No matrača uz grīdas līdz pilnvērtīgai telpai – IKEA pārvērtīs pāra guļamistabu

Pievienot komentāru
No matrača uz grīdas līdz pilnvērtīgai telpai – IKEA pārvērtīs pāra guļamistabu
PUBLICITĀTES FOTO

Trešā no kopumā desmit telpām, ko raidījumu cikla ”Manas mājas ar IKEA” laikā līdz nepazīšanai pārvērtīs IKEA dizaineri, ir guļamistaba jaunas ģimenes pirmajā mājoklī. Līdz šim istabā drēbes glabājās kastēs un par guļvietu kalpoja matracis uz grīdas. Piesakoties pārvērtībām, pāris sapņoja par guļamistabu, kurā atkal uzdzirkstītu tādas emocijas kā viņu iepazīšanās laikā pirms vienpadsmit gadiem.

Jāiekārto ”mīlas ligzdiņa”

Santa kopā ar vīru Ilmāru, divus gadus veco dēliņu Frederiku un kaķi Boniju mitinās dzīvoklī Rīgā. Santa darbojas personāla atlases jomā, bet Ilmārs ir būvinženieris.

Ģimene trīs gadus pēc kāzām beidzot tikusi pie sava pirmā mājokļa un vēlējusies to iekārtot pa savam. Ikreiz, kad radies laiks un iespēja interjera pilnveidošanai, citas telpas mājoklī šķitušas svarīgākas, tāpēc pašu guļamistaba palikusi novārtā.

Lai to mainītu, Santa nolēmusi pieteikt ģimenes mājokli raidījumam ”Manas mājas ar IKEA”, kurā IKEA interjera dizaineri pārveido telpas dažādos Latvijas iedzīvotāju mājokļos, parādot IKEA piedāvātos risinājumus reālās telpās un sniedzot praktiskus padomus interjera veidošanā.

Santa vēlas, lai guļamistaba būtu vieta, kur atpūsties pēc garas un rosīgas dienas. ”Iedomājos, ka telpa ir enerģisku krāsu pilna – tumši violets, bordo, sūnu zaļš vai kas tāds. Ir jūtams komforts, kas liek piekļaut vienam otru ciešāk un pavadīt te pēc iespējas vairāk laika,” pieteikumā raidījumam norāda Santa.

Pāra vēlmes jāsalāgo ar ierobežoto vietu

Pārvērtības Santas un Ilmāra guļamistabā apņēmusies veikt IKEA interjera dizainere Renāte Vāvere. Viņa norāda, ka pāra dzīvoklis ir pavisam neliels, tāpēc viņas lielākais izaicinājums būs iekārtot telpu, lai tā būtu ne tikai funkcionāla un ērta, bet arī ar stilu un noskaņu.

IKEA dizainere akcentē: ”Mazai telpai labāk izvēlēties gaišus toņus – tad tā šķitīs plašāka. Iekārtojumam izvēlēšos baltas mēbeles, taču pāra vēlmi pēc tumšākiem toņiem realizēšu, izmantojot dažādus akcentus un detaļas, lai radītu mājīgu un romantisku noskaņu.”

Līdz šim Santas un Ilmāra drēbes glabājās galvenokārt kartona kastēs un uz atvērta pakaramā, tāpēc vēl viens dizaineres izaicinājums būs atrast vietu ietilpīgam skapim, kur salikt daudzās kleitas, kreklus un citus apģērbus un aksesuārus. Tā kā telpa ir maza, Renāte meklēs radošus risinājumus mantu glabāšanai.

Skaties raidījumu ”Manas mājas ar IKEA” trešdienās plkst. 21.00 kanālā TV3!

Par IKEA

IKEA mērķis ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Uzņēmuma ikdienas biznesā tiek ievēroti ilgtspējas principi, un tas atbalsta dažādas iniciatīvas, kas rūpējas par bērniem un vidi. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1943. gadā Zviedrijā IKEA piedāvā laba dizaina un funkcionālas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Šobrīd 50 pasaules valstīs ir vairāk nekā 420 IKEA veikalu. Baltijā ir divi IKEA veikali – viens Latvijā un viens Lietuvā, kā arī ir pieejamas trīs preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas – divas Lietuvā un viena Igaunijā.