Visjaunākās Simpsonu sērijas jau drīzumā TV6

2 komentāri
Visjaunākās Simpsonu sērijas jau drīzumā TV6
Foto: 20th Century Fox

Nekad nenovecojušā, allaž modrā Simpsonu ģimene no Sprīngfildas jau vairāk nekā 25 gadus ir kulta personāži visā pasaulē. Arī kanālā TV6, kur jau devīto gadu tiek rādīti Simpsoni, jau drīzumā skatītāji varēs baudīt visjaunākos seriāla aizraujošos notikumus. Uzziniet interesantus faktus par un ap seriāla varoņiem, piemēram, kā radušies viņu vārdi un, kā skan Homērs arābu valodā! Un baudiet Simpsonu jauno, 26. sezonu no 8. februāra darba dienās plkst. 20:00 divās sērijās pēc kārtas kanālā TV6!

Pirmo reizi animācijas seriāls Simpsoni televīzijas ēterā bija redzams 1989.gada 17. decembrī, un ar Džima Brūka (Jim Brooks) un Sema Saimona (Sam Simon) palīdzību, Meta Groninga (Matt Groening) radītā ģimenīte guva tūlītējus panākumus. Šo 25 gadu laikā seriāls ir uzstādījis Ginesa rekordu, kļūstot par visilgāk pārraidīto iestudēto animācijas seriālu. Ir aprēķināts, ka lai noskatītos pilnīgi visas Simpsonu sērijas bez reklāmas pauzēm, nepieciešamas aptuveni deviņas dienas.

Balstīti uz disfunkcionālu piepilsētas ģimeni, Simpsoni ir spējuši apspēlēt katru ģimenes dzīves aspektu, izsmejot dažādas problēmas caur apbrīnojami radošām situācijām. Taču, vai zināt, kāpēc varoņi ir dzelteni? Tāpēc, lai tad, kad tiek pārslēgti televīzijas kanāli un garām paslīd dzeltens zibsnis, ikviens zinātu, ka tiek rādīti Simpsoni. Nejauši izvēlēti nav arī Homēra, Mārdžas, Lizas, Megijas un Patijas vārdi – tie ir aizgūti no Meta radiniekiem – vecākiem, māsas un tantes. Savukārt Simpsonu un citu varoņu uzvārdus Mets izdomājis, iedvesmojoties no dzimtās vietas ielu nosaukumiem.

Foto

Nav noslēpums, ka Simpsonus ir adaptējuši arī arābi – šajā valodā Homērs tiek dēvēts par Omāru Šamšūmu (Omar Shamshoon). Hamburgeru, hotdogu, virtuļu un, protams, Duff Beer mīlis Homērs ir vienīgais no varoņiem, kuram ik sērijā ir dialogs ar sevi. Lai arī viņa IQ līmenis ir zems, par izdomu nevar sūdzēties – viņam pat ir pamatota teorija, ka visums radies virtuļa formā. Interesanti, ka oriģināli klauns Krastijs tika radīts kā Homēra slepenā identitāte. Un vēl, visā pasaulē vislejupielādētākais fails ir ietver Homēra balsi, atstājot aiz sevis tādu varoni kā Dārts Veiders no Zvaigžņu kariem.

Ir vēl vairākas detaļas, ko, iespējams, kāds no skatītājiem šo daudzo gadu laikā ir pamanījis, bet kāds varbūt ne. Piemēram, viens no faktiem – ik sērijas ievada garums, kur visa ģimenīte sasēžas uz dīvāna, ir dažāds, lai izlīdzinātu kopējo sērijas garumu. Lai uzņemtu vienu sēriju, komandai ir nepieciešami seši mēneši. Taču tas ir to vērts, jo, piemēram, 1989. gadā Ņujorkas žurnāls Time nodēvēja Bārtu Simpsonu kā visu laiku ietekmīgāko cilvēku. Tāpat arī Lielbritānijas laikraksts The Sunday Times ir nodēvējuši Homēru par lieliskāko komisko varoni.

Seriālā ir savu balsi ieskaņojis pasaulē pazīstamais Wikileaks dibinātājs Džulians Asanžs (Julian Assange), kurš telefoniski, atrodoties Lielbritānijas vēstniecībā, atklāja, kur ir viņa patvērums. Tāpat Simpsonos varoņus ierunājuši Lady Gaga, Ešlija Olsena (Ashley Olsen), Džefs Gordons (Jeff Gordon), Stīvens Kings (Stephen King), Anna Heteveja (Anne Hathaway), Aleks Boldvins (Alec Baldwin) un vēl daudzi citi pasaulē zināmi cilvēki.

Simpsonu 26. sezonu no 8. februāra darba dienās plkst. 20:00 divās sērijās pēc kārtas TV6!

Video

ShavingLooks like Homer wasn’t shaving right all these years…

Posted by The Simpsons on trešdiena, 2016. gada 13. janvāris

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl