Populārā tirdziņa ”Andele Mandele” rīkotāja vakariņu šovā noskata asprātīgu triku, kā atvasēm iemānīt ēdienu

0 Komentāru

Šonedēļ ”Vakariņas četratā” aizrit svētku noskaņās. Šova otrajā vakarā pirkstu veiklību virtuvē un prasmes viesu uzņemšanā demonstrēja komponists un pianists Dainis Tenis, kurš plašāk pazīstams kā grupas ”Da Gamba” mūziķis.

Dainis atzina, ka gatavots viņam patīk, tomēr patlaban viņa dzīves vietā neesot iespējas izpausties pavārmākslā. Tādēļ jaunos draugus – Nacionālā teātra jauno direktoru Jāni Vimbu, ”tautumeitu” Lauru Martu Līcīti un tirdziņa ”Andele Mandele” rīkotāju Līvu Jaunozolu – viņš uzņēma ģimenes mājā.

Pamatēdienā Dainis gatavoja cūkgaļas kakla karbonādi sarkanvīna marinādē ar cepeškrāsnī ceptiem kartupeļiem. Kā atzina Līva, pēc ēdienkartes spriežot, sastāvdaļas ir latviskas, taču izpildījums gan ir globālāka mēroga.

Uzkodā Dainis viesiem pasniedza burkānu salātus ar medu un rudzu maizes grauzdiņiem ar pildījumu. Laura atziņa, ka pirmais ēdiens izskatījies apetelīgi, savukārt Līvai tā izskats šķitis ļoti sirsnīgs. Viņa sprieda, ka šādā veidā arī saviem bērniem varētu iemānīt maizītes.

Pie uzkodu galda Dainis atzina, ka par Jāņa un Lauras nodarbošanās viņam viss ir skaidrs, bet Līvas darbavieta gan viņam esot miglā tīta. Namatēvs beidzot meta kaunu pie malas, lai to noskaidrotu, jo kā vīrieša cilvēks par ”Andeli Mandeli” nebija dzirdējis un sprieda, ka viņas nodarbošanās saistīta ar mandelēm.

”Daudzi varbūt zina andeles vārdu, bet nezina, kas aiz tā stāv. Tā kā šis ir mans iznāciens no skapja,” par sevi pasmējās Līva.

Kamēr tapa pamatēdiens, namatēvs viesus iesaistīja aktivitātē – uz tāfeles bija jāuzzīmē vārdu nozīme, kas pārējiem vakariņotājiem jāatmin.

”Īstenībā foršs smadzeņu treniņš,” aktivitāti novērtēja Līva, kurai nācās uzzīmēt mākslīgos ziedus.

Pamatēdienam Dainis ne velti bija devis nosaukumu ”Latvijas rudens Šīrāzas ritmos”, jo Šīrāza ir pilsēta Irānā un grupā ”Da Gamba” muzicē irānietis Hamits, kurš bija uzaicināts pamuzicēt arī vakariņu šovā.

Perkusionists vakariņotājus iepriecināja ar irāņu tautas instrumenta dafa spēles paraugdemonstrējumu.

”Šarmu viņam piedeva ne tikai mūzikas instrumenti, bet arī latviešu valoda. Man patīk redzēt šādus piemērus mūsu valstī, ka cilvēki spēj iemācīties mūsu valodu. Varbūt viņš pateica tikai desmit vārdus, bet mēs pilnībā sapratāmies,” atzina Līva.

Svētku noskaņu bagātināja arī Hamita muzikālais priekšnesums. ”Viņš mūs absolūti apbūra,” irāņu mūziķi slavēja Laura.

Vakara izskaņā Dainis viesiem priekšā cēla desertu – divu krāsu ruleti ar saldējumu.

Līva atzina, ka nav saldumu cilvēks, tādēļ viņai pēc deserta baudīšanas prasījies marinētu gurķi. ”Paldies par centību un visu pārējo, bet man rulete kā tāda ir par šķebīgu,” neslēpa Līva. Tikmēr Laura un Jānis atzinīgi novērtēja deserta gaisīgumu un vieglumu.

”Varbūt mamma labi palīdzēja galdu saklāt, iedeva skaistu recepti, bija baudāms biskvīts. Man nedaudz pietrūkst smalkuma, bet tas ir mans subjektīvais viedoklis. Par garšu – es domāju, ka ir ļoti labi un ļoti izcili,” uz Daiņa veikumu atskatījās pazīstamais šefpavārs Raimonds Zommers.

Par ēdieniem un vakaru kopumā Dainis no jaunajiem draugiem saņēma 35 punktus – 11 punktus no Jāņa, un pa 12 punktiem no Līvas un Lauras.

0 Komentāru