Aivars Helds: Gribas iegāzt pa galvu! Par šīm anekdotēm neviens nesmējās!

3 komentāri
Aivars Helds: Gribas iegāzt pa galvu! Par šīm anekdotēm neviens nesmējās!
Toms Norde

Vakar vakarā paralēli spraigajiem realitātes šova TV Zvaigzne dalībnieku privātās dzīves notikumiem tika analizēts arī otrās nedēļas darbs – anekdošu šovs.

Pie topošajām ētera sejām bija ieradies augstskolas RISEBA Komunikāciju zinātnes lektors Aivars Helds. Pasniedzējs kopā ar humora šova veidotājiem noskatījās samontēto materiālu un deva padomus aktiermeistarībā.

Vispirms Aivaram Heldam bija iespēja iepazīties ar TV Zvaigžņu sagatavoto scenāriju: ”Jāsaka, ka dialogi tādi pliekani un bez maz vai kā caur koppapīru. Anekdote jau ir ļoti sarežģīts žanrs, bet mani vairāk pārsteidz tēmas – neviens nav padomājis, ka bārā vai restorānā var notikt daudz kas cits?! Nav tikai jādzer. Scenārijā nav izmantoti nevieni modernie saziņas līdzekļi, viss tā ”plakani”. Pietrūkst virsuzdevuma un mērķauditorijas izpratnes…, tas tā viegli sakot…”

Tiešraidē viņš teica, ka dalībnieku aktierspēle ir šausmīga: ”Gribas nedaudz iegāzt pa galvu! Par šīm anekdotēm neviens vispār nesmējās.” Lektors akcentēja, – ja veido kaut kādu videomateriālu, tad pašiem ir jābūt lepniem par paveikto, jāpriecājas par to, kas izveidots: “Kāda jēga nākt šurp, ja jūs nespējat aizstāvēt savu darbu.”

Analizējot savu darbu, Juris nemitīgi mēģināja sevi un kolēģus aizstāvēt: “Komēdiju veidot ir grūti, un bija grūta anekdošu izvēle, un nākamreiz gribētu būt klāt montāžā, jo man neliekas smieklīgi tas, ko viņi ir uztaisījuši. Mēs ieguldījām tajā lielu darbu un tāpēc nevaru vērtēt objektīvi.”

Aivars Helds aktieriem lika saprast, ka viņi tā kā tādi opīši domā, ka bārā var tikai dzert: “Tur var mest arī šautriņas un notiek daudz citu darbību. Bet jūs esat mazliet atsaldēti, jums nav vēlmes neko rādīt.”

Juris atzina, ka arī sadarbība ar operatoriem nebija laba. Uz pasniedzēja jautājumu, kur ir viņu darba unikalitāte, neviens tā arī nespēja atbildēt.

“Jūs tās anekdotes kā padomju laikos nolasījāt. Tā it kā būtu jānodiktē kaut kas. Anekdotes ir jāizspēlē un jāsaprot, jāiejūtas savā lomā. Jums nevajag būt pareiziem, vajag būt pašiem. Nepieciešams saprast mērķauditoriju un to izmantot.”

Pēc skrupulozās darba analīzes Aivars Helds jauniešiem uzdeva nākamās nedēļas uzdevumu – izstrādāt sociālu reklāmas projektu ,”Maskavas ielas rajons”, ar ko jāmēģina mainīt apkārtējo viedoklis par šo vietu.

Kā topošajām TV Zvaigznēm veiksies? Vai viņi tiks galā arī ar nākamo uzdevumu? Sekojiet līdzi notikumiem šovā katru dienu TV Zvaigzne mājaslapā un Kanālā 2.

3 komentāri