Jaunā raidījumā ”Kāpēc viņi dara tā” runās par kopīgo un atšķirīgo latviešu un krievu sabiedrībā

2 komentāri
Jaunā raidījumā ”Kāpēc viņi dara tā” runās par kopīgo un atšķirīgo latviešu un krievu sabiedrībā
PUBLICITĀTES FOTO

Svētdien, 24. oktobrī, plkst. 18.25 kanālā TV3 un TV3 Plus skatītājus sagaida jauns raidījums ”Kāpēc viņi dara tā”. Astoņu raidījumu ciklā raidījuma vadītāji analizēs mītus, ko viena sabiedrības daļa domā par otru. Kopā ar žurnālistiem eksperti un jomas pazinēji meklēs atbildes uz jautājumiem, kas mums kopīgs un kas atšķirīgs, par ko spējam runāt, bet par ko nevienosimies nekad. Un, pat ja nevienosimies, vai spējam ar to sadzīvot?

Raidījuma vadītāji – pieredzējušie TV žurnālisti Jānis Krēvics un Vladimirs Novodvorskis – katrs no sava skatu punkta aplūkos būtiskus jautājumus, ko domājam viens par otru, ko domājam par politiku Latvijā, kādus medijus izmantojam, kāda ir mūsu humora izjūta, kādu nākotni redzam Latvijai.

Raidījuma režisors ir pieredzējušais un godalgotais TV un kino režisors Juris Kursietis. Pirmās raidījuma epizodes papildinās komiķis Aleksandrs Margoļins, turpmākajos raidījumos pievienosies komiķis Rūdolfs Kugrēns, reflektējot raidījumā dzirdēto.

TV3 raidījuma ”Nekā personīga” vadītājs un žurnālists Jānis Krēvics interesējas par vēsturi, sabiedrību un valsts drošību.
”Veidojot šo raidījumu, uzzinu daudz jauna, ko dara kolēģi krievvalodīgajā vidē. Esmu ļoti patīkami pārsteigts par kultūras daudzveidību un kvalitāti, kas top Latvijā dažādās valodās,” saka Jānis Krēvics.

Vladimirs Novodvorskis ilgs gadus strādājis sabiedriskajā TV, veidojis saturu krievu valodā. Interesējas par kultūru, politiku, ģeopolitiku.

”Es esmu pārsteigts, ka latviešiem ir laba humora izjūta! Tas laikam ir plašāk pazīstamais mīts, ka latvieši nesmejas un nemāk taisīt jokus, bet mans kolēģis Jānis Krēvics šajā raidījumā ir tik asprātīgs, ka domas esmu mainījis!” teic Vladimirs Novodvorskis.

Aleksandrs Margolins ir komiķis, apvienības ”Riga Stand Up” rezidents, humoristisko raidījumu scenārists.

”Man ir liels gods piedalīties šajā projektā, jo es uzskatu, ka tieši draudzīga saruna ar daļu ironijas un labsirdīga humora vislabāk veicina savstarpēju cieņu un sapratni mūsu sabiedrībā. Abi vadītāji – gan Jānis, gan Vladimirs – dara lielisku darbu un palīdz viesiem runāt atklāti, arī par sarežģītām tēmām,” saka Aleksandrs Margolins.

Pirmajā raidījumā tiks aplūkots, ko mēs domājam viens par otru, kā arī pētīti biežāk izplatītie mīti, ko latvieši domā par krieviem un otrādi. Vai mēs labi pazīstam viens otru vai tikai iedomājamies, ka pazīstam? Kas slēpjas aiz intravertā latvieša un ekspansīvā krieva ādas?

Projektu ”Kāpēc viņi dara tā?” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par “Kāpēc viņi dara tā?” saturu atbild producentu grupa “Red Dot Media”.

2 komentāri