izvēloties fona mūziku sižetiem, Babris ieteica domāt par tās saistību ar galveno stāsta varoni: “Mūzika var būt bieži vien saistīta ar galveno stāsta varoni. Biju palaidis garām, ka viņš ir Saeimas deputāts. Forša izvēle. domāju, ka no šā stāsta arī varēja dabūt daudz interesantas lietas.” Režisors, veidojot intervijas, ieteica domāt par negaidītajiem faktiem un atbildēm, kādas var sniegt personība, kura tiek intervēta.

Marta un Santa Nr. 1 intervēja kareivi Tomu Grīsli.
Santa Nr. 1 atzinās, ka lielāko daļu darba izdarīja Marta, jo viņa ir jauniņā, un viesis ir Martas radinieks. Arvīds Babris vēlējās dzirdēt pamatojumu, kāpēc tieši šis kareivis? “Viņš visu laiku stāsta par savu ģimeni. Varbūt pietrūka tā, ka šis džeks ir bijis Āfrikā?! Kur latvieši dienē Āfrikā? Un, ja viņi ir Mali, tad ko tas dod Latvijai?”

Šovakar lielās izbalsošanas vakars. Kurš kļūs par nedēļas labāko dalībnieku, bet – kurš sēdēs uz “melnajiem” krēsliem? Seko līdzi notikumiem šovā un Kanālā 2.

0 Komentāru