Lidostas krāvējs Rolands atklāj, kā dīkstāve nākusi par labu ģimenes dzīvei

10 komentāri
Lidostas krāvējs Rolands atklāj, kā dīkstāve nākusi par labu ģimenes dzīvei
SKATIES

Kopš Latvijā izsludinātās ārkārtas situācijas dīkstāvē ir arī Rīgas lidostas krāvējs Rolands Afanasjevs, kurš kopā ar dēliņa mammu un līgavu Gunitu Bižāni kļuvuši par TV3 pārvērtību šova ”Stilistu kaujas” sezonas populārākajiem dalībniekiem.

Kā Skaties.lv atklāj Rolands, brīvsolī viņš ir kopš pirmās vēsts par ārkārtējās situācijas paziņošanu. Kaut pirmajā nedēļā neesot bijis viegli pieņemt to, ka uz darbu nav jādodas, vīrietis uz esošajiem apstākļiem spējis paraudzīties no gaišās puses.

Foto: Gunita pavasari sagaidījusi kā satriecoša blondīne

”Sākumā, kad vēl bija auksts laiks, situāciju uztvērām ļoti nopietni. Ārā īsti negājām, vien tik, cik uz veikalu. Internetā cilvēki sacēla nelielu paniku ar iepirkšanos. Mazliet “paķērāmies” uz to vilni – sapirkām daudz ko rezervītei.

Bet kopumā visu uzņemam mierīgi. Arī darba devējs nomierināja, ka dīkstāves pabalstu par nestrādāto laiku saņemsim,” Skaties.lv stāsta Rolands.

Vīrietis var palepoties, ka šajā laikā pārkārtota māja un radušās vēl citas idejas, ko uzlabot vai radīt no jauna mājoklī. Tāpat ģimenei izdevies iekopt nelielu mazdārziņu.

“Mums uz palodzes ir zaļdārziņš – iesējām sīpoliņus. Doma ir vasarā ieveidot puķupodu, kur iesēt tomātus, dillītes. Lai pašiem savi nogatavojas. Vairāk kā dekors, nevis pārtikai, jo smuki izskatās, bet kāpēc gan arī neēst?” saka Rolands.

Nenovērtējams ir laiks, kas veltīts gadu vecajam dēliņam Aleksam. ”Ar mazo tagad vairāk spēlējamies un attīstāmies. Viņš jau sācis riktīgi skraidīt,” ar lepnumu stāsta Rolands.

Kā spriež šova dalībnieks, runājot par šo laiku, visticamāk, daudzi sāks apzināties ģimenes vērtību.

”Man šķiet, šī slimība visus satuvina, padara apzinīgākus, vismaz lielāko daļu cilvēku. Mūsu starpā fiziski distance ir lielāka, tomēr domās mēs esam tuvāk. Internets, čatiņi liek regulāri uzturēt kontaktu ar tuviniekiem. Arī kaimiņš kaimiņam izpalīdz nepieciešamības gadījumā kaut ko atnest no veikala, lai lieku reizi nav jāstaigā,” novērojis Rolands.

Sociālās distancēšanās laikā iekritusi arī Rolanda dzimšanas diena, un šogad to svinējis daudz mierīgākos toņos, nekā bija plānots. ”Nekādas ballītes nevarēja rīkot. Pasēdējām ģimenes lokā, ieēdām kūciņu,” stāsta Rolands.

Sākotnējo ieceri par Kuldīgas restorāna apmeklējumu, kad dzimšanas dienas svinēšanu apvienotu ar Sieviešu dienu, Rolands nav atmetis: ”Tas viss vēl būs. Restorāna apmeklējums, arī ekskursija.”