Noslēdzošajā IKEA mājokļa pārvērtību raidījumā dizainere iepriecinās daudzbērnu ģimenes vecākus

1 komentārs
Noslēdzošajā IKEA mājokļa pārvērtību raidījumā dizainere iepriecinās daudzbērnu ģimenes vecākus
PUBLICITĀTES FOTO

Pēdējais šīs sezonas ”Manas mājas ar IKEA” raidījums būs veltīts kādas daudzbērnu ģimenes vecāku guļamistabas iekārtošanai. Abi vecāki ikdienā savu uzmanību galvenokārt velta bērniem un darbam, tāpēc pašu istaba palikusi novārtā. Dizaineres uzdevums būs šo telpu padarīt par mājīgu un ērtu vietu atpūtai, kā arī padomāt par mantu glabāšanas risinājumiem.

Miers un saticība deviņos kvadrātmetros

Jānis un viņa sieva Indra pēc profesijas ir pedagogi, un abi audzina četrus bērnus, taču jau ap Ziemassvētkiem ģimenē gaidāms vēl viens bērniņš. Pirms trīs gadiem ģimene nolēma dzīvē pāršķirt jaunu lapu un iegādāties paši savu mājokli.

Šo dzīvokli ģimene nopirka jau mēbelētu, Jānis stāsta: ”Te bija galdu galdiņi un skapju skapīši – vairāk mēbeļu nekā vietas, kur pārvietoties. Ar laiku atbrīvojāmies no tām lietām, kas mums šķita svešākas, un ieviesām tādas, kas vairāk atbilst mūsu gaumei. Mums patika ideja, ka varam šo to interjeru veidot tā, lai mājoklim piešķirtu mūsu ģimenes garu.”

”Ņemot vērā, ka līdz šim visu savu uzmanību bijām veltījuši pārējiem ģimenes locekļiem, izdomājām, ka šoreiz pārsteigumu varētu sagādāt sev,” par pieteikšanos IKEA pārvērtību raidījumam saka Jānis. Ģimene pārvērtībām pieteikusi deviņus kvadrātmetrus lielo vecāku guļamistabu, kurā līdz šim atradās vien pāris mēbeles: matracis gulēšanai, neliela kumode un rakstāmgalds ar krēslu.

Saimnieki esot gatavi jebkādai dizaineres improvizācijai, taču labprāt redzētu istabu gaišos pasteļtoņos un ar piemērotu apgaismojumu.

Jāizveido ērta un omulīga vide

Lai gan ģimene ir atvērta pārmaiņām telpā, uzdevums nebūs viegls, jo pavisam nelielajā guļamistabā ir jāatrod vieta ietilpīgam skapim, gaidāmā mazuļa gultiņai un vecāku gultai. ”Nevaram izdomāt, kā IKEA dizainere spēs apvienot visas mūsu prasības šajos deviņos kvadrātmetros,” saka Jānis.

Vecāku guļamistabu apņēmusies pārvērst IKEA interjera dizainere Kristīne Jansone. Viņai jāizveido ērta vide, kas ļaus vecākiem atpūsties no dienas steigas, taču telpa jāpielāgo arī mazuļa vajadzībām. Telpā ne vien jāparedz vieta bērna gultiņai, bet arī jāparūpējas par piemērotu apgaismojumu, ko izmantot naktī, netraucējot otra naktsmieru.

To, kā Kristīne iekārtos pāra guļamistabu un kādus atjautīgus mantu glabāšanas risinājumus viņa izmantos pavisam nelielajā telpā, skaties raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” trešdien plkst. 21.00 kanālā TV3!

Par IKEA

IKEA mērķis ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Uzņēmuma ikdienas biznesā tiek ievēroti ilgtspējas principi, un tas atbalsta dažādas iniciatīvas, kas rūpējas par bērniem un vidi. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1943. gadā Zviedrijā IKEA piedāvā laba dizaina un funkcionālas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Šobrīd 50 pasaules valstīs ir vairāk nekā 420 IKEA veikalu. Baltijā ir divi IKEA veikali – viens Latvijā un viens Lietuvā, kā arī ir pieejamas trīs preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas – divas Lietuvā un viena Igaunijā.