Telpa sev: IKEA dizainere iekārtos sievišķīgu guļamistabu

Pievienot komentāru
Telpa sev: IKEA dizainere iekārtos sievišķīgu guļamistabu

Sestajā ”Manas mājas ar IKEA” raidījumā interjera dizainere Līva iekārtos istabu mīlošai mammai, kura ikdienā viena rūpējas par savu dēlu Raimondu. Līdz šim viņas istaba kalpoja arī kā vieta dēla mācībām un kopīgai laika pavadīšanai, taču nu ir laiks viņai beidzot iegūt telpu pašai sev.

”Iedvesmojošais” dīvāns

Laila, kura strādā par lietvedi skolā, kopā ar dēlu – piektklasnieku Raimondu – mitinās tipveida dzīvoklī Purvciemā, Rīgā. Vēl nesen viņu mājokli apdzīvoja trīs paaudzes, taču, līdz ar Lailas tēta aiziešanu mūžībā, viņa palikusi viena ar dēlu. Lai gan dēlam tagad ir atsevišķa istaba, viņa mācību galds un klavieres joprojām atrodas mammas istabā, līdz ar to tā kalpo arī kā dzīvojamā istaba, kur bērns mācās, vingrinās klavierspēlē un pavada brīvo laiku.

Galvenā Lailas vēlme – lai istabā viņai būtu iespēja pilnvērtīgi atpūsties un uzņemt spēkus jaunai dienai. Ģimenes mājokļa iekārtojums savu laiku ir nokalpojis – mēbeles, tapetes, lampas un citi interjera priekšmeti ir nolietoti un kļuvuši neērti un neestētiski. Taču Lailai līdz šim nav bijis ne laika, ne spēka pieķerties mājokļa remontam, jo visu viņas ikdienu aizņem darbs un rūpes par dēlu.

Laila pilnvērtīgi nevar atpūsties arī tāpēc, ka par guļvietu izmanto nolietotu izvelkamo dīvānu, kas arī iedvesmojis pieteikties raidījumam ”Manas mājas ar IKEA”. ”Lai es saņemtos pieteikties pārvērtībām, pēdējais punkts uz ”i” bija vecais dīvāns – tam salūza mehānisms, un es vairs nevarēju to salikt sēdēšanai paredzētā pozīcijā, tāpēc tagad tas vienmēr ir izlaists un aizņem daudz vietas istabā,” stāsta Laila.

Mājokļa saimniece vēlētos, lai istabas interjers būtu ieturēts gaišos toņos, lai viņai būtu ērta gulta, kā arī ietilpīgs un pārskatāms drēbju skapis. ”No iepriekšējā interjera istabā vēlos saglabāt gleznas, jo tās man ir emocionāli tuvas,” saka Laila.

Telpa, kur veltīt laiku sev

Ģimenes dzīvojamo istabu par mammas guļamistabu pārvērtīs IKEA interjera dizainere Līva Salaka. ”Galvenā problēma šajā telpā ir neērti apvienotas tās dažādās funkcijas – mācīšanās, laika pavadīšana ikdienā un gulēšana. Telpā gultas nav – tās vietā tiek izmantots salūzis izvelkamais dīvāns,” saka Līva.

Veidojot telpas interjeru, Līva koncentrēsies uz to, lai istaba kļūtu par Lailas mīļāko un ērtāko atpūtas vietu. Iepriekš mamma telpu dalīja ar dēlu, bet beidzot nobriedusi pārmaiņām, lai parūpētos arī par sevi. ”Interjeru vēlos veidot romantisku un sievišķīgu, lai, ieejot telpā, uzreiz būtu skaidrs, ka šī guļamistaba ir domāta Lailai,” norāda IKEA dizainere.

”Līdz šim Laila vienmēr bija radusi rūpēties par citiem, sevi atstājot otrajā plānā, tāpēc man ir svarīgi radīt īpašu vietu, kas būtu paredzēta tikai Lailai un kur viņa varētu atpūsties un uzkrāt spēkus jaunai dienai,” stāsta dizainere Līva.

Lai redzētu, kā dizainere līdz nepazīšanai pārvērtīs Lailas istabu, un iedvesmotos ilgi lolotām pārmaiņām arī savās mājās, skatieties raidījumu ”Manas mājas ar IKEA” trešdien, 16. oktobrī, plkst. 21.00 kanālā TV3.

Par IKEA

IKEA mērķis ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Uzņēmuma ikdienas biznesā tiek ievēroti ilgtspējas principi, un tas atbalsta dažādas iniciatīvas, kas rūpējas par bērniem un vidi. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1943. gadā Zviedrijā IKEA piedāvā laba dizaina un funkcionālas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Šobrīd 50 pasaules valstīs ir vairāk nekā 420 IKEA veikalu. Baltijā ir divi IKEA veikali – viens Latvijā un viens Lietuvā, kā arī ir pieejamas trīs preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas – divas Lietuvā un viena Igaunijā.