Iepriecini savu atvasi un ieslēdz kanālu TV3 Mošķīšu universitātes pirmizrādē!

0 Komentāru
Iepriecini savu atvasi un ieslēdz kanālu TV3 Mošķīšu universitātes pirmizrādē!
Publicēšanas foto

TV3 turpina labākās tradīcijas un sestdienu vakaros mazus un lielus skatītājus priecē ar brīnišķīgām animācijas filmām. Jau drīzumā televīzijas ekrānos ieradīsies pozitīvie, bravūrīgie un mīļie mošķīši jeb animācijas filmas Mošķīšu universitāte pirmizrāde, kas visā pasaulē kļuvusi par kases grāvēju! Izbaudiet animācijas filmu Mošķīšu universitāte jau 10. oktobrī plkst. 20.00 TV3!

Enerģiskie mošķīši ir klāt!

Animācijas filma Mošķīšu universitāte māca bērniem, ka galvenais nav uzvarēt, svarīgāk ir atzīt savas sāpes un iegūt īstus draugus! Galvenie varoņi Maiks Vazovskis un Džeimss Salivans ir nešķirami draugi, taču ne vienmēr tā ir bijis. Kad šie tik atšķirīgie mošķīši pirmo reizi satikās, viņi viens otru nevarēja ciest ne acu galā. Iestāšanās Mošķīšu universitātē viņus ir satuvinājusi – Maiks un Sallijs ir kļuvuši par labākajiem draugiem.

Monstru pilsēta

Būtiski piebilst, ka animācijas filma Mošķīšu universitāte ir izveidota ar neredzētiem vizuāliem efektiem. Monstru pilsēta Mošķupole (Monstropolis) bija jauns un vēl nebijis izaicinājums kinostudijas māksliniekiem. Tā ir izveidota ar daudz spocīgāku skatu, atgādinot Helovīntaunu no filmas Murgs pirms Ziemassvētkiem (The Nightmare Before Christmas). Pilsētas arhitektūra veidota, iedvesmojoties no 60.-tiem gadiem, parādot, ka tieši šajā laikā notika ekonomiskais uzplaukums. Monstru pilsētā nav nejaušību, viss ir pārdomāts, arī nosaukums restorānam Harryhausen’s, uz kuru Maiks ved savu draudzeni. Tas nosaukts leģendārā specefektu mākslinieka Reja Harihausena (Ray Harryhausen) vārdā. Rejs nomira 2013. gadā 92 gadus vecumā. Viņš bija pionieris specefektu jomā, arī viens no pirmajiem monstru veidotājiem, kura plašāk zināmie darbi ir Titāņu cīņas (Clash of the Titans) un Džeisons un agronauti (Jason and the Argonauts).

Veidojuši profesionāļi

Mošķīšu universitāte producents ir Dans Skalons (Dan Scanlon), kurš pirms Mošķīšu universitātes ir veidojis tādas animācijas filmas kā Nāriņa II: Atgriešanās jūrā (Mermaid II: Return to the sea), 101 dalmācietis II: Plankumiņa piedzīvojumi Londonā (101 Dalmatians II: Patch’s London Adventure) un citas aizraujošas animācijas filmas. Savukārt režisore ir Korija Rae (Kori Rae), kura ir strādājusi pie tādām animācijas filmām kā Kukaiņu dzīve (A Bug’s Life), Rotaļlietu stāsts 2 (Toy story 2), Mošķīši, Inc. (Monsters, Inc.), Lieliskie (The Incredibles) un vēl citām, kas ir rādītas ir arī kanālā TV3.

Mošķīšus orģinālā savas balsis ieskaņojuši lieliskie Džons Gudmans (John Goodman), Billijs Kristals (Billy Crystal), Stīvs Buscemi (Steve Buscemi). Savukārt latviski ierunātajā filmas variantā galveno varoņu balsis pieder aktieriem Dainim Grūbem un Andrim Keišam.

Mošķīšu universitāte (Monsters university) ir datoranimācijas filma, ko producējusi Pixar Animation Studios kinostudija. Mošķīšu universitāte ir četrpadsmitā kinostudijas Pixar Animation Studios veidotā animācijas filma. Savukārt pirmizrādi uz kino ekrāniem realizējuši kinostudijas īpašnieki – Walt Disney Pictures. Animācijas filma ir guvusi pozitīvas atsauksmes no kritiķiem visā pasaulē, turklāt tās kases ieņēmumi liecina par izciliem panākumiem – ASV vien tie ir vairāk nekā 268 miljoni dolāri. Arī Eiropā un citur pasaulē šī animācijas filma bija ļoti skatīta.

0 Komentāru