Sista, pazemota un atteikusies no saviem bērniem – TV3 pārvērtību šova Gunitas skarbais dzīvesstāsts

37 komentāri
Sista, pazemota un atteikusies no saviem bērniem – TV3 pārvērtību šova Gunitas skarbais dzīvesstāsts
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Marta sākumā TV3 šovā ”Stilistu kaujas” iepazītā Gunita saka – viņai dzīve nav bijusi rožu dārzs. Intervijā Skaties.lv sieviete atklāj, kādas šausmas nācies piedzīvot bērnībā, kādēļ izvēlējās attiekties no saviem bērniem un kā pēc TV šova mainījušās attiecības ar ģimenes locekļiem.

”Esmu izgājusi cauri ellei,” Skaties.lv atzīst TV3 šova varone Gunita Bižāne. Būdama bērns, viņa kļuvusi par vardarbības upuri un no fiziskas varmācības nav varējusi izvairīties arī pieaugušā vecumā. Tagad Gunita cer, ka viņas stāsts kalpos par piemēru citās sievietēm par ģimenē piedzīvoto vardarbību vairs neklusēt.

2

Atsakās no saviem bērniem

Gunitai un viņas to laiku draugam dzīve sākusi iet uz augšu. ”Pagāja kāds gads, pieteicās bērniņš. Bija plānots, gaidījām ar nepacietību. Aizgāju dekrētā. Pēc apmēram pusotra gada pieteicās otrs bērniņš,” stāsta sieviete.

Tomēr ģimenes dzīvei ilgi nebija lemts turpināties.

”Tad notika kas traks. Cilvēkam patika spēlēt azartspēles. Viņš arī mani nokrāpa. Pēc tā gājiena es viņam vairs nepiedevu. Aizgāju no viņa,” par to, kā izvērtās viņas pirmās attiecības, atminas Gunita. ”Bērni palika pie viņa. Kad es aizgāju prom, man tika atdalīti bērni, lai nebūtu alimenti jāmaksā.”

Lēmumu par bērnu atstāšanu tēvam sieviete pieņēmusi labprātīgi, jo ”nebija, kur likties”. Kā tolaiku notikumus atstāsta Gunita, pēc aiziešanas no bērnu tēva viņa pārcēlās uz dzīvi Rīgā, kur izveidojās jaunas attiecības. Tomēr, nespējot atrast auklīti, tika nolemts vienu no puikām uzticēt savai mammai: ”Uz kādu laiciņu paaudzināt, kamēr es pastrādāšu un izdomāšu, ko tālāk darīt. Mamma iemācīja staigāt, visu pārējo.”

Bērns pie Gunitas mammas dzīvojis apmēram gadu, tomēr viņa nav varējusi uzticēties mātes dzīvesdraugam, kuram paticis lietot alkoholu un pret Gunitu izturējies vardarbīgi, tādēļ viņa rīkojusies: ”Piezvanīju bērnu tēvam. Viņš atbrauca ar policiju, es parakstīju līgumu, ka es uzticos bērnu tēvam, lai viņš uzņemas pilnu atbildību par visu.”

Nu Gunita uzturlīdzekļu maksājumus veic. Tas sācies pēc tam, kad pagājušajā gadā atklājies, ka par nostrādāto Gunita saņem mazāk naudas nekā cerēts. ”Beigās izrādījās, ka viņš mani ir iesniedzis ”alimentos”.”

Kā stāsta sievietes tagadējais draugs Rolands Afanasjevs, abi reaģēja nekavējoties: ”Sakārtojām to, ka tika atbloķēts konts, sākti veikt alimentu maksājumi – ar vienošanos tādu, ka mēs bērnus atgūsim, es domāju, šī gada laikā noteikti. Vismaz vienu. Lai atgūtu abus, mums jānomaina dzīves vieta – jāpaņem lielāks dzīvoklis, vismaz divistabu, ja ne trīsistabu.”

Tagad Gunitas vecākajam dēlam ir seši gadi, bet vidējam šovasar apritēs pieci, savukārt jaunākajai atvasītei – dēliņam Aleksam –, kurš nācis pasaulē attiecībās ar Rolandu, šomēnes aprit gadiņš.

Rolands pats piedzima ģimenē, kur auga kopā ar diviem īstajiem brāļiem un diviem audžu puikām. ”Tagad man pašam dzīvē tāda situācija. Protams, bērniem nebūs spiests mani saukt par tēti. Ja paši gribēs, tad sauks.”

Vīrietis atzīst, ka viņu nebiedē lielāka atbildība, kas nāk komplektā ar kuplāku ģimeni: ”Tā būs jaunas atbildības uzņemšanās, skolas vecums prasīs lielāku finanšu ieguldījumu, bet esmu tam gatavs.”

37 komentāri