3 komentāri
Aivars Helds: Gribas iegāzt pa galvu! Par šīm anekdotēm neviens nesmējās!
Toms Norde

Vakar vakarā paralēli spraigajiem realitātes šova TV Zvaigzne dalībnieku privātās dzīves notikumiem tika analizēts arī otrās nedēļas darbs – anekdošu šovs.

Pie topošajām ētera sejām bija ieradies augstskolas RISEBA Komunikāciju zinātnes lektors Aivars Helds. Pasniedzējs kopā ar humora šova veidotājiem noskatījās samontēto materiālu un deva padomus aktiermeistarībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vispirms Aivaram Heldam bija iespēja iepazīties ar TV Zvaigžņu sagatavoto scenāriju: ”Jāsaka, ka dialogi tādi pliekani un bez maz vai kā caur koppapīru. Anekdote jau ir ļoti sarežģīts žanrs, bet mani vairāk pārsteidz tēmas – neviens nav padomājis, ka bārā vai restorānā var notikt daudz kas cits?! Nav tikai jādzer. Scenārijā nav izmantoti nevieni modernie saziņas līdzekļi, viss tā ”plakani”. Pietrūkst virsuzdevuma un mērķauditorijas izpratnes…, tas tā viegli sakot…”

Tiešraidē viņš teica, ka dalībnieku aktierspēle ir šausmīga: ”Gribas nedaudz iegāzt pa galvu! Par šīm anekdotēm neviens vispār nesmējās.” Lektors akcentēja, – ja veido kaut kādu videomateriālu, tad pašiem ir jābūt lepniem par paveikto, jāpriecājas par to, kas izveidots: “Kāda jēga nākt šurp, ja jūs nespējat aizstāvēt savu darbu.”

Analizējot savu darbu, Juris nemitīgi mēģināja sevi un kolēģus aizstāvēt: “Komēdiju veidot ir grūti, un bija grūta anekdošu izvēle, un nākamreiz gribētu būt klāt montāžā, jo man neliekas smieklīgi tas, ko viņi ir uztaisījuši. Mēs ieguldījām tajā lielu darbu un tāpēc nevaru vērtēt objektīvi.”

Aivars Helds aktieriem lika saprast, ka viņi tā kā tādi opīši domā, ka bārā var tikai dzert: “Tur var mest arī šautriņas un notiek daudz citu darbību. Bet jūs esat mazliet atsaldēti, jums nav vēlmes neko rādīt.”

Juris atzina, ka arī sadarbība ar operatoriem nebija laba. Uz pasniedzēja jautājumu, kur ir viņu darba unikalitāte, neviens tā arī nespēja atbildēt.

“Jūs tās anekdotes kā padomju laikos nolasījāt. Tā it kā būtu jānodiktē kaut kas. Anekdotes ir jāizspēlē un jāsaprot, jāiejūtas savā lomā. Jums nevajag būt pareiziem, vajag būt pašiem. Nepieciešams saprast mērķauditoriju un to izmantot.”

Pēc skrupulozās darba analīzes Aivars Helds jauniešiem uzdeva nākamās nedēļas uzdevumu – izstrādāt sociālu reklāmas projektu ,”Maskavas ielas rajons”, ar ko jāmēģina mainīt apkārtējo viedoklis par šo vietu.

Kā topošajām TV Zvaigznēm veiksies? Vai viņi tiks galā arī ar nākamo uzdevumu? Sekojiet līdzi notikumiem šovā katru dienu TV Zvaigzne mājaslapā un Kanālā 2.

TOP komentāri

 • Neesi pārāk gudra
  0 0 0

  Neesi pārāk gudra

  Ja cilvēkam teiks, ka viss bija ļoti forši, nebūs nekāds progress, labākajā gadijumā stagnācija. Cilvēki mācās no kļūdām, nevis no pareizi paveikta darba (attiecināms uz savu paveikto darbu). Un ja nespēj izpildīt uzdevumu un uzklausīt kritiku, tad nevajag līst, kur nevajag. Tāpat lielākā daļa dalībnieki tur ir, lai iegūtu uzmanību, jo laikam tās ir par maz. Ja kāds no viņiem ir tiešām talantīgs, tad viņš vai viņa arī to izdarītu bez kaut kāda degradējoša šova.
 • Elizabete
  0 0 0

  Elizabete

  Šausmas. Tas kungs, ar saviem gudriem padomiem, varēja ierasties pirms uzņemšanas un pamācīt, pastāstīt, ne netaktiski izteikties par cilvēku darbu, kuri nekad to nav darījuši un nav pilnīgi nekāda priekšstata, kā to paveikt. Atļaušos nepiekrist šim gudram kungam, manuprāt, viss izdevās, it sevišķi puišu tēlojums. Nebija tā, ka bija ļoti smieklīgi, bet bija smieklīgi. Nav liela māka kritizēt un vēl ar tādiem tekstiem. Jaunieši centās. Iespējams, tam kungam ir slikta humora izjūta, ja reiz nebija smieklīgi :) :) :)
 • linda
  0 0 0

  linda

  Jurim taisnība.komēdiju šovu taisīt ir grūti.to var redzēt arī raidījumā Valstī viss ir kārtībā,ko it kā veido jau TV personība,bet diemžēl smieklīga nekā nav

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl