Pārvērtību šova Rolands skaidro, kā viņam veicies ar smēķēšanas atmešanu

5 komentāri
Pārvērtību šova Rolands skaidro, kā viņam veicies ar smēķēšanas atmešanu
PRIVĀTAIS ARHĪVS

2021. gadu pacilātā noskaņojumā un ar lieliem plāniem iesāka TV3 šovā ”Stilistu kaujas” iepazītais Rolands. Viena no vīrieša iecerēm bija smēķēšanas atmešana, ko ierasti gada sākumā apņemas ne viens vien kaislīgs pīpmanis. Nu, kad gada pirmais mēnesis aiz muguras, Skaties.lv taujā Rolandam, kā viņam veicies šajā ziņā.

Gadumijā Rolands Afanasjevs deva publisku solījumu – līdz ar janvāri viņš apņēmies atmest smēķēšanu. ”Izdomāju, ka nepīpēšu, nevajag, un zinu, ka nepīpēšu. Pats sev uztaisu pārbaudījumu,” viņš skaidroja. Vairāk par Rolanda lielajiem plāniem lasi te!

Februāra sākumā Rolands Skaties.lv saka: ”Mājās vēl pīpēju, bet darbā vairs nepīpēju, tā pelnot labāku apdrošināšanu.” Nesmēķēšanai darba vietā Rolands saskatījis vēl vairākus bonusus – nav tērē laiks, ejot ārā, nav jāpārģērbjas, arī darbi nekavējas.

Darba dienās, esot mājās, Rolands izsmēķē ”divas trīs cigaretītes dienā”. ”Nekas traks,” viņš noteic. Tomēr reizēm gadoties uzsmēķēt arī biežāk. ”Ja esi saspringts, vai kaut kas ”uzsit” pa nerviem, tad liekas, ka, lai nomierinātos, jāuzpīpē,” skaidro Rolands.

Viņš spriež, ka patlaban noiets pusceļš, lai smēķēšanu atmestu simtprocentīgi. ”Es domāju, pēc 33. dzimšanas dienas martā būšu pavisam atmetis,” saka Rolands.

Smēķēšanas samazināšana ir liels atspaids ir arī naudas ziņā – mēneša laikā viņam tēriņi par cigaretēm, samazinājušies uz pusi.

”Kopējais budžets uz pīpēm diendienā bija 111 eiro mēnesī. Tagad aiziet tikai 60 eiro,” aprēķinājis Rolands, ņemot vērā, ka viena cigarešu paciņa maksā 3,65 eiro. ”Diezgan sālīts prieks,” atzīst pārvērtību šova dalībnieks.

Tāpat Rolands pamanījis, ka pēc smēķēšanas samazināšanas uzlabojusies viņa miega režīms. ”Agrāk biju ļoti liels guļava, ko lidostas kolēģi ļoti labi atceras. Tagad labāk izguļos, labāk pamostos. Kad sāksies pavasaris, patīrīšu organismu ar kļavu un bērzu sulām,” viņš stāsta.

Tiem, kuri nopietni apsver atbrīvoties no šī netikuma, Rolands iesaka: ”Izlasiet Alena Karra grāmatu ”Kā viegli atmest smēķēšanu”! Ļoti palīdzēs. Es izlasīju līdz pusei, un nodomāju: Labi, es vēl mazliet papīpēšu. Kad izlasīšu līdz beigās, smēķēšanu uzreiz atmetīšu. To es zinu!”

Rolandam labs piemērs ir viņa draugu, kuriem pēc grāmatas izlasīšanas no netikuma izdevies atbrīvoties.

”Grāmatu lasot, nedrīkst apstāties. Ja lasa, tad lasa no sākuma līdz beigām. Grāmata ir balstīta uz ļoti dziļu psiholoģiju, kas katru aspektu, kāpēc tu pīpē, pagriež pret tevi. Galu galā pats esi vainīgs, ka pīpē, un tev iemāca nesmēķēt.

Kā man stāstīja tie, kuri grāmatu izlasīja līdz galam, pēc grāmatas izlasīšanas cigarete garšo citādāk, dūms ir citādāks. Nopīpē cigareti un tev šķiet: kā tu tādu pretīgu sūdu vispār mutē varēji dabūt?” stāsta Rolands.

”Alkoholu nelietoju, smēķēšana ir maziņš niķītis, bet gan jau no tā tikšu vaļā. Tikai laika jautājums,” spriež Rolands. ”Varbūt uzbarošos,” viņš par sevi pasmej.

5 komentāri