TV3 Ziņas piedāvā dokumentālo filmu Francija. Terora slazdā

0 Komentāru
TV3 Ziņas piedāvā dokumentālo filmu Francija. Terora slazdā
Publicitātes foto

2015.gada 7.janvāris atvēra melnu lapas pusi Francijas, Eiropas un visas pasaules vēsturē. Musulmaņu teroristi atriebības vadīti nogalināja 17 cilvēkus un pēc vajāšanas arī paši gāja bojā. TV3 Ziņu žurnālistam Jānim Zvēram un video operatoram Jurim Bindaram bija unikāla iespēja būt Francijas terorakta notikumu epicentrā un sekot līdzi to attīstībai. Vairāk par to varēs uzzināt, skatoties TV3 Ziņu dokumentālo filmu Francija. Terora slazdā jau šo sestdien, 17.janvārī 19:35 kanālos TV3 un TVPlay!

Kādu motīvu vadīti cilvēki spējīgi pastrādāt tik šausminošu noziegumu? Vai daudzo cilvēku nāvi prasa tikai reliģiskās pretrunas? Vai tā ir divu civilizāciju sadursme? Vai terors ir vienīgais paņēmiens, ar ko mūsdienu pasaule risināt domstarpības? Atbildi uz šiem jautājumiem cilvēki Francijā un visā pasaulē meklē joprojām. Atbildi uz tiem meklē arī TV3 Ziņu dienests. Tāpēc jau nākamajā dienā pēc notikušā Francijā, filmēšanas grupa – korespondents Jānis Zvērs un videoperators Juris Bindars – devās uz Parīzi, lai fiksētu notikumus Francijas galvaspilsētā.

Savās pārdomās par piedzīvoto dalās žurnālists J.Zvērs: ”Francijā šajās dienās valdīja ļoti sakāpinātas emocijas. Sevišķi adrenalīns uzdeva brīdī, kad pārsimt metru attālumā dzirdējām šāviena un sprādziena trokšņus – ķīlnieku krīze ebreju veikalā beidzās asiņaini. Apkārt bija milzīgs cilvēku, skatītāju pūlis, daži raudāja, skanēja kliedzieni. Sirreāla sajūta, ņemot vērā, ka Parīze un Francija vienmēr šķitusi kā ļoti draudzīga, moderna un civilizēta vieta.”

Desmit dienas pēc šausminošā nozieguma TV3 Ziņas piedāvā dokumentālo filmu Francija. Terora slazdā, kuras autors ir žurnālists J.Zvērs, videooperators ir J.Bindars un producents ir Alvils Vīksne. Filmas autori mēģinās analizēt, kādēļ jauni cilvēki, kuriem ir savi sapņi, ambīcijas un jūtas, kļūst par aukstasinīgiem teroristiem. Galvenais jautājums, uz kuru J.Zvērs un liela pasaules daļa, meklē atbildi Kā cilvēki bez emocijām spējīgi nogalināt neapbruņotus līdzcilvēkus? Kas notiek viņu galvās?

0 Komentāru