LNT valsts svētkos dāvā filmas Modris televīzijas pirmizrādi

Komentāri
LNT valsts svētkos dāvā filmas Modris televīzijas pirmizrādi
Foto: Modris Film

LNT aicina kopīgi svinēt Latvijas valsts svētkus, 4. maijā baudot īpašu Brīvības svētku programmu. No rīta ikvienu skatītāju izklaidēs LNT Brokastu draudzīgā komanda, savukārt vēlāk būs skatāmas aizraujošas filmas un svinīgs koncerts. Svētku vakarā gaidāma spēlfilmas Modris televīzijas pirmizrāde!

4. maijā jeb Brīvības svētkos no plkst. 9.00 rītā LNT Brokastu dzīvespriecīgā komanda modinās skatītājus, lai iedvesmotu un sniegtu īstu svētku sajūtu. Ikviens šo īpašo svētku dienu ir aicināts pavadīt ģimenes un draugu lokā, kopīgi sarūpējot svētku pusdienas un izbaudot dažādas aktivitātes svaigā gaisā. Ne vien personīgā, bet arī valsts brīvība ir pacilājoša, šie ir svētki, kas sniedz mums iespēju kopīgi dalīties priekā!

Foto

Brīvības svētki romantiskās noskaņās

Dienas turpinājumā skatītāji aicināti baudīt Vācijas romantiskās filmas Bēgšana uz salu trīs daļas, kas LNT ekrānos būs redzamas no plkst. 11:00 līdz 14:55. Filmas atklās Katarīnas dzīves līkločus. Viņa ir tikko izšķīrusies no sava drauga, kurš viņu krāpa. Tāpēc viņai steidzami nepieciešama atpūta. Kopā ar 16 gadus veco meitu Neli viņa dodas apciemot savu māti Mariannu, kura dzīvo uz nelielas salas. Pa ceļam Katarīna satiek vīrieti, kuram pakaļ dzenas divi aizdomīgi tipi. Viņa nolemj vīrietim palīdzēt, tādēļ abi kopā nonāk uz salas. Lai arī tur abu ceļi šķiras, drīz vien šī nejaušā iepazīšanās pārvērtīs abu dzīves. Kā tālāk attīstīsies Katarīnas dzīvesstāsts, uzziniet jau 4. maijā!

Neatkarības gadu cilvēkstāsti

Brīvības svētku pēcpusdienā, plkst. 16:50, LNT varēsiet baudīt dokumentālo filmu Latvijas faili. 25 neatkarības gadu cilvēkstāsti. 1990. gada 4. maijs – diena, kad tika pieņemta Latvijas neatkarības atjaunošanas deklarācija Latvijas vēsturi sadalīja posmos – pirms un pēc. Kopš vēsturiskā notikuma ir pagājuši 26 gadi, izaugusi jauna paaudze. Viņi ir sportisti, mūziķi, skolotāji, kas dzimuši 1990. gadā. Kā Latvija ir mainījusies viņu dzīves laikā, kāda ir viņu vieta Latvijā un kā tika pieņemts vēsturiskais lēmums? Par to vēsta dokumentālā filmā Latvijas faili. 25 neatkarības gadu cilvēkstāsti!

Latvijas spēka dziesmas

Plkst. 18.00 LNT aicina skatītājus baudīt lielkoncertu Latvijas spēka dziesmas, kurā iekļauti skaņdarbi, kas cauri laikiem latviešiem bijuši īpaši nozīmīgi. Koncertā piedalīsies daudzi izcili mākslinieki: dziedātāja Ieva Akuratere, leģendārās aktrises Olga Dreģe un Lilita Ozoliņa, rokdziedātāji Alex un Atis Ieviņš, operdziedātājas Evita Zālīte, Sonora Vaice un Elīna Šimkus, tautas deju ansamblis Dzintariņš, dziedošie Nacionālā un Dailes teātra aktieri Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Rēzija Kalniņa, Ģirts Ķesteris un Artis Robežnieks, dziedātāji Ralfs Eilands un Aija Andrejeva, koklētāja Laima Jansone, kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Raimonds Ozols.

Īpaša dāvana svētkos – spēlfilma Modris

4. maijā plkst. 21.10 Latvijas skatītājiem televīzijas ekrānos pirmo reizi būs iespēja baudīt režisora Jura Kursieša veidotu spēlfilmu Modris. Filma stāsta par puisi, kurš nav ne labāks, ne sliktāks par saviem vienaudžiem. Māte Modri audzina viena, un viņiem ir sliktas attiecības. Nedienas kā sniega bumba no kalna sāk velties brīdī, kad Modris lombardā pārdod mātes elektrisko sildītāju, jo nepieciešama nauda lielajam laimestam spēļu zālē. Ilgi briedušais konflikts eksplodē un pāraudzināšanas nolūkos māte nodod dēlu policijai. Tiesa piespriež divus gadus nosacīti un tā sākas jaunieša piedzīvojumi ar Latvijas tiesu sistēmu. Drīz vien Modris saprot, ka viņš vēlas atrast savu nezināmo tēvu.

Lasi vēl