Kanālā 2 sestdienās būs baudāmi personību stāsti

0 Komentāru
Kanālā 2 sestdienās būs baudāmi personību stāsti
Publicitātes foto

Kanāls 2 decembra sestdienas piedāvā izbaudīt trīs vēsturiskus stāstus par spēcīgām un kaislīgām sievietēm, kuras atveido godalgotas aktrises. Skatītājus iepriecinās gan stāsts par vienu no skandalozākajām hercogienēm Džordžiānu, gan izcilo angļu rakstnieci Džeinu Ostinu, kā arī filma par māsu Boleinu sāncensību. Sajūtiet patiesu vēlmi mīlēt, skatoties ar Oskaru godalgotu filmu Hercogiene jau 5. decembrī plkst. 17:40 Kanālā 2!

Hercogienes kaislības

Kanāls 2 decembra sestdienu vakaros aicina baudīt filmas par sievietēm, kuras grūtās dzīves situācijās nav apjukušas, bet tikušas pāri problēmām, nereti kļūstot par īstām varonēm. Pirmā no filmām būs izsmalcināta melodrāma Hercogiene (The Duchess), kurā skaistās kleitās tērpot galveno varoni Džordžiānu Spenseri atveido aktrise Keira Naitlija, bet Devonšīras hercogu – Ralfs Fainss. Filma vēsta par skaisto un gudro Džordžiānu, kura kļūst par vienu no 18. gadsimta skandalozākajām personībām. Hercogienes skaistums un harizma viņu padarīja slavenu, bet viņas kaislības, azarts un mīlas dēkas izpelnījās nosodījumu. Hercogienes kaislīgā dēka ar jaunu politiķi izraisa konfliktu ar vīru un draud pārvērsties plašā skandālā. Tomēr caur pretrunīgajām hercogienes dēkām skaidri jaušama vēlme patiesi mīlēt.

Filma veidota, balstoties uz rakstnieces Amandas Fomanes bestsellera romānu Georgiana, Duchess of Devonshire. Dvēseli plostošo, garo un sarežģīto stāstu ekranizējusi kupla scenāristu komanda, tostarp arī filmas režisors Sols Dibs. Filma, gluži kā grāmata, vēsta par Devonšīras hercogienes īso, bet piesātināto dzīvi, atbilst vsiem melodrāmas likumiem, tajā ir jaušamas emocionāli piesātinātas, aizkustinošas drāmas pazīmes, kas attēlotas XVIII gadsimta interjeros un aristokrātijas uzvedības normās. Skatieties melodrāmu Hercogiene jau 5. decembrī plkst. 17:40 Kanālā 2!

Džeinas pirmie soļi mīlestībā

Nedēļu vēlāk Kanāla 2 skatītāji aicināti izbaudīt Džeinas stāstu (Becoming Jane), kurā galveno varoni Džeinu Ostinu atveido aktrise Anna Heteveja, kura gatavojoties filmai mācījusies spēlēt klavieres, kā arī strādājusi pie savas izrunas. Filmas stāsts risinās 1795. Gadā. Džeina ir kaislīga, 20 gadus veca rakstniece. Viņa spēj paraudzīties pāri šķiru un komercijas robežām, pāri lepnumam un aizspriedumiem. Viņa sapņo aprecēties mīlestības dēļ, kas tajos laikos bija praktiski neiespējami. Viņas vecāki, protams, meklē bagātu, ietekmīgu vīru, kas viņu meitai nodrošinātu cienījamu stāvokli sabiedrībā. Viņi noskatījuši Vislija kungu, kura tēvocis ir ļoti bagāts un varens vietējais aristokrāts. Taču, kad Džeina iepazīstas ar blēdīgo un nekādā ziņā ne augstdzimušo Tomu Lefroju. Vai viņai izdosies realizēt savu sapni, noskaidrojiet skatoties filmu Džeinas stāsts jau 12. decembrī plkst. 17:30 Kanālā 2!

Māsu Boleinu sācensība

Otra Boleinu meita (The Other Boleyn Girl) – grezns, juteklisks intrigu, romantikas un nodevības pilns stāsts, kas risinās Eiropai nozīmīgu vēsturisko notikumu fonā. Filma stāsta par divām daiļām māsām – Annu un Mēriju Boleinām, kuras, ģimenes ambīciju vadītas, savā starpā sacenšas par izskatīgā un kaislīgā, taču precētā karaļa Henrija VIII sirdi. Sākotnēji karalim labpatīkas aizrauties nevis ar viņam pabīdīto bruneti Annu, kuru atveido Natālija Portmane, bet ar viņas blondo jaunāko māsu Mēriju, kuras tēlā iejūtas Skārleta Johansone. Katrai no viņām izdodas paviesoties karaļa guļamistabā, taču tikai vienai no viņām liktenis būs lēmis uz neilgu laiku kļūt par karalieni.

Filmas Otra Boleinu meita pamatā ir 2002. gadā Lielbritānijā popularitāti piedzīvojušais Filipas Gregorī romāns. Tā autorei izdevies stāstu par māsām Boleinām un Henriju VIII izveidot patīkami ātri lasāmu. Taču stāstā atklātas arī vēsturiskas, XVI gs., ģimenes attiecību peripetijas, kuras, kā izrādās filmas režisoram, vienkāršam Lielbritānijas iedzīvotājam Džastinam Čedvikam līdz tam bijušas nezināmas. Izbaudiet drāmu Otra Boleinu meita jau 19. decembrī plkst. 17:35 Kanālā 2!

Pavadiet sestdienas, baudot vēsturiskas kostīmfilmas jau no 5. decembra!

0 Komentāru