Leģendārās filmas “Ceplis” atjaunotā versija piedzīvos TV pirmizrādi

Pievienot komentāru
Leģendārās filmas “Ceplis” atjaunotā versija piedzīvos TV pirmizrādi
Publicitātes foto

Kanāls LNT šodien, 19. maijā, plkst. 21.50 pārraidīs leģendārās spēlfilmas “Ceplis” atjaunoto versiju.

Filma “Ceplis” (1972) ir režisora Rolanda Kalniņa vispopulārākā filma, kas izceļas ar divdesmito gadu stilizāciju un ironisku attieksmi pret cilvēciskajām vājībām; tās spilgto tēlu galerija ar lieliskiem aktierdarbiem un Eduardu Pāvulu kā ķieģeļu fabrikantu Cepli centrā nav zaudējusi aktualitāti arī šodien.

Filmas autoru komanda blakus Rolandam Kalniņam ir īsta Latvijas kinovēstures milžu izlase – scenārija autors Viktors Lorencs, operators Gvido Skulte, mākslinieks Uldis Pauzers, komponists Marģeris Zariņš, kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa, grima māksliniece Rasma Prande, lomās arī Helga Dancberga, Regīna Razuma, Gunārs Cilinskis, Rolands Zagorskis, Velta Straume, Aivars Siliņš, Lidija Freimane, Uldis Dumpis un citi.

Ar atjaunoto filmu ”Ceplis” svinēs Rolanda Kalniņa 95 gadu jubileju

Filmas “Ceplis” restaurācijas darbus pēc Nacionālā Kino centra iniciatīvas un ar Kultūras ministrijas finansējumu veikusi “Studija Lokomotīve”, izmantojot pieredzi, kas uzkrāta, atjaunojot trīs Jāņa Streiča spēlfilmas un citus meistardarbus. Restaurācijas darbu vadītājs – Pēteris Sudakovs.

Foto: kadri no filmas

Video

Lasi vēl