Foto: ieskats “Saknītēs” jeb “Bieku” mājās, kur tika filmēts “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”

13 komentāri
Foto: ieskats “Saknītēs” jeb “Bieku” mājās, kur tika filmēts “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”
F64

Šogad aprit 40 gadu, kopš pirmizrādi piedzīvoja viena no ikoniskākajām latviešu kinofilmām – ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, un lielajam notikumam par godu kanāls TV3 sarūpējis lustīgu ciemošanos Jāņa Streiča filmas uzņemšanas vietā “Saknītēs” jeb “Bieku” mājās.

Režisora Jāņa Streiča 1981. gadā uzņemtā filma ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā” savulaik skatītāju aptaujā tika atzīta par visu laiku labāko latviešu filmu. Tāpat tā iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Filmas pirmizrādes apaļā jubileja bija iemesls vietā, kur filmēts leģendārais kinodarbs, atgriezties vēlreiz – TV3 īpašā koncertuzvedumā ”Mūžam jaunais limuzīns” pulcinājis gan kādreizējos filmas varoņus, gan jaunos aktierus.

”Ir interesanti atskatīties uz to, kas ir bijis paliekošs un zīmīgs manam mūžam. Tam, kas ir ilgstoši dzīvojis man blakus un ar to es varbūt arī kādam palikšu atmiņā, vismaz tuviniekiem noteikti.

Limuzīna teksti tiek atskaņoti no paaudzes paaudzēm un daudz kas ir folklorizējies, bet man tā ir pagātne,” par atgriešanos filmas ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā” mājās stāsta aktrise Olga Dreģe, kura filmā atveidoja enerģisko Dagniju.

”Mūžam jaunais Limuzīns”: Olga Dreģe apmācījusi Mariju Bērziņu, kā jāgriež krekls

Vaicāta, vai, piekrītot filmēties, bijusi nojauta, ka šī kļūs par vienu no ikoniskākajām latviešu filmām, aktrise atklāj: ”Mēs par to vispār nedomājām! Es piekritu filmēties, kad meitai Zanei bija vien divi gadi. Mēs visi te ņēmām līdzi bērnus, suņus. Es tad biju aizņemta ar savu personisko dzīvi un sajūtām, es biju pārņemta ar ģimeni.

Taču es ļoti paļāvos uz filmas režisoru Jāni Streiču – viņš ļoti meistarīgi vadīja visu lielo darbu un es viņam uzticējos.”

Skaties koncertuzvedumu ”Mūžam jaunais limuzīns” 24. jūnijā plkst. 21.05 un 27. jūnijā plkst. 18.00 kanālā TV3 un televīzijā Go3!
13 komentāri