Roberta drostaliņa Anete atklāj negaidītus notikumus Netīro deju aizkulisēs

8 komentāri
Roberta drostaliņa Anete atklāj negaidītus notikumus Netīro deju aizkulisēs
Foto no privātā arhīva

Attiecību šova Netīrās dejas skatītāji un žūrija jau paspējuši novērtēt šova jaunākā dalībnieka Roberta Stripkana (22) un potenciālās sirdsdāmas Anetes Janko (24) spēju sadejoties. Nu atklājies, ka žūrijas pagaidām visaugstāk novērtētā tandēma veikums uz deju plača ir vien prasmīga pašu dejotāju iniciēta aktierspēle.

Dejas ar Robertu ir mocības

Šova Netīrās dejas līdz šim redzētajās sērijās Roberts savas daiļavas jau paspējis izdancināt arī žūrijas priekšā. Par saskanīgāko pāri žūrija atzina tieši Roberta un topošās fitnesa treneres Anetes Janko tandēmu. ”Bija ”karsti”. Man liekas, jūs abi divi arī nedaudz ”aizdegāties”,” pāra priekšnesumu steidza slavēt žūrijas pārstāvis šova Dejo ar zvaigzni dalībnieks Mārtiņš Kagainis. Meitene portālam Skaties.lv atklāj kādu negaidītu faktu par dejošanu profesionālā dejotāja vadībā: ”Laikam jāatzīst, ka esmu laba aktrise. Jau pašā sākumā Roberts šķita nepiemērots – par jaunu un vispār ne manā gaumē. Par dejotprasmi vispār nerunāsim… Brīžiem likās, ka es vadu viņu, nevis viņš mani. Dejojot brīžiem nejutu grūdienu, spiedienu, atdevi, ko vēlējos sajust. Brīžiem nācās pašai zīlēt, vai viņš ir noteiktajā vietā, noteiktajā laikā… Līdz ar to daudz improvizēju. Sapratu, ka ir jātēlo, lai priekšnesumi ir daudzmaz skatāmi. To, ka man iekšēji bija ļoti grūti, neviens nezināja. Pati sev pārmetu: Kas tu par dejotāju, ja nevari sadejoties?! Varbūt vainīga esi tu, nevis viņš, jo viņš taču ir profesionālis! Tomēr mēģinājumos, dejojot ar horeogrāfiem un pasniedzējiem, sapratu, ka ar citiem izpildīt noteiktas kustības likās viegli, kamēr ar Robertu es mocījos,” atklāj Anete.

Turklāt, lai sagatavotos priekšnesumam, bijis ļoti maz laika. Anete atzīst, ka arī auguma ziņā viņi nav pats saderīgākais pāris. ”Katru reizi, kad izpildījām kādu akrobātisku triku, klusībā lūdzu, lai es viņu nenogāžu, lai neiesperu ar kurpi pa seju un netraumēju,” filmēšanos attiecību un deju šovā ar smaidu atminas viena no Roberta partnerēm, kura piedalīšanos šovā uztvērusi kā jauku vasaras piedzīvojumu un kopā ar pārējām četrām sāncensēm Netīrajās dejās startējusi, protams, lai uzvarētu.

Foto: Anete ārpus šova

No galopa gaitenī līdz dejai šovā

Anete ar dejošanu nodarbojas, kopš sevi atceras, viņas pirmā deja bijis galops gaiteņa vidū. ”Biju ļoti maza un visai ģimenei tas likās uzjautrinoši. Šķiet, ka biju noskatījusies no dziesmu un deju svētkiem. Kad ar ģimeni pārvācāmies uz Rīgu, mamma laikam bija pamanījusi manu slēpšanos pa stūriem. Negribēju, lai kāds skatās, kā dejoju, jo kautrējos. Tā mamma mani pieteica Rihtera deju skolā, kur gadu apguvu sporta deju pamatus, bet ar to arī mana sporta dejotājas karjera beidzās,” stāsta Anete. Deviņu gadu vecumā meitene prieka pēc sākusi apmeklēt mākslas vingrošanu. ”Ātri panācu pārējās meitenes, bet, laikam ejot, pievērsos hip hopam, un tas kļuva par manu sirds lietu. Šķiet, ka man bija 14 gadi, kad sāku dejot Kaprīzē,” atceras šova Netīrās dejas dalībniece un par potenciāla attīstīšanu saka paldies šodien ļoti labi zināmajai Baibai Klints un Elīnai Šacai. Pēcāk dejojusi arī deju studijā Aggressive, ar kuras palīdzību iekļuvusi basketbola kluba VEF Rīga karsējmeiteņu komandas sastāvā. ”Ar pilngadības sasniegšanu sāku strādāt Rīgas klubos. Vasaras sezonās, brīvlaikā no mācībām dejot devos uz ārzemēm,” par dejas nozīmību savā dzīvē stāsta Anete.

Foto


Izrādās, Anetes dalība Netīrajās dejās nav apzināts solis rauties pēc TV šovā gūtas slavas. Viņu dalībai vasaras ”karstākajā” šovā pieteikusi draudzene. ”Dienā, kad bija atlase uz kuģīša, mēs ar draudzeni vēl gardi pasmējāmies, kad viņa man iemeta portāla Skaties.lv saiti uz bildēm un teica, ka man tur bija jābūt. Es noteicu, ka man jautrības dzīvē pietiek, nav ko uzprasīties,” stāsta Anete. Apmēram pēc nedēļas meitene uzaicināta uz pārrunām. ”No sākuma smējos un teicu kategorisku nē. Ilgi domāju, beigu beigās ar draudzenes lielu atbalstu piekritu, bet pēdējā dienā pirms šova sapratu, kur esmu iekūlusies, un mani ķēra panikas lēkme, gandrīz atteicos, tomēr rezultātā iesākto nolēmu novest līdz galam. Tā kā tobrīd mācījos par fitnesa treneri, nolēmu apvienot patīkamo ar lietderīgo, kā arī šovu uzskatīju kā izaicinājumu parādīt savu dejot prasmi. Turklāt nebiju dejojusi pāru dejas, vienmēr māca šaubas un, godīgi sakot, reti eju dejot, ja tieku uzaicināta kādā zaļumballē vai tamlīdzīgi. Paradoksāli – dejotāja, bet baidās dejot pārī,” atzīst Anete.

Skaista un gudra, tomēr viena

Ja šķiet, ka Anete un Roberts varētu ”sadejoties” arī dzīvē, simpātiskā sieviete atklāj, ka šovs viņas attiecību statusā izmaiņas nav ieviesis. ”Par to, ka esmu viena, esmu daudz domājusi. Esmu arī iespringusi uz šo tēmu, jo visām draudzenēm ir draugi, bet es esmu viena. Šķiet, ka enerģētikas ziņā esmu spēcīga. Vīriešus tas atgrūž. Vīrišķajai un sievišķajai enerģētikai sievietē ir jābūt līdzsvarā, taču man laikam dominē vīrišķā. Esmu pieradusi ikdienas darbus paveikt pašas spēkiem. Viens labs draugs teica, ka pārāk bieži no manis var dzirdēt frāzi “es pati”.

Sievietes uzdevums ir radīt māju sajūtu, uzturēt tīrību un kārtību, harmoniju, dalīties maigajā enerģētikā, īsāk sakot – ziedēt. Bet mūsdienu pasaulē mēs darām daudzus vīriešu darbus – ik rītu ejam uz darbu, cenšamies neatpalikt no vīriešiem, cīnāmies par dzimumu vienlīdzību, ģimeni apgādājam ar pārtiku. Lielāka daļa no mums zina, kā salabot tekošo krānu, kas kaiš mašīnai un citas sīkas tehniskas lietas, kam ģimenē būtu jāgulstas uz vīrieša pleciem. Spēcīgas sievietes vīriešus atgrūž, vismaz lielāko daļu. Viņiem var sākt likties, ka mēs viņus nospiežam, apspiežam… Var jau būt, ka es kļūdos, bet tāds priekšstats man ir radies. Vīrietim patīk skaista, sievišķīga sieviete, kas savā ziņā ir bezpalīdzīga un lūdz palīdzību vienā vai citā lietā. Tā ir iespēja vīrietim parādīt savu spēku, varu, būt noderīgam. Un pēc tam staigāt apmierinātu sejas izteiksmi,” uzskatus par vīriešu un sievietes lomu neslēpj Anete.

To, kādu vīrieti viņa sev labprāt redzētu blakus, jaunā sieviete redz savā tēvā: ”Blakus vēlos spēcīgu vīrieti, kura paspārnē ir miers, jūtos drošībā un apgādībā, tādu, kurš ciena savu sievieti un apzinās viņas vērtību.” Jaunā sieviete neslēpj, ka mūsdienās vīrieši viņai šķiet izlutināti līdz vājprātam. ”Negribu sevi atdot kādam, kura dēļ vēlāk dvēsele raud,” pauž šova Netīrās dejas dalībniece.

Video: Anetes un Roberts pirmā deja žūrijas priekšā

Kā Anetei veiksies cīņā par Roberta uzmanību un vai apņēmība uzvarēt attaisnosies, skaties šova Netīrās dejas turpinājumā trešdienu vakaros TV3 un TVPlay!

Prognozē, kuras meitenes spēs savaldzināt puišus!