Komentāri
TV pirmizrādi piedzīvos muzikālā filma ”Pēdējie pieci gadi”
Publicitātes foto

Kanāla 2 skatītāji 24. aprīlī plkst. 21.00 aicināti baudīt muzikālās filmas ”Pēdējie pieci gadi” (The Last Five Years) televīzijas pirmizrādi! Filmā galvenās lomas atveido Brodvejas teātru prestižās balvas Tony Award nominanti aktieri Džeremijs Džordans un Anna Kendrika kura plašāk pazīstama pēc dalības tādās filmās kā ”Pirmklasīgās” (Pitch Perfect) un ”Krēslas” (Twilight) triloģijā.

Patiess attiecību stāsts divos posmos

Muzikālā filma ”Pēdējie pieci gadi” veidota balstoties uz apbalvojumiem bagātā amerikāņu scenāriju autora un komponista Džeisona Roberta Brauna (Jason Robert Bown) pirms vairāk nekā 13 gadiem radītā teatrālā iestudējuma ar tādu pašu nosaukumu. Teatrālais iestudējums debiju piedzīvoja uz Čikāgas Northlight teātra skatuves (Chicago’s Northlight Theatre) un kopš tā laika apceļojis tālākas un tuvākas pasaules zemes un tautas.

”Pēdējie pieci gadi” galvenie varoņi ir topošais un perspektīvais novelists Džeimijs Velersteins (Jamie Wellerstein), kuru atveido Džeremijs Džordans (Jeremy Jordan), un neveiksmju skartā aktrise Keitija Hiata (Cathy Hiatt), kuras tēlā iejūtas Anna Kendrika (Anna Kendrick). Abi varoņi filmā izdzīvo savu piecus gadus ilgstošo attiecību veiksmes un neveiksmes, piedāvājot skatītajiem tām dzīvot līdzi divos posmos. Kamēr varones Keitijas stāsts tiek pasniegts ar apgrieztās hronoloģijas paņēmienu, proti, tas sākas ar viņas un Džeimija laulību šķiršanu, tikmēr no Džeimija skatupunkta attiecību laika posms tiek atspoguļots loģiskā secībā, sākot no brīža, kad abi jaunieši ir tikko iepazinušies – tas filmai piešķir papildus intrigu, jo tēli tiešā veidā satiekas vien stāstu viduspunktā – kāzu dziesmas laikā.

Vietā atzīmēt, ka filma uzskatāma arī par īstenu saldo ēdienu mūzikas dzīvā izpildījuma tīkotajiem, jo 11 no filmā dzirdamajām 14 dziesmām ir aktieru Kendrikas un Džordana dzīvie izpildījumi, kas ierakstīti vairākos piegājienos, daudzveidīgo kameras uzstādījumu dēļ. Piemēram, līdz filma tika pilnībā uzņemta, dziesmu ”Still Hurting” aktrisei Kendrikai nācās izpildīt pat 17 reizes.

Filmas tapšanas procesā piedzīvoti arī citi sarežģījumi, kā jau augstāk minēts – stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem un tas caurvij rakstnieka Brauna un Teresas O’Nīlas (Theresa O’Neill) izjukušās laulības dzīvesstāstu, kuru reti cilvēki vēlas atspoguļot publiski. 21 dienu ilgajā filmas uzņemšanas procesā tieši scenārista bijusī sieva O’Nīla kļuva par vienu no galvenajiem apgrūtinājumiem, piedraudot veidotājiem ar reāliem tiesvedības darbiem, jo tajā pārāk precīzi atspoguļotas privātās dzīves lietas. Šī iemesla dēļ filmas veidotājiem pat nācās aizvietot oriģināli paredzēto dziesmu ”I Could Be In Love With Someone Like You” ar ”Shiksa Goddess”, tādējādi samazinot nepārprotamās tēlu līdzības ar reālās dzīves personāžiem un notikumiem.

Vēl interesants ir fakts, ka, lai skatītāji spētu orientēties paralēlajā notikumu risinājumā, īpaši izmeklētas galveno tēlu apģērba krāsas, izrietot no attiecīgā brīdī attēlotā attiecību posma. Abu varoņu attiecību sākumā apģērbs ir izteikti gaišs un spilgts, savukārt, attiecībām tuvojoties izskaņai, tas paliek arvien tumšāks un drūmāks.

Izbaudiet muzikālās filmas Pēdējie pieci gadi televīzijas pirmizrādi 24. aprīlī plkst. 21.00 Kanālā 2!

Lasi vēl