2 komentāri
LNT būs skatāma dokumentālā filma Dokumentālists
Foto: Publicitātes foto

Pie skarbās un vientuļās purva Intas ierodas dokumentālists. Viņa acīs Inta ir brīnišķīga – izcila filmas varone, bet mežonīga sieviete ar spēcīgu raksturu. Viņa drīzāk ir gatava filmētājam uzlikt lāstu nekā ļauties tikt iemūžinātai. Taču dokumentālista neatlaidība dara savu, Intas sirds tiek iekarota un drīz pēc tam salauzta. Uzziniet, kā veidot attiecības ar cilvēku, kurš pats to nevēlas, filmā Dokumentālists 8.janvārī 23:00 kanālā LNT!

Dokumentālists ir stāsts par attiecībām starp dokumentālistu un dokumentējamo. Filmas režisori ir Ivars Zviedris un Inese Kļava. Pats I.Zviedris, lai arī idejas autors, operators un skaņas režisors, filmas režiju un montāžu uzticējis I.Kļavai, jo, kā pats saka – pavadot tik ilgu laiku kopā ar savas filmas varoni, vairs nav iespējams izšķirt svarīgo no mazsvarīgā. Filmas producenti ir Uldis Cekuls un Aija Bērziņa, mākslinieks – Jānis Blanks, literārais konsultants – Inga Ābele, krāsu korekcija – Uģis Olte.

I.Zviedris filmē Ķemeru tīrelī dzīvojošo Intu, kura jau vairākus gadus tur mitinās viena. Vienīgais Intas kompanjons ir viņas suns vārdā Lācis. Inta it kā esot dziedniece, taču filmā tam ir tikai sekundāra nozīme. Tas ir novērotāja stāsts par attiecībām, kādas izvēršas starp diviem cilvēkiem, no kuriem viens ir operators, nevēlams cilvēks, patīkams sarunu biedrs, ceļa tīrītājs un otrs – kundze, kura dzīvo purvā. Pirmajā brīdī galvenā varone Inta varētu teikt eksplodēja, ieraugot dokumentālistu, bet laika gaitā viņiem izdevās atrast kopīgu valodu. Inta dzīvo mājā ar nosaukumu Fazāni, kurā kādreiz dzīvojuši metereologi, taču tad, kad māja tika pamesta, tajā ievācās Inta. Viņa ir ļoti kolorīta persona, kuras jaunības gadi Intai nebija no tiem vieglākajiem, jo viņas māte esot bijusi ļoti stingra un bērnībā likusi strādāt zvēra darbu. Savas dziednieces spējas Inta I.Zviedrim pierādīja, nolasot informāciju no viņa rokas. Prasot, kā viņa to zina, Inta atbildēja: ”Es zinu to, ko es zinu, un nevienam citam tas nav jāzina.” Informāciju no šīs sievietes ir ļoti grūti iegūt.

Filmas īstais garums ir pāri par 100 stundām, jo sākotnēji bija ļoti grūti izveidot normālu, pilnvērtīgu sarunu. Katru reizi, kad kaut kas Intai nebija pa prātam, viņa I.Zviedri lamāja, lauza filmēšanas ekipējumu, gribēja uzbrukt, sist ar lomiku vai uzliet ūdens spaini. Intai ir ļoti grūti izpatikt, un ļoti viegli nepatikt. Ir pat dienas, kad ar viņu runāt nav iespējams, un ir jābrauc prom. Taču tajās dienās, kad Intas garastāvoklis ir labs, var uzzināt viņas dzīves gudrības, uzskatus un attieksmi par apkārt notiekošajām lietām, un salīdzināt tos ar citu uzskatiem.

Dokumentālists pirmizrādi piedzīvoja 2012.gada pavasarī nacionālā kinofestivāla Lielais Kristaps ietvaros. Festivāla žūrija to atzina par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu, kā arī tā saņēma skatītāju simpātijas balvu. Augstas uzslavas filma ieguva ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Piemēram, Ukrainā Dokumentālists saņēmis divas balvas dokumentālo filmu festivālā DocuDays UA – viena no tām ir speciāla balva kā gaišai un smalkai filmai par filmas veidotāja un varoņa savstarpējām attiecībām. Un otra ir galvenā balva par mīlestību pret filmas varoni, par dokumentālista meistarību un drosmi strādāt negaidītos apstākļos. Filma tika raidīta arī vairākās citās pasaules valstīs, kurās ieguva lielu popularitāti.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl