Komentāri
Superzvaigznes Stīvens Spīlbergs un Halle Berija ar jaunu seriālu TV3 kanālā
Foto: REGĪNA BORISEVIČA

Jaunais seriāls Izdzīvojošie (Extant) ir amerikāņu zinātniskās fantastikas daudzsēriju drāma, kuru producē pasaules slavenie Mikijs Fišers un Stīvens Spīlbergs. Seriāla galvenā varone ir Mollija Vuda, kuras tēlā iejūtas aktrise Halle Berija. Mollija pēc trīspadsmit kosmosā pavadītiem mēnešiem atgriežas mājās – uz Zemes un uzzina, ka ir stāvoklī. Skatieties aizraujošo zinātniskās fantastikas seriālu Izdzīvojošie no 13. maija trešdienās plkst. 22.50 kanalā TV3 un uzziniet turpmāko notikumu attīstību.

Seriāls Izdzīvojošie ir spriedzes pilns, un, kā jau raksturīgs producenta Stīvena Spīlberga (Steven Spielberg) darbiem, to caurvij kvalitatīva un pārsteidzoša zinātniskā fantastika. Tāpat seriāls iekļauj mistiku un neizskaidrojumus noslēpumus, jaunākos specefektus un nākotnes tehnoloģijas. Līdz ar tehnoloģijas laikmeta attīstību zinātniskās fantastikas žanrs apmierina skatītāja zinātkāri par cilvēces un Zemes iespējamajiem nākotnes scenārijiem. Cik tālu tehnoloģija attīstīsies? Kādas vēl būtnes dzīvo kosmosā? Vai nākotnes realitātē mūsu vidū dzīvos roboti, kas izskatīsies kā cilvēki? Iespējamās atbildes uz šiem jautājumiem būs redzamas seriālā Izdzīvojušie!

Mollija atgriežas uz Zemes

Pēc trīspadsmit kosmosā pavadītiem mēnešiem astronaute Mollija Vuda atgriežas pie savas ģimenes, vīra – Džona (Goran Visnjic) un mazā dēla – Etana (Pierce Gagnon), kurš nav Mollijas un Džona bioloģiskais dēls. Etans ir Džona izgudrojums, Humaniks prototips – robots, kas tika radīts, lai dotu iespēju Etanam un Mollijai kļūt par vecākiem, jo ārsti noteica, ka viņiem nekad nevarēs būt bērni. Atgriežoties Mollija ir priecīga par atkalredzēšanos ar ģimeni, tomēr fiziski nejūtas labi. Veicot ārstu noteiktās pārbaudes, viņa ir pārliecināta, ka pie vainas ir ilgā prombūtne kosmosā un pēkšņā atgriešanās Zemes atmosfērā. Tomēr, saņemot pārbaužu rezultātus, atklājas, ka Mollija ir stāvoklī. Situāciju vēl noslēpumaināku padara fakts, ka trīspadsmit stundas no kosmosa kuģa video ierakstiem ir tikušas izdzēstas, ierakstos redzams, ka to izdarījusi pati Mollija, taču notikušo viņa neatceras.

Paralēles

Seriāla Izdzīvojošie producents S. Spīlbergs ir zinātniskās fantastikas meistars un neapšaubāmi viena no ietekmīgākajām personām kino vēsturē. 1982.gadā S. Spīlbergs debitēja ar filmu Citplanētietis (E.T. the Extra Terrestrial), kas kļuva par kases grāvēju un pārspēja Zvaigžņu karus (Star Wars). Filma Citplanētietis stāsta par zēnu, kurš palīdz draudzīgam citplanētietim atgriezties atpakaļ uz mājām, kas neatrodas uz planētas Zeme. Savulaik Latvijā Citplanētietis bija ļoti iemīļots stāsts televīzijas kanālos, un to var savā ziņā salīdzināt ar jauno seriālu Izdzīvojušie, jo abos dominē tēma par iespējamo citplanētiešu klātbūtni uz Zemes.

Varoni atveido pieredzējusi aktrise

Molliju Vudu seriālā Izdzīvojošie attēlo Džeimsa Bonda mīļotās atveidotāja un ASV Kinoakadēmijas Oskara balvas ieguvēja aktrise Halle Berija. Vietā atzīmēt, ka H. Berija ir pirmā un pagaidām vienīgā afroamerikāniete, kas jebkad ieguvusi Oskara balvu – tā iegūta par galveno lomu filmā Monstru balle (Monster’s ball). H.Berijai arīdzan ir guvusi vērtīgu pieredzi, spēlējot zinātnisko fantastiku filmu sērijās, piemēram, X-Cilvēki (X-Men), kurās atveido mutantu, un revolucionārajā filmā Mākoņu Atlants (Cloud Atlas), kurā viņa attēlo futūristisku būtni, kas ieradusies no nākotnes un ar pieeju neredzētai tehnoloģijai.

Drīzumā sagaida arī cits jaunums

Līdz šim TV3 skatītājiem ir bijusi iespēja noskatīties vairākus trīs Oskara balvu ieguvēja S. Spīlberga darbus – filmas Transformeri (Transformers) daļas, seriālus Terra Nova (Terra Nova), Zem kupola (Under the dome) un Citplanētiešu iebrukums (Falling skies). Starp citu, Zem kupola 2.sezona TV3 ekrānos nonāks jau 2.jūnijā.

Lasi vēl