Privāti foto: kā pusgadu pēc TV šova izskatās ”Īsto veču” varoņi

3 komentāri
Privāti foto: kā pusgadu pēc TV šova izskatās ”Īsto veču” varoņi
Šova "Īstie veči" otrās sezonas varoņi Mintauts, Raitis un Aivars šodien. (Privātais arhīvs)

Pērnruden ar kopīgi zaudētajiem 107 kilogramiem no TV ekrāniem atvadījās šova ”Īstie veči” piecinieks. Kā vīriem pusgadu pēc šova veicies ar formas saglabāšanu un uzlabošanu, noskaidroja portāls Skaties.lv.

Kā pa kalniem un lejām, bet padoties negrasās

Projektu vadītājs Raitis Grigorjevs TV3 šova “Īstie veči” sākumā svēra 109 kilogramus, bet viņa mērķis projekta ietvaros bija tikt zem 100 kilogramu atzīmes. Vīrietim izdevās atbrīvoties no 22 kilogramiem, un pēc šova viņa svars bija 93 kilogrami.

Vairāk nekā pusgadu pēc “Īsto veču” noslēguma ar svara noturēšanu Raitim ejot kā pa kalniem un lejām. Šobrīd viņa svars turas 96 – 97 kilogramu robežās.

”Kopš zemākā svara man nākuši klāt astoņi deviņi kilogrami. Tādi man diemžēl ir. Kad ir laiks, cenšos iet uz treniņiem. Ārā būs labs laiks, esmu apņēmies sportot,” stāsta Raitis, kuram pie sirds visvairāk iet skriešana un riteņbraukšana, taču aukstajā gadalaikā viņš apmeklējis sporta zāli.

Raitis uzsver, ka, lai iegūtu vēlamo formu, sportošanai ir jākļūst par dzīvesveidu: ”Ir jāsaņemas un jādara. Atrunas, kādēļ nesportot, var vienmēr atrast.”

Šovs pievērsis sportam

Noliktavas pārzinis Mintauts Gubāts bija šova ”Īstie veči” smagākais dalībnieks. Projekta sākumā viņš svēra 126 kilogramus, bet, tam noslēdzoties, bija kļuvis par 21 kilogramu vieglāks.

”Pa ziemu bišķiņ pienāca klāt, bet tagad uz pavasari svars ir tāds pats, kāds bija, beidzoties šovam, tas ir, 108 kilogrami.

Esmu sācis skriet maratonus, divas tūres jau esmu noskrējis. Tagad svars atkal krītas. Vasarā ir pilnīgi citādāks – var iziet ārā, izskrieties.

Tāpat ir lietas, ko mēs ar sievu vairs nelietojam uzturā. Krējums ir aizstāts ar grieķu jogurtu, baltmaizi praktiski neēdam, no cūkgaļas esmu pārgājis uz meža gaļu,” stāsta Mintauts.

Pirms šova vīrieša liels kārdinājums bija gāzētie dzērieni. Tagad tā ir pagātne.

Nepalaisties slinkumā Mintautam liek meitiņa. Bet nu kļuvis zināms, ka drīzumā Gubātu ģimenē gaidāma otra atvasīte.

Ikvienam vecim, kuram labākais draugs ir dīvāns, Mintauts iesaka kustēties: ”Ir jāiet ārā. Ja negrib skriet, ir jāpastaigājas ar ūdens pudeli rokās, nevis ar alus pudeli. Tad lēnām ritms aizies.

Ir labi, ja ir kāds, kurš motivē. Man šobrīd tāds ir brālis, ar kuru kopā skrienu maratonus. Ir svarīgi atrast tuvu cilvēku, kurš to ir gatavs iesaistīties, lai viens otru var pabakstīt, un tad viss aiziet.”

Dieva vārdā zaudē 10 kilogramus

IT menedžeris Jevgēnija Petrova, saukta par Žeņu, svars projekta laikā piedzīvoja vismazākās pārmaiņas – viņš atbrīvojās no 13 liekajiem kilogramiem.

Pēc šova Žeņam svars ļoti ātri atgriezies iepriekšējo 120 kilogramu robežās.

”Sākās parastais dzīvesveids. Pa ziemu man tas apnika. Pareizticīgajiem pirms Lieldienām ir gavēnis, šogad tas bija 49 dienas. Tā ir atteikšanās no gaļas un visa, kas nāk no dzīvnieku valsts.

Pirmās trīs nedēļas ”širmi rāva ciet” – staigāju apjucis, agresīvs. Pārējās četras nedēļas pagāja diezgan viegli. Bija ir forša viegluma sajūta. Arī svars ievērojami kritās – notievēju līdz 105 kilogramiem. Gavēnis beidzās, un tagad esmu ”back to normal” – 110 kilogramu smags,” Skaties.lv stāsta Žeņa.

”Esmu diezgan samazinājis alkoholu. Neaizraujos arī ar pārtiku. Citādāk, līdz ko iedzer, pusledusskapi var izēst,” atzīst Žeņa.

Vīrietim liels palīgs cīņā ar liekajiem kilogramiem ir draudzene: ”Katru dienu viņai jāsūta bildes ar svaru un ko ēdu. Esmu zem kontroles. Tā ir jautrāk. Arī gavēni mēs ieturējām kopā.”

Ikdienā vīrietis paskrien, reizi nedēļā ieiet sporta zālē.

Arī pēc šova uzrāda labākās sekmes

Rekordists svara zaudēšanas ziņā TV projekta ”Īstie veči” otrajā sezonā bija bijušais armijnieks Aivars Grasis no Liepājas. Viņam ar šova palīdzību trīs mēnešu laikā izdevās atbrīvoties no 30 kilogramiem.

Kā šodien stāsta Aivars, pēc šova būtiskas izmaiņas svara ziņā izmaiņas nav piedzīvojis – vīrieša svars aizvien ir tievēšanas projekta laikā iegūto 90 kilogramu robežās.

Aivars spriež, ka svara noturēšanu līmenī veicinājis aktīvais dzīvesveids: ”Skrienu pusmaratonu, gatavojos nākamgad noskriet maratonu. Ikdienā strādāju fizisku darbu. Varu divpadsmit stundas nostrādāt un esmu pietiekami kalorijas sadedzinājis un citreiz nemaz vairs nav vajadzības skriet.”

Šova varonis norāda, ka cilvēku lieliskajā formā notur kustīgums: ”Ja cilvēks labi ēd un aktīvi nekustas, tā ir lielākā bēda.”

Pēc Aivara domām, motivācija tievēt katram ir jāatrod sava. ”Parasti viss ir atrunas. Un pateikt, ka nav laika, ir vienkāršāk.

Cilvēks, kurš grib nomest svaru, stundiņu dienā var atrast. Ir pareizi jāsaplāno diena. Tikai jāsaņemas un jādara,” tā Aivars.

Svars tomēr atgriezies

Šova jaunākais dalībnieks mēbeļu pārvadātājs Juris Rigerts, uzsākot projektu, svēra 113 kilogramu, bet šova laikā zaudēja 21 kilogramu.

Kā šodien stāsta Juris, viņš ir palaidies un patlaban sver apaļus 100 kilogramus. Pats atzīst, pie vainas esot  dzīvesveids un mans slinkums.

“Atliek palaisties bišķiņ vaļīgāk uz nedēļu vai divām un viss atgriežas.

Bet nu jau esmu labojies. Sāku ieturēties ar ēšanu un pēc ziemas plānoju atgriezties sporta zālē,” stāsta Juris.