Plastikas ķirurģe atklāj, cik lielas krūtis kāro Latvijas sievietes

3 komentāri
Plastikas ķirurģe atklāj, cik lielas krūtis kāro Latvijas sievietes
Ekrānuzņēmums

TV3 šova ”Gatava pārvērtībām” jaunākajā sērijā pirmo reizi projekta vēsturē tika veikta krūšu palielināšanas operācija. Kā liecina statistika, no visām plastikas operācijām ne vien Latvijā, bet arī pasaulē šī ir topa līderos. Kāds ir ideālais krūšu izmērs, uz ko tiecas sievietes Latvijā, portālu Skaties.lv konsultē “Veselības centra 4” plastikas ķirurģe Dr. Nonna Tomiševa.

Pasaulē un Latvijā visbiežāk krūšu palielināšanu izvēlas veikt sievietes vecumā no 25 līdz 40 gadiem.

”Tās ir sievietes, kuras jau dzemdējušās pirmo bērniņu, un tās, kuras nolēmušas vairāk nedzemdēt un krūts dziedzera stāvoklis ir noslīdējis vai pazaudējis formu. Tagad viņas grib padzīvot sev,” portālam Skaties.lv stāsta Dr. Nonna Tomiševa.

Taču dzīvē ir arī izņēmumi. Veselības centra vecākā paciente, kurai veikta krūšu palielināšana, bija 52 gadus veca, bet krūšu samazināšana īstenota sievietei vecumā ap 60 gadiem.

Latvijā krūšu palielināšanas operācija atļauta no 18 gadu vecuma, un veselības centra pieredzē bijis ne mazums gadījumu, kad tā veikta tikko pilngadību sasniegušām pacientēm. Kā uzsver Tomiševa, tie ir gadījumi, kad krūts dziedzeru rajonā ir kādas iedzimtas vainas, kas krūtij neļauj attīstīties pilnvērtīgi.

”Mēs kā ārsti saprotam, ka jaunā sieviete krūtis grib palielināt ne tāpēc, ka ir kaprīza, bet savu siluetu un ķermeņa formu vēlas labāku, jo viņai gribas iepazīt jaunekli, bet diskomforta dēļ mazinās viņas pašvērtējums,” stāsta eksperte.

Arī “Gatava pārvērtības” varones Sabīnes pašapziņai traucēja mazā izmēra krūtis, tādēļ bija vēlme tās palielināt. Vairāk par to, kā Sabīne tika pie jaunām formām, lasi šeit!

Tomiševa atgādina iezīmi, ka latviešu sievietēm ģenētiski krūts dziedzeru audi nav tik lieli, kā gribētos. Salīdzinoši, ukraiņu sievietes ir ar ļoti kuplām krūtīm un formām.

Populārākais izmērs, uz ko tiecas sievietes, ir C, un visoptimālākais apjoms, ko iesaka ārsti, lai izvairītos no pēcoperācijas komplikācijās ilgtermiņā, ir krūtis palielināt par pusotru līdz diviem izmēriem.

Dr. Nonna Tomiševa

Dr. Nonna Tomiševa
“Veselības centra 4” plastikas ķirurģe

”Meitenes reizēm grib no pirmā izmēra dabūt piekto. Tas nav pareizi. Ir jāņem vērā audu stiepjamība, ķermeņa īpatnības un krūšu kurvja diametrs, platums. Palielināšana ir audu iestiepums, un kamēr tas ir normāls, nav asinsrites traucējumu, tikmēr tiek novērsts komplikāciju klāsts,” akcentē plastikas ķirurģe.

Ja sieviete tomēr vēlas krūtis lielākas par diviem izmēriem, palielināšana jāveic pakāpeniski.

Implantiem ir mūža garantija, tādēļ dzīves laikā tos mainīt nav nepieciešams. Taču jāņem vērā, ka, laikam ejot, sievietes ķermenis mainās, tādēļ vēlāk viņa var vēlēties krūšu formu pamainīt.

”Ja sieviete krūšu palielināšanu veikusi ap 20 gadiem, bet pēc 40 viņa tomēr grib jauneklīgāku formu, tad šādā gadījumā implantus nomaina. Tāpat ir gadījumi, kad pēc gadiem krūtis gribas vēl lielākas vai otrādāk – mazākas.

Dzīves pieredze mūs maina, un to, ko domājām 20 gados, mēs nedomāsim 40 gados. Ja 20 gados domājam: ieliekam krūtis un dabūjam labu partneri, tad 40 gados mēs domājam citādāk – lai nesāpētu mugura, pašai būtu komfortabli un pati sev patiktu. ”Medību” laikos uztveres diapazons ir viens, bet, kad kļūstam dzīves bagātākas, domājam citādāk,” norāda Tomiševa.

Lai gan galvenokārt sievietes uz veselības centru dodas, lai veiktu krūšu palielināšanu, netrūkst gadījumu, kad tiek veikts pretējais – krūšu samazināšana. Un šajā saistībā plastikas ķirurģe novērojusi interesantu sakritību.

”Pirms desmit gadiem krūšu samazināšanu galvenokārt veica 50 līdz 60 gadus vecas sievietes. Tagad pie mums nāk gados jaunas meitenes, kuru krūtis ir tiešām ļoti kuplas, neproporcionālas viņu ķermenim – E vai pat F izmērs. Jaunākajai bija tikai 22 gadi, un viņa vēlējās krūtis samazināt, cik vien iespējams. Iemesls – viņa nevarēja sportot un skolā par viņu smējās. Ar visu lielo samazināšanu viņa ieguva starp B un C izmēru,” atklāj Tomiševa.

Kā novērojusi plastikas ķirurģe, aizvien populāri ir dažādi mīti un aizspriedumi. Nav pamata bažīties, ka silikona implanti var ietekmēt grūtniecību, radīt komplikācijas ar piena ražošanu bērna barošanas periodā, kas var ietekmēt zīdaiņa veselību. Tāpat nav iemesla uzskatīt, ka implanti var izsaukt alerģiju vai biežāk var izraisīt ļaundabīgo audzēju.

3 komentāri