TV6 pārraidīs Eiropas rallija čempionāta otro posmu – Rally Liepāja

0 Komentāru
TV6 pārraidīs Eiropas rallija čempionāta otro posmu – Rally Liepāja
Foto: LETA

TV6 piedāvā lielisku iespēju īstiem rallija faniem sekot līdzi 2015.gada FIA Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) otrajam posmam, kas norisināsies no 6. līdz 8.februārim Latvijā. Zināms, ka Rally Liepāja pieteikušās vairāk kā 50 ekipāžas, tostarp arī pasaules rallijkrosa čempionāta 3.vietas ieguvējs Reinis Nitišs. Viņš rallijā startēs ar treneri, divkārtējo Latvijas rallija čempionu Māri Neikšānu. Viņi kopā ar citām ekipāžām februāra sākumā dosies sniegotajos Kurzemes ceļos. Rally Liepāja norisei līdzjutēji varēs sekot līdzi 7., 8., 9. un 14.februārī kanālā TV6!

2015.gadā sezonas pirmais posms FIA ERČ sākās Austrijā un no 4. līdz 6.janvārim norisinājās Jannerallye. Savukārt FIA ERČ otrais posms no 6. līdz 8.februārim risināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnē, kur šogad ātrākajiem pašmāju autosportistiem Liepājas un Kuldīgas apkārtnē būs jāpatērē daudz enerģijas, divu dienu laikā būs jāveic 12 ātrumposmi, 205 kilometru garumā.

TV6 skatītājiem tiek sniegta unikāla iespēja skatīties Eiropas rallija čempionāts 2015. Liepājas posma apskatu jau no 7.februāra, kad 11:00 TV6 ekrānos būs ieraugāms ieskats rallijā. Savukārt pirmās dienas sacensību apskats būs skatāms 8.februārī 11:00 un otrās dienas – 9.feburārī 18:30. Un pusstundas garu rallija apskatu par Latvijas posmu ikviens varēs vērot 14.februārī 22:00 kanālā TV6!

Šogad pirmo reizi Rally Liepāja startēs jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš savu debijas sezonu pasaules rallijkrosa čempionāta Supercar klasē noslēdza ar kopvērtējumā izcīnītu 3.vietu. R.Nitišs sacensībās piedalīsies ar Latvijas rallija komandas Sports Racing Technologies sagatavotu Ford Fiesta R2 automašīnu. R.Nitiša treneris un stūrmanis būs divkārtējais Latvijas rallija čempions Māris Neikšāns.

ERČ otrā posma Rally Liepāja rīkotāji saņēmuši oficiālus pieteikumus no vairāk kā 50 ekipāžām, tajā skaitā arī no Peugeot Rally Academy, kas pieteikusi īru Kreigu Brīnu un portugāli Djogu Gagu. Liepājā startēs arī FIA ERČ sezonas pirmā posma uzvarētājs, Lotos Rally Team pilots, polis K.Kajetanovičš. Starp dalībniekiem būs arī vairāki Latvijas rallija meistari, tajā skaitā 2014. gada Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs.

Rally Liepāja kvalifikācijas posms un ceremoniālais starts Liepājā paredzēts piektdien, 6.februārī. Rallija pirmie pieci ātrumposmi Kuldīgas apkārtnē norisināsies sestdien, 7.februārī. Tikmēr, svētdien,8. februārī Liepājas apkārtnē notiks vēl septiņi ātrumposmi, tajā skaitā, atbilstošu laikapstākļu gadījumā, arī ātrumposms rallija pilsētā Liepājā. Pēc visu ātrumposmu veikšanas, svētdienas pievakarē 20:30 norisināsies svinīgā apbalvošanas ceremonija.

Jāatzīmē, ka Rally Liepāja būs pirmais no sešiem FIA ERČ Junioru Čempionāta posmiem, kuram šobrīd pieteikušies vairāk par desmit sportistiem – Stēve Reklanns (Norvēģija), Gagu (Portugāle), Džons Ārmstrongs (Lielbritānija), Jūliuss Tannerts (Vācija) un Marijans Grībels (Vācija). Zināms, ka šajā čempionātā startēs arī Ralfs Sirmacis un Vasilijs Grjazins, kuri 2015.gadā pilotēs Latvijas rallija komandas Sports Racing Technologies sagatavotus Peugeot 208 R2.

0 Komentāru