LNT startē britu komēdijseriāls “Doktors Mārtins”

Komentāri

No 2. augusta ik trešdienas vakaru kanāls LNT skatītājus aizvedīs uz skaisto Anglijas dienviddaļā esošo ostas ciematu, kurā Doktora Mārtina un vietējo iedzīvotāju savstarpējās attiecības skatītājos raisīs platu smaidu.

Pilsētas Veibridžas tuvumā atrodas ostas ciemats, ko apskalo Ķeltu jūra, un tajā dzīvo zvejnieki un rūpniecību strādnieki, un tas tiek uzskatīts par komēdijseriāla ”Doktors Mārtins” mājām.

Komēdijseriāls veidots, balstoties uz 2000. gada filmu ”Saving Grace”, kurā aktieris Mārtins Klūns (Martin Clune) atveidoja Doktoru Bamfordu, un tā pārtapusi komēdijseriālā, kurā nu aktieris spēlē Doktoru Mārtinu Elingamu.

Uz sevi vērsts, neiecietīgs un rupjš – tā tiek raksturots vienīgais pilsētas iedzīvotājiem pieejamais ārsts Doktors Mārtins, kura apvainojošie komentāri un formalitāte ir aizvainojoša, un ne velti par viņu sūkstās vietējie.

Mārtinu nekad neieraudzīsiet citā apģērbā kā tikai uzvalkā un sarkanā kaklasaitē, un to viņš neiemainīs ne pret ko citu pat tad, ja aiz loga būs visšausmīgākie laikapstākļi.

Lai arī galvenais varonis nav nekāds zelta gabals, viņa īpašības un rīcību padara vieglu un skatītājiem nesarežģītu tas, ka sižetisko līniju caurvij britu humors.

Foto: ieskats komēdijseriālā

Drīz vien vietējie iedzīvotāji atklāj, Mārtinam ir hemofobija (bailes no asinīm), bet, neraugoties uz to, viņš turpina darbu, jo ir vienīgais diagnostikas speciālists visā pilsētā. Efektīvi reaģējot uz dažādām ārkārtas situācijām, Mārtins pamazām gūst cieņu no kaimiņiem. Emocionālu atbalstu sniegt ieradusies Mārtina krustmāte Džoana, kura neilgi pēc tam piedzīvo sirdslēkmi.

Doktora Mārtina cieto dabu mīkstinās satiktā pamatskolas skolotāja Luīza Glāsona, pret kuru viņam radīsies romantiskas jūtas, kas vēlāk pāraugs mīlestībā.

Varoņu tēlos iejutīsies un otrpus ekrāniem būs dzirdamas skatītājiem ļoti pazīstamas balsis, tos latviski ieskaņojis saderīgs pāris – Juris Kalniņš un Katrīne Pasternaka.

Komēdijseriāla producente Filipa Breitvaita (Philip Braithwaite) ir aktiera Klūna sieva. Un Klūns ir 1950. gadu slavenā Šekspīru lomu atveidotāja Aleksa Klūna dēls, kurš savulaik ir aizgājis sava tēvu pēdās, kļūstot par aktieri. Klūns ir pabeidzis prestižu Londonas aktieru skolu, kā arī debitējis virknē seriālu, kuros ieņem pirmā plāna lomas – ”Doctor Who”, ”No Place Like Home”, ”Gone to the Dogs”, ”William and Mary”, ”Reggie Perrin”, ”Artur&George” un citos.

Video

Izbaudi komēdijseriālu ”Doktors Mārtins” no 2. augusta trešdienās plkst. 21:25 LNT!

Lasi vēl