Raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” pārvērtības piedzīvos nostalģisku atmiņu pilna viesistaba

4 komentāri
Raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” pārvērtības piedzīvos nostalģisku atmiņu pilna viesistaba
PUBLICITĀTES FOTO

Astotajā ”Manas mājas ar IKEA” raidījumā interjera dizainere iekārtos viesistabu rīdzinieku Modra un viņa sievas Sarmītes mājoklī. IKEA interjera dizaineres uzdevums būs iekārtot telpu, kura piedzīvojusi daudz – tur izauguši abu dēli, kuriem nu jau ir pašiem savas ģimenes ar bērniem, tāpēc viesistaba jāpielāgo arī mazbērnu uzņemšanai.

Piešķirt jaunu elpu daudz piedzīvojušai istabai

Briežu pāris, kas ir precējušies jau 33 skaistus gadus, pārvērtībām pieteikuši viesistabu. Šī telpa pēdējo reizi remontēta 2004. gadā un sevī glabā daudz skaistu atmiņu stāstu. ”Kad puikas vēl bija skolas vecumā, šī telpa pildīja ģimenes dzīvojamās istabas, dēlu mājasdarbu pildīšanas un atpūtas telpas funkcijas,” stāsta Modris, piebilstot, ka īpaši šauri šajā istabā bijis tad, kad dēli rīkojuši draugu ballītes. Dzīvojamā istaba esot piedzīvojusi arī laikus, kad tajā atradusies divstāvu gulta.

Nu bērni ir izauguši un devušies savā dzīvē, bet mājokļa saimnieki sākuši pārplānot istabas interjeru, domājot par to, ka istaba jāpielāgo ne tikai atpūtas funkcijai, bet tai jākļūst arī par vietu, kur izguldīt mazbērnus, kad tie ciemojas pie vecvecākiem.

Modris un Sarmīte centušies dzīvojamo istabu pārvērst pašu spēkiem, bet tas nav izdevies. ”Plāni par remontu, istabas izkārtojuma zīmējumi, krāsu un mēbeļu izvēle – viss, kas saistīts ar istabas pārvērtībām, mūs noveda strupceļā, jo ne par vienu lietu tā nopietni mēs nevarējām vienoties,” stāsta Modris.

”Mēs vēlamies, lai viss būtu pavisam citādāk – gribam kaut ko modernāku un kaut ko sev,” saka saimnieki, uzsverot, ka galvenais ir saglabāt dabīgās koka grīdas, kā arī – lai telpa būtu gaiša un tajā tiktu iekārtots arī stūrītis mazbērniem.

Dizainere liks uzsvaru uz mantu glabāšanas risinājumiem

Briežu ģimenes viesistabu iekārtot apņēmusies IKEA interjera dizainere Ieva Buka. Tā kā Modra un Sarmītes dzīvojamajā istabā glabājas daudz grāmatu un mīļu piemiņas lietiņu, dizaineres uzdevums būs parūpēties, lai telpā būtu pietiekami daudz vietas šo mantu glabāšanai.

”Pie vecvecākiem bieži ciemojas mazbērni, tāpēc šajā istabā tiek glabātas arī viņu rotaļlietas. Es padomāšu arī par to, kā te ierīkot arī neuzkrītošu stūrīti bērniem un viņu mantām,” saka Ieva.

Kā IKEA dizainerei izdosies pārvērst Briežu ģimenes viesistabu, saglabājot dabīgās koka grīdas, skaties raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” trešdien plkst. 21.00 kanālā TV3!

Par IKEA

IKEA mērķis ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Uzņēmuma ikdienas biznesā tiek ievēroti ilgtspējas principi, un tas atbalsta dažādas iniciatīvas, kas rūpējas par bērniem un vidi. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1943. gadā Zviedrijā IKEA piedāvā laba dizaina un funkcionālas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Šobrīd 50 pasaules valstīs ir vairāk nekā 420 IKEA veikalu. Baltijā ir divi IKEA veikali – viens Latvijā un viens Lietuvā, kā arī ir pieejamas trīs preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas – divas Lietuvā un viena Igaunijā.