37 komentāri
”Latvijā es strādāju daudz smagāk, bet saņēmu mazāk.” Šovu zvaigzne Aija Nīderlandē ātri tikusi uz zaļa zara
Privātais arhīvs

Plašas diskusijas radījis šovu zvaigznes Aijas Dembovskas stāsts. Meitene uz labu laimi aizbraukusi strādāt uz Nīderlandi un pēc nostrādāta mēneša paziņojusi, ka ārzemēs beidzot dzīvo cilvēka cienīgu dzīvi. Aija atklāj Skaties.lv, ka stāsti par dārgo dzīvi ārzemēs esot tikai mīti – Nīderlandē pat ārsti esot pieejamāki.

Kā Skaties.lv atklāj Aija, ierodoties Nīderlandē, viņai, protams, viss netika nolikts priekšā uz zelta paplātes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Sākumā bija grūti, jo uz šejieni atbraucu ar 10 eiro makā. Man te samaksāja par ceļu, ņēmu avansus. Bet šonedēļ jau būšu atdevusi visus parādus, kuros ielīdu pirmajās trijās nedēļās,” Skaties.lv pieredzi atklāj Aija.

Pēc pāris nedēļu strādāšanas Aija jau var sākt atlikt naudiņu. Meitene vēlas lauzt mītu – dzīvošana attīstītajās valstīs nebūt nav dārgāka kā mitekļa īre tepat Latvijā.

“Par dzīvokli maksāju 85 eiro nedēļā. Mēs trīsistabu dzīvoklī dzīvojam pieci cilvēki. Es un divi pāri. Man te ir viss, kas vajadzīgs, dzīvoklis labs,” stāsta šovu zvaigzne. Arī dārgā ārstēšanās ārzemēs esot mīts.

Aija Dembovska

Aija Dembovska

”Ja ir ģimenes ārsts un apdrošināšana, tad visi ārsti izmeklējumi un zāles ar ģimenes ārsta izrakstīto recepti ir par velti. Pakaļ zālēm ieej turpat ģimenes ārsta praksē, kurā arī atrodas aptieka,” skaidro Aija.

Viņa vēlas iedrošināt arī citus jauniešus nebaidīties mainīt savu dzīvi. Aija pat iecerējusi atvērt blogu, kurā fani varēs sekot viņas gaitām Nīderlandē.

NOSKATIES, KĀ AIJA ŠOVĀ DEJOJA KLĒPJA DEJU!

Foto: Aijas dzīve Nīderlandē

”Ja godīgi, es pati sākumā biju skeptiska pret dzīvi ārzemēs. Bet, kad tu esi atbraucis un sapratis, ka te var labāk nopelnīt nekā Latvijā, tad tu apdomā, vai ir vērts tikai savas valsts mīlestības un patriotisma dēļ izdzīvot vai svešumā dzīvot kā cilvēkam.

Tad es labāk izvēlos dzīvot kā cilvēks. Jo man puse alga Latvijā izgāja par dzīvokli. Tad vēl jāmaksā elektrība, gāze un viss pārējais.

Tagad, atceroties, cik viss maksāja Latvijā, nereti saķeru galvu,” tā Aija. Viņa pilnībā saprotot cilvēkus, kuri izvēlas darbu ārzemēs.

”Latvijā ir zemas algas, cenas augstas. Cenas ceļ augšā, bet algas gan ne. Kas būs pēc pieciem gadiem? Es nezinu, man bail iedomāties. Padomājiet, cik daudz cilvēku Rīgā pieder pie zemākā sabiedrības slāņa, cik daudz ir ubagu! Daudz, bet te es neesmu tādus redzējusi vēl ne reizi,” prāto šovu zvaigzne.

Viņa uzver, ka jūtas fantastiski, jo pirmo reizi dzīvē nav jādomā, ko ēdīs mēneša beigās un jāatdod puse algas rēķinos.

“Varēt jau var izdzīvot Latvijā, bet ne jaunietis. Jo ir vajadzīga darba pieredze. Bet kur viņam ņemt to, ja darbu par normālu apmaksu nevar dabūt!

Latvijā es strādāju daudz smagāk, bet saņēmu mazāk. Latvijā man bija arī naktsmaiņas, bet te nav. Nostrādāju dienu, nakti guļu,” priecājas Aija.

Meitene ir izlēmusi –  viņa tuvākajā laikā neatgriezīsies. Pieradusi pie labas dzīves, Aija vairs nesamierināsies ar mazumiņu.

”Es piekristu atgriezties, ja Latvijā būtu visu produktu un veikalu cenām atbilstošas algas. Vismaz 1500 līdz 2000 eiro mēnesī. Es piekristu strādāt 5 vai 6 dienas nedēļā pa 8 stundām bez naktsmaiņām un saņemt šādu algu.

Bet tā nav. Un domāju, ka tuvākajā laikā arī nebūs,”atgriezties neplāno Aija.

Foto: apburošā Aija

TOP komentāri

 • Goga
 • Laila Schroeder
  +8 +8 0

  Laila Schroeder

  Egita,šeit nav stàsts par to kàda zvaigzne vina ir,tà dèvè viņu dzeltenàs preses žurnàlisti.Visà pàrèjà daļa taisnibas viņai ir-un to taču mès aizbraukušie zinam .
  Nekad nevienu nekritizèju kuram ir darbs,Vai Lv vai àrvalstìs,galvenais lai nedzivo uz citu nodokļu maksàtàju rèķina!
 • Signe Bravlanska
  +8 +8 0

  Signe Bravlanska

  Diemżèl tà ir realitàte! Latvijà ,vel paràdi ka vari,pieliks lielàku slodzi par to paśu niecìgo samaksu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 1

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl