Pievienot komentāru

Latvijas Pasts sadarbībā ar TV3 organizē jau ceturto pastmarkas dizaina konkursu, par tēmu izvēloties jau 11. gadu īstenoto projektu Latvijas lepnums. Jauno pastmarku plānots izdot 300 tūkst. eksemplāros.

Katram valsts iedzīvotājam ir savs Latvijas lepnums – tie ir cilvēki, kuri palīdz un ir blakus dzīves grūtākajos brīžos, kuri dara vairāk, nekā ikdienā no viņiem tiek sagaidīts. Godinot visus jau apzinātos un vēl topošos Latvijas lepnuma titula saņēmējus un veicinot kopējo izpratni par Latvijas lepnumu, ikviens interesents līdz 13. oktobrim aicināts iesūtīt savu Latvijas lepnuma pastmarkas dizaina ideju interneta vietnē jaunapastmarka.lv. Populārāko dizainu noteiks publisks balsojums sociālajos tīklos, un to izmantos reālas pastmarkas izveidē, kas tiks nodrukāta 300 tūkst. eksemplāru tirāžā.

Konkursā var piedalīties gan fiziskas, gan juridiskas personas. Visus iesniegtos darbus sākotnēji vērtēs žūrija, kuras sastāvā ir Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs, MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena, 2014.gada Latvijas lepnuma ceremonijas vadītājs Arnis Krauze, reklāmas aģentūras DDB Latvia izpilddirektors Andris Rubīns un Latvijas Pasta Filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs.

14. oktobrī žūrijas izvēlētie darbi tiks nodoti publiskam balsojumam – izmantojot sociālo tīklu Twitter, Facebook un draugiem.lv kontus, lietotāji divas nedēļas varēs balsot par savu iecienītāko pastmarku interneta vietnē jaunapastmarka.lv. Pastmarka, kas iegūs lielāko balsu skaitu, šī gada nogalē tiks nodrukāta 300 000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas nominālvērtība būs € 0,50, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

Pastmarku dizaina konkurss jau kļuvis par Latvijas Pasta tradīciju, dodot iespēju plašai sabiedrībai iesaistīties pastmarku tapšanas procesā, kuru ikdienā nosaka īpaši izveidota Pastmarku emisijas komisija.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.