Komentāri
Kanāls 2 aicina sekot līdzi konkursa eXperiments dienasgrāmatām
LNT publicitātes foto

Šogad jau 20. gadu tiek organizēts Latvenergo erudīcijas konkurss eXperiments, kurā piedalās 8.–9. klašu komandas no visas Latvijas. Komandām būs jāpierāda savas zināšanas fizikā, risinot dažāda veida un sarežģītības uzdevumus.

Eksperimentēšanas procesu ikviens varēs vērot konkursa dienasgrāmatās no 9. aprīļa ceturtdienās plkst. 17.50 Kanālā 2, savukārt fināla spēlei varēs sekot līdzi jau maijā kanālos LNT un TVPlay!

Šogad Latvenergo organizētais konkurss eXperiments svin 20. gadadienu, apliecinot, ka jauniešu vidū tas iemantojis lielu atzinību un uzticību. Piedalīšanās konkursā ir skolēnu iespēja parādīt, kurā skolā, pilsētā un reģionā top labākie nākotnes fiziķi un zinātnieki. Konkursa dalībnieki līdz šim ir atbildējuši uz Iesildīšanās testa jautājumiem un piedalījušies Eksperimentālajā izaicinājumā, kura laikā gan paši sagatavojuši savu fizikas uzdevumu, gan risinājuši citu komandu un ekspertu sagatavotos uzdevumus par enerģētiku, elektriskajām ķēdēm, elektrodrošību un elektrību saistībā ar citām fizikas jomām. Šobrīd klātienē aktīvi risinās pusfināli visos Latvijas reģionos, lai noskaidrotu labākās komandas no Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales reģiona, kā arī Rīgas un Rīgas rajona. Ar komandu sastāviem var iepazīties mājaslapā experiments.lv.

Sekojiet līdzi dienasgrāmatām!

Kopā ar skolēniem konkursā eXperiments piedalās arī raidījuma Kinomānija vadītājs, mūziķis un ielu vingrotājs Kaspars Zlidnis. Viņš pastāstīs, kā skolēni gatavojas reģionālajiem pusfināliem sešās īpašās dienasgrāmatās pusotru mēnesi līdz lielajam finālam. Papildus eXperiments dienasgrāmatām raidījumā LNT Brokastis brīvdienu rītos varēs ne tikai sekot līdz kā skolēni no visas Latvijas ar aizrautību atklāj fizikas noslēpumus, bet pārbaudīt arī savas zināšanas un noticēt fizikas maģijai. LNT brokastu studijā viesosies arī uzdevumu veidotāji, piemēram, viens no tiem būs izglītības uzņēmums Lielvārds, kas atklās dažādus ar eksperimentēšanu saistītus trikus.

Par eXperimentu

20. erudīcijas konkurss eXperiments norit jau vairākus mēnešus un tajā piedalās 8.-9. klašu skolnieki. 2014./2015. mācību gada sezonā konkursam reģistrējās 166 komandas no 136 dažādām Latvijas skolām. Komandu sacensība notiek Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes reģionos, kā arī Rīgas rajona un pilsētas ietvaros. Attiecīgi pusfināla kārtas, kurām varēs sekot līdzi eXperiments dienasgrāmatās Kanālā 2 notiks lielākajās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Liepājā, Valmierā, Rēzeknē, Rīgā un vienā no Rīgas rajona pilsētām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl