Tapis jauns seriāls ”Kurmis” par izlūkdienestu ikdienu Baltijas valstīs

0 Komentāru
Tapis jauns seriāls ”Kurmis” par izlūkdienestu ikdienu Baltijas valstīs
PUBLICITĀTES FOTO

Nākamās paaudzes televīzija Go3 saviem skatītājiem piedāvā vērienīgu Baltijas valstu kopdarbu – oriģinālseriālu ”Kurmis”, kas sniedz reālistisku skatu uz izlūkdienestu ikdienu un katrā sērijā uzdod sarežģītu jautājumu: kas ir mūsu īstais ienaidnieks? Seriāls vienkopus pulcē labākos aktierus, un tas filmēts aizraujošās lokācijās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Seriālu iedvesmoja patiesi notikumi desmitgades ilgumā. Tas balstīts uz krievu spiega Hermana Simma skandalozā stāsta pamatiem. Šobrīd 74 gadus vecais izbijušais politiķis ieņēma augstu amatu PSRS, turpinot savu karjeru arī pēc Igaunijas neatkarības atgūšanas 1991. gadā. Ambiciozais virsnieks kļuva par Igaunijas slepeno dienestu augsta līmeņa amatpersonu, iegūstot piekļuvi valsts, NATO, Eiropas Savienības un citu Igaunijas militāro partneru slepenajai informācijai.

Viena no seriāla unikālajām iezīmēm ir arī Baltijas valstu ciešā sadarbība, apvienojot plašu aktieru un filmēšanas lokāciju klāstu. Galvenās lomas no Latvijas atveido Juris Kalniņš, Jēkabs Reinis, Marija Karpova un Māris Bezmers, no Lietuvas – Andrius Bialobžeskis, Emilis Pavilionis un Jolanta Dapkūnaite, no Igaunijas – Jurjo Vosiula, Kuuli Partel un Kadri Krass.

Seriālu veidojusi producentu kompānija ”Videometra”, kas veidojusi tādus skatītāju iemīļotus projektus kā ”Tunelis”, ”Viņas melo labāk”, ”Nemīlētie” un citus.

Slavenais lietuviešu producents un scenārija autors Ērikas Kundreckas norāda, ka ”Kurmis” izstāsta H. Simma stāstu no cita skatupunkta.

”H. Simms iedvesmoja šo stāstu, taču tajā ir arī daudz izdomātu notikumu, jo atsevišķa informācija joprojām ir slepena. Seriālā ir viens varonis, bijušais Igaunijas policijas priekšnieks, un krievu aģents Aksils Rūdi, kas nedaudz atgādina skandalozo krievu spiegu. Es izpētīju pazīstamā britu žurnālista Edvarda Lūkasa rakstus un lasīju grāmatas par bijušajām Padomju Savienības valstīm un Krievijas izlūkdienestu darbu tajās. Es skatījos dokumentālās filmas un sazinājos ar lietuviešu virsniekiem. Tas var būt pārsteigums, bet virsnieku un spiegu darbs man personīgi likās diezgan garlaicīgs. Taču neuztraucieties, jo ”Kurmja” sižets būs negaidītu pavērsienu pilns! Seriāls būs tiešām interesants plašai starptautiskai auditorijai,” sacīja E. Kundreckas.

Justinas Docka, TV3 Group Go3 programmas direktors: ”Go3 oriģinālais saturs piesaista aizvien vairāk un vairāk skatītāju Baltijas valstīs. Mēs domājam, ka šis jaunais seriāls par spiegiem ir atbrīvojis Baltijas valstu radošo potenciālu, kas nākotnē sniegs vēl labāku video saturu”.

Kāda skatītāja acīs seriāls var kļūt par īstu sensāciju. ”Kurmis” filmēšana ilga gandrīz gadu Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un citās valstīs. Seriāla radošā un producentu komanda veltīja daudz laika tam, lai izprastu un kvalitatīvi atspoguļotu 20. gadsimta beigas un 2004. gadu, kad Baltijas valstis kļuva par Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīm. E. Kundreckas skaidroja, ka tieši šajā brīdi Krievija saprata, ka Lietuva, Latvija un Igaunija ir ne tikai neatkarīgas valstis, bet tagad tām ir arī nopietni militārie partneri.

”Kurmis” piedāvā skatītājiem aizraujošu stāstu un dziļāku izpratni par politiskajiem notikumiem. Laikā, kad pasaules politiskā situācija kļūst arvien sarežģītāka, jaunais TV seriāls palīdzēs iepazīt to no cita skatu punkta.

Jaunā aizraujošā seriāla ”Kurmis” pirmizrāde notiks 11. oktobrī nākamās paaudzes televīzijā Go3. Nepalaidiet garām iespēju piedalīties bīstamajā spiegu spēlē!

0 Komentāru