Sirsnīgs video: Rasims nodzied lustīgu dziesmu par Jezupu

1 komentārs

LNT raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” ceturtajā epizodē aktierim un mūziķim Kristapam Rasimam ceļojumā pa Latgales ievērojamākajām vietām pievienojās dziedātāja Elza Rozentāle. Vienā no novada iecienītākajām vietām Rasims ļaudis iepriecināja ar kādu tematisku dziesmu.

Abiem pirmā pieturvieta Latgalē bija Aglonas bazilika – nozīmīgākais katolicisma centrs Latvijā, kur ik gadu 15. augustā ierodas svētceļnieki no Latvijas un pasaules – ap pusmiljons katoļticīgo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raidījumā dziedātāja, kura pati reiz noaudusi sev brunčus, iepazina Latgales aušanas tradīcijas, precīzāk – skalu segu aušanu, kas turpina dzīvot Krāslavas novada Izvaltā.

Tālāk Rasima un Rozentāles ceļi veda uz Maizes muzeju, kur tika stāstīts par maizes tradīcijām. Viena no tām – senie latgalieši pie galda nedrīkstēja sēsties, pirms saimnieks vai saimniece uz galda nebija uzlikuši maizi.

Par spīti tam, ka no ”UgunsGrēka” Jezupa tēla viņš netikšot vaļā vēl 20 gadus, aktieris uzdrošinājās nodziedāt galda dziesmu, kurā atspoguļoti kāda Jezupa raibie piedzīvojumi.

Video: Rasims dzied par Jezupu

Pilnu raidījuma epizodi skaties šeit!

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” turpmākajās epizodēs pārsteidzošo Latgali atklās dziedātājs Miks Dukurs, aktrise Zane Dombrovska, aktieris Andris Bulis un dziedātājs Goran Gora.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izspēlē šo spēli un atklāj latgalieti sevī!

1/15

Kuru no šiem karogiem uzlūkojot, Tava sirds sāk sisties straujāk?

TOP komentāri

  • Lolita Kozlovska
    +1 +1 0

    Lolita Kozlovska

    Atrodoties Aglonas bazilikā, viņa kompanjones stāsts par to, ka viņa kādā no baznīcām uz ērģelēm nospēlējusi suņu polku, bija gaužām neiederīgs...😯

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl