5 komentāri
TV3 Ziņas piedāvā dokumentālu stāstu Nelūgtie viesi: Eiropas krastos izskalotie
Publicitātes foto

Jau pagājušajā gadā žurnāliste Monta Jakovela un operators Andrejs Skangals TV3 Ziņās stāstīja par situāciju Lesbas salā, Grieķijā, kas līdz šim savos krastos uzņēmusi vislielāko patvēruma meklētāju skaitu. Pieredzētais ir apkopots dokumentālā stāstā Nelūgtie viesi: Eiropas krastos izskalotie, kas vēsta par bēgļiem, kuri ieradušies Lesbas salā ar cerību sākt jaunu dzīvi. Nakšņošana teltīs un sildīšanās pie ugunskura – tā rit pirmās bēgļu dienas Eiropā. Skatieties Nelūgtie viesi: Eiropas krastos izskalotie jau 23. janvārī plkst. 19.35, uzreiz pēc TV3 Ziņām!

Lesbas sala jau uzņēmusi aptuveni 400 tūkstošus cilvēku. Monta Jakovela stāsta: ”Skatoties ārzemju ziņu kanālus vai lasot portālos par bēgļu straumēm, kas pārpludina Eiropu, likās, ka viss jau ir redzēts. Taču, nonākot Lesbas salā, Grieķijā, izrādījās, ka tam iepriekš nevar sagatavoties. Tur viena pēc otras ar pārdesmit minūšu intervālu krastā ierodas pārbāztas piepūšamās laivas ar nosalušiem cilvēkiem – to redzēt pašas acīm bija sirreāli. Tas pat šķita kā tāds inscenējums, domāts televīzijas kanāliem, lai kameras šo ārprātu varētu nofilmēt. Ļoti aizkustinoši bija arī redzēt vietējo grieķu labestību. Pensionāri nepaguruši staigā gar piekrasti ar termosiem rokās, lai vajadzības gadījumā bēgļus sasildītu ar siltu tēju. Citi maisos sanesuši sausas drēbes. Pilnīgi ne no viena vietējā nedzirdēju vārdus – ”bēgļiem nevajag palīdzēt” un tas man lika aizdomāties par pašmāju ļaudīm…”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katram no Eiropas krastos izskalotajiem ir sava traģēdija, bet visiem kopīgs ir tas, ka viņi neredz iespēju vairs dzīvot savā dzimtenē. Tuvinieki – brāļi, māsas, vecāki – ir nogalināti, kā arī iznīcinātas viņu mājas un nopostītas valstis. Nāves elpa pakausī šiem cilvēkiem liek bēgt, riskējot ar savu un savu bērnu dzīvību. Paliekot mājās, tās vērtība līdzinās nullei! Tāpēc cilvēki no konfliktu un nabadzības skartajiem Austrumu reģioniem nedrošās laivās pagājušā gadā mēģinājuši nokļūt Eiropā, cerot uz labāku dzīvi!

TOP komentāri

 • Daina Saleniece
  +2 +2 0

  Daina Saleniece

  Labi saprotu, ka tie ir cilvēki, vinu berni, ka vini bēg no kara un ka vajag palīdzet. Ari es taču esmu cilvēks, ne zvers. Bet ! Ielaižam viņus,sildam ar tēju, nesam drēbes, bet vini spridzina tad te, tad tur dažādās valstīs, uzbrūk sievietēm,par Prīzi bija rakstīts- uzšķērduši vēderus....Nu kā lai zin, kurš no krastā izkāpusajiem būs labs, kurš- slepkava. Un kā, to nezinot, lai par viniem priecājas ? Arī man ir bail, ka neuzbrūk maniem berniem, mazbērniem. Kādēļ viņos ir tik daudz vīriešu ? Nu pasakiet, kā lai es skrienu ar siltu tēju tiem pretī ? Varbūt pēc mēneša pati nonāku tadā situācijā, kā cilvēki Jaungada naktī Vacijā ?
 • Rita Pakalna
  +1 +1 0

  Rita Pakalna

  Kāpēc viņus straumes nes tikai un vienīgi uz Eiropu un ne uz vienu citu pusi?
 • ome
  0 0 0

  ome

  Es saprotu, ka vajag bēgt sievietēm ar maziem berniņiem,jo viņãm tur tiešãm šausmīgi apstākļi,bet kāpēc bēg visi šie jaunie vīrieši,kuri ir spēka gados, kāpēc viņi neaizstāv savus bērnus, savas sievietes,savu valsti galu galā, bet bēg uz Eiropu izvarot svešas mazgadīgas meitenes un sievietes?! Strădāt viņi negrib,arī valodu nemācīsies,tikai izklaidēsies?!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl