Kanālā 2 cīņu uzsāk no ēdiena atkarīgie!

Pievienot komentāru
Kanālā 2 cīņu uzsāk no ēdiena atkarīgie!
Publicitātes foto

Uzmanieties, atkarība no ēdiena ir tāda pati mānija kā jebkura cita. Vairāki drosmīgi cilvēki ir pieņēmuši lēmumu tikt galā ar savām problēmām un piedalīsies dokumentālā raidījumā Ēšanas atkarības. Kopīgi nolēmuši ārstēties bulīmiķe, kompulsīvie ēdāji, neveiksmīgu diētu ieturētāji un citi. Viņus sagaida vairāk nekā mēnesi garš rehabilitācijas kurss terapeitu uzraudzībā. Šie cilvēki nespēj pretoties ēdienam, kādas būs metodes ar kurām viņi cīnīsies? Skatieties jauno dokumentālo raidījumu Ēšanas atkarības jau 21. decembrī un turpmāk no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 21:05 Kanālā 2!

Atkarībai nē!

Ticiet vai nē, bet pasaulē ir cilvēki, kuri ik dienu nododas ēšanas maratonam. Viņiem uzvarēt kāri pēc kārtējās porcijas ir teju neiespējamā misija. Raidījums Ēšanas atkarības atklās astoņus dalībniekus, kuri kā paši atzīst: ”Nav svarīgi, esam laimīgi vai nelaimīgi, mēs ēdam daudz!” Viņi visi ir atkarīgi no ēdiena un, apzinoties šo problēmu, ir pieņēmuši lēmumu ar to cīnīties! Pēc paša gribas nonākuši rehabilitācijas centrā Shades of hope, kurā viņus sagaida rehabilitācijas kurss 42 dienu garumā. Jau pirmajā dienā top skaidrs, ka būs ejams emocionāli ļoti grūts ceļš. Kopīgi nolēmuši ārstēties bulīmiķe, kompulsīvie ēdāji, neveiksmīgu diētu ieturētāji un citi. Piemēram, dalībnieku vidū būs 32 gadus vecā Tiniša, kuras svars ir 265 mārciņas. Viņa augusi ģimenē, kur visi bija atkarīgi no narkotikām, par vislabāko mierināšanas metodi viņa izvēlējusies pārēšanos. Tiniša un pārējie dalībnieki ir gatavi smagi strādāt, lai atgūtu pilnvērtīgu dzīvi!

Foto

Terapeite – reāls piemērs

Makartija, kura lieliski zina, kā jūtas viņas pacienti, jo pati reiz bijusi viņu vietā. Pašas tēvs ir pret viņu vardarbīgi izturējies, par viņas lielāko mierinājumu kļuva ēdiens, to viņa uzņēma lielos daudzumos, tas bija redzams arī viņas izskatā. Vēlāk viņa nonāca otrā galējībā – kļuva par bulīmiķi. Līdz, visbeidzot, Makartija uzzināja par Shades of hope, kur terapeitu uzraudzībā viņa ieraudzīja gaismu tuneļa galā. Ārstniecības process noslēdzās ar ļoti pozitīvu ziņu – Makartija sevi pierādīja un palika centrā strādāt. Pateicoties viņai, vēlāk centra terapeitam Bredam Lammam kopā ar ārstu Mehmetu Ozu dzima ideja par raidījumu Ēšanas atkarības, kas cilvēkiem palīdzētu tikt galā ar atkarībām.

Kas sagaida dalībniekus?

Terapeitu komanda katram dalībniekam izstrādās individuālas ārstniecības programmas, kas ietver ēšanas paradumu uzlabošanu, sarunas ar terapeitu un uztura speciālistu, kā arī rīcības plāna izstrādi. Nav svarīgi, kas tiek izdzīvots – dusmas vai bailes, jebkurš no gadījumiem ir jāpārvar, saglabājot pareizu elpošanu un iekšēju līdzsvaru. Tāpat dalībnieki terapeitu uzraudzībā dalīsies ar saviem dzīvestāstiem, kuros viņi nereti caur asarām atklās, kas viņus padara atkarīgus no ēdiena un, cik grūti viņiem ir tikt tam pāri.

Dalībniekiem stingri jāievēro arī rehabilitācijas centra kārtības noteikumi – nedrīkst smēķēt, lietot alkoholu un narkotikas, kā arī jāšķiras no mobilajiem telefoniem. Tāpat terapeiti vēlāk izskata privātās mantas, no kurām atlasa ārstniecības procesā nevajadzīgās lietas, piemēram, dāmām tiek noņemta kosmētika un citas lietas, kas tikai traucēs dalībnieku ceļu pretī labākai dzīvei!