Ansis Pūpols: Pie cilvēkiem jāiet ar smaidu!

0 Komentāru
Ansis Pūpols: Pie cilvēkiem jāiet ar smaidu!

Trešdienas vakaros pie topošajām TV Zvaigznēm ik nedēļu ierodas viesis. Arī vakardiena nebija izņēmums, un ciemos tika sagaidīts žurnālists ar bagātīgu pieredzi – Ansis Pūpols.

Ansis Pūpols jau 11 gadus strādā TV žurnālistikā. Viņam allaž patikuši izaicinājumi. Savulaik veidojis raidījuma Degpunktā sižetus, bet šobrīd Ansis Pūpols ir viens no skandalozā raidījuma Nekā personīga reportieriem. Gadu gaitā uzkrātā pieredze ļāvusi skatītājiem caur TV ekrāniem atklāt ne vienu vien skandalozu notikumu: “Mans darbs ir atmaskot viltīgus cilvēkus.”

Pieredzējušais žurnālists deva padomus katrai no topošajām TV Zvaigznēm par to, kā labāk izpildīt savu šīs nedēļas uzdevumu – izveidot sižetu.

Kristīnei Ansis ieteica izvēlēties vienu apakštēmu, jo temats par bērnu drošību ir diezgan plašs. Tāpat žurnālists atklāja, ka intervēt bērnus bez vecāku piekrišanas nav atļauts. Ansis ieteica intervēt vecākus un neuzdot “uzbrūkošus” jautājumus.

Strādājot pie sižeta Ziema nāk – sargi veselību, Pūpols Džokeram ieteica jautāt cilvēkiem ielās, kā viņi sargā savu veselību, nevis sākt ar jautājumu – vai jūs bieži slimojat?! Žurnālists aicināja intervijas ielās sākt ar smaidu un interesi, jo cilvēkiem patīk, ka par viņiem interesējas.

Andersons sižetu bija iecerējis veidot ar slēptās kameras palīdzību, savukārt Ansis teica, ka tas nebūs forši pret intervējamajiem, jo šī tēma nav ne slepena, ne arī aizskaroša, turklāt tie, kuri pamanīs, ka tiek filmēti ar slēpto kameru, nebūs apmierināti.

Santai kutelīga tēma par svaigu elpu. Te Pūpols atklāja, ka dažiem valstsvīriem arī traki smirdot mute, taču Santai ieteica šo jautājumu pagriezt tā, lai intervējamo neaizvainotu.

Par tēmu Ielas stils Rīgas ielās Ansis ieteica Dzintaram pieturēties pie apģērbu temata un neaizplūst līdz arhitektūrai un dizaina elementiem pilsētvidē. Žurnālists ir pārliecināts, ka par šo tēmu sižetu izveidot būs samērā viegli.

Egii sižets jāveido par kabatzagļiem. Un te nu Pūpols “aplauza” topošās TV Zvaigznes idejas – vairākus cilvēkus intervēt vienlaikus un pārģērbties par kabatzagli! Ansis ieteica Egii labāk pajautāt cilvēkiem, kā viņi atpazīst kabatzagli vai ir ar tiem saskārušies, kādās vietās viņus pamana biežāk?!

Lai arī Marta domā, ka viņas tēma Skaistākās vietas Rīgā ir garlaicīga, Ansis ieteica meitenei meklēt risinājumu caur cilvēku stāstiem – caur to, kur viņiem patīk doties, kur ved viesus, kur dodas uz randiņiem?

Linda savu tematu par bezbiļetes braucējiem sabiedriskajā transportā nolēmusi pasniegt caur joku. Arī te Ansis dalījās pieredzē.

Dārta atzinās, ka viņai nav pat nojautas, kā realizēt savu tēmu par dzīves kuriozajiem notikumiem sižetā. Pūpols ieteica izvēlēties kādu konkrētu notikumu, situāciju un tad jautāt cilvēkiem, kā viņi rīkotos šādā situācijā.

Jurim Pūpols ieteica pašam uzvilkt silto apakšveļu, dodoties uz intervijām ielās, [Ex] da Basam žurnālists ieteica neuzdot standarta jautājumus, jo tad saņemšot arī standarta atbildes, un sižets skatītājiem būs neinteresants. Bet par Edgara tematu Ansis teica: “Tā ir aktuāla tēma. Var prasīt par bērnu sišanu – vai iepērt ir labi? Var jautāt par audzināšanas alternatīvām bez pēršanas.”

Vēl pieredzējušais žurnālists jaunajiem censoņiem atklāja, ka Rīgas Centrāltirgū nedrīkst filmēt bez atļaujas, tāpat ieteica nelikt gaidīt sarunātajiem cilvēkiem, kā arī nelikt viņiem pārāk daudz kustēties: “Cilvēki sestdienas rītā nāk uz tirgu ne pārāk izgulējušies un lai kaut ko nopirktu, nevis lai pulcētos čupiņās.”

Novēlējis visiem veiksmi, Ansis Pūpols atvadījās, bet – vai jaunās zvaigznes būs ko mācījušās no sarunas ar viņu? To uzzināsim jau pavisam drīz. Seko līdzi notikumiem Kanālā 2 un TV Zvaigzne mājaslapā.

0 Komentāru