Pavadi veco gadu kā supervaronis kopā ar TV6!

Komentāri
Pavadi veco gadu kā supervaronis kopā ar TV6!
Foto: Nordisk/Leopolis

TV6 piedāvā saviem skatītājiem pavadīt veco gadu, noskatoties supervaroņu filmas – ikonisko “X cilvēku” pirmo triloģiju, kā arī filmu “Hronikas veidotāji” par to, kā būtu, ja arī tu kādu dienu iegūtu īpašas spējas, un filmu “Jaunie Supervaroņi” par to, kad tev gribas būt supervaronim, bet nekādu spēju nav.

Spoži aktieri ikoniskās filmās

TV6 Vecgada dienā no 15:50 piedāvā saviem skatītājiem pirmās trīs “X cilvēku” (X men) filmas, kas bija pirmā šo supervaroņu atdzīvošanās ekrānos, un uzsāka jaunu supervaroņu ēru kino un TV ekrānos. Šobrīd šīs filmas par cilvēkiem-mutantiem ar īpašām spējām kļuvušas gluži ikoniskas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: 20th Century Fox

X cilvēku filmas veidojusi izcila komanda, kas saņēmusi ļoti daudz starptautiskus apbalvojumus teju visās iespējamās kategorijās – sākot no režijas, scenārija un aktierspēles, līdz pat kostīmiem un grimam. Un kā nu ne, ja pirmo divu filmu režisors (viņš režisējis un producējis arī citas jaunākās “X cilvēku” sērijas filmas) ir četrkārtējais EMI balvas nominants, daudz starptautisku atzinību saņēmušais Braiens Singers (Bryan Singer).

Arī aktieru ansamblis ir leģendārs: Hjū Džekmens (Hugh Jackman), kas ir viens no nopelniem bagātākajiem aktieriem, par savu darbu saņēmis teju 100 apbalvojumus un nominācijas, sers Patriks Stjuarts (Patrick Stewart), kurš ne vien filmējies aptuveni 150 lomās, bet arī saņēmis bruņinieka titulu, Ians MakKelens (Ian McKellen), Halle Berija (Halle Berry), Framke Jensens (Famke Janssen), Džeims Marsdens (James Marsden) un citas zvaigznes.

Foto

Pirmā “X cilvēku” filma (plkst. 15:50) sākas netālā nākotnē, kad bērni dzimst ar īpašu ”X faktoru” gēnos, kas viņiem piešķir īpašas spējas un padara par mutantiem. Šai pašā laikā senators Roberts Kellijs rīko jaunu holokaustu. Viņam pretī stājas mutanti un viņu agrākie draugi – Ēriks Lenšers ar iesauku Magneto un profesors Čārlzs Havjers. Kamēr Havjers cenšas izbeigt naidu pret mutantiem mierīgā ceļā, Magneto mēģina stāvokli glābt ar ierīci, kas paātrina mutācijas procesus visos cilvēkos, lai visi būtu vienlīdzīgi. Lai apturētu Magneto, Havjers saaicina īpašus mutantus, ko dēvē par X-cilvēkiem.

Tikmēr uzrodas divi noslēpumaini mutanti – varenais un agresīvais Logans bez pagātnes un jaunā Rouga. Viņu personiskie meklējumi liek viņu ceļiem krustoties ar Havjeru un Magneto, bet kādā nolūkā?

Filma “X cilvēki 2” (plkst.17:40) mutantiem-supervaroņiem ir ļoti smaga. Sabiedrība nekad nav pieņēmusi X-cilvēkus – ar pārdabiskām spējām apveltītus mutantus. Taču vēl nekad viņi nav ienīsti un atstumti tik lielā mērā kā tagad, kad ir nogalināts valsts prezidents un liekas, to paveicis ir kāds X-cilvēkiem līdzīgais. Supervaroņiem ir jāatrod slepkava savējo vidū. Bet kā lai to izdara, ja dažādas organizācijas dara visu, lai mutantus kontrolētu un apspiestu?

Foto

Filma “X cilvēki. Pēdējā sadursme” (plkst.20:05) tiks meklētas ”zāles” pret mutācijām, un tas draud sagrozīt vēstures gaitu. Mutantiem pirmo reizi ir izvēle – saglabāt savu unikalitāti, kaut arī tā viņus atsvešina un nošķir no apkārtējiem, vai arī atteikties no savām spējām un kļūt par cilvēkiem. Mutantu vadoņu viedokļi atšķiras – Čārlzs Ksavjērs sludina iecietību, savukārt Magneto tic, ka jāizdzīvo stiprākajam. Domstarpību rezultātā izceļas karš, kam jādara gals visiem kariem.

Gandrīz dokumentāla supervaroņu filma “Hronikas veidotāji”

Plkst 14:20 stāstus par cilvēkiem ar īpašām spējām ievadīs found future stilā veidotā filma “Hronikas veidotāji” (Chronicle) plkst. 14:20. Skatoties filmu, rodas sajūta, ka vēro un dzīvo līdzi trīs vidusskolēnu pašu filmētam materiālam par to, kā viņi atklāj kaut ko ļoti neparastu, kas apvelta viņus ar pārdabiskām un neizprotamām spējām.

Kad trijotne mācās kontrolēt savas spējas un izmantot tās savā labā, viņu dzīve sāk kļūt nekontrolējama, un virsroku gūst puišu rakstura tumšā puse.

Filmas uzņemšanas veids nevilšus arī skatītājam liek sev uzdot jautājumu – kā es rīkotos, ja iegūtu īpašas spējas?

Asa sižeta piedzīvojumu komēdija ar Nikolasu Keidžu

No plkst 22:00 TV6 varēs vērot komēdiju “Jaunie Supervaroņi” (Kick-Ass) par to, kā klājas, ja tev gribas būt supervaronim, taču nekādu īpašo spēju nav.

Deivs ir gluži parasts pusaudzis, kas dievina komiksus. Daži viņu pat sauktu par jefiņu. Nopircis hidrotērpu, viņš izlemj kļūt par supervaroni, lai gan viņam nav nekādu iemaņu un dotību. Brīnumainā kārtā dedzīgais, kaut arī nepieredzējušais, Deivs kļūst par fenomenu ar iesauku Kikass un piesaista plašu uzmanību. Tomēr viņš nav vienīgais supervaronis, un briest cīņa starp labo un ļauno.

Lasi vēl