Modele Diāna Kubasova: ”Diētas nestrādā!” Viņa atklāj viltību, kā tiek vaļā no liekajiem kilogramiem

4 komentāri
Modele Diāna Kubasova: ”Diētas nestrādā!” Viņa atklāj viltību, kā tiek vaļā no liekajiem kilogramiem
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Sabiedrības dāma, modele un skaistumkonkursu dalībniece Diāna Kubasova neslēpj – viņa dzīvo, lai ēstu, un gardas maltītes viņai ir viena no dzīves lielākajām baudām. TV3 šova ”Vakariņas četratā” gaidās Diāna atklāj, kāds ir ēdiens, ar ko viņa parasti lutina savus ciemiņus, un sievišķīgus knifiņus, kā sevi uztur nevainojamā formā.

Uz Franciju pēc austerēm

”Man ļoti patīk garšīgi paēst. Kad es ceļoju, protams, ir svarīgi apmeklēt apskates vietas – muzejus, arhitektūras pieminekļus, baudīt skaistus skatus, bet tikpat svarīgi man ir apmeklēt konkrētās vietas labākos restorānus, izbaudīt vietējo virtuvi,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāstu par vienu no dzīves baudām iesāk modele Diāna Kubasova.

Pēdējos gados gardēžu vidū īpaši iecienīts kļuvis gastronomiskais tūrisms, un Diāna atklāj, kuras kontinenta daļas virtuve viņu vilina visvairāk: ”Es labprāt brauktu uz Francijas Dienvidiem, lai nobaudītu labākās austeres, un uz Itāliju, lai nogaršotu svaigākās trifeles.”

Eksperimenti pašas virtuvē

Taču, lai izbaudītu ēdienu dažādību, Diāna ne tikai ceļo – pasaules garšas viņa ar prieku uzbur pati savā virtuvē.

”Man ļoti patīk gatavot, jo esmu piedzimusi ģimenē, kur abi mani vecāki agrāk ir bijuši pavāri un vecmamma bija konditore. Man virtuve vienmēr bijusi tā vieta, kur ģimenei satikties, kopā pavadīt daudz laika. Gatavošana mājās man saistās ar ģimenes pavardu un siltumu. Manuprāt, sievietei ir jāprot gatavo un jāgatavo kopā ar visu ģimeni,” stāsta skaistumkonkursu dalībniece.

Diāna virtuvē mīl eksperimentēt, viņai ļoti patīk izmēģināt jaunas receptes un tās izdomāt pašai. Tāpat viņa atzīst, ka maltītes saturu ietekmē sezona, garastāvoklis un pašsajūta. Bet ir viena lieta, kas gan allaž bijusi nemainīga.

”Vislabāk man patīk gatavot veselīgu ēdienus. Es ļoti reti, principā nekad negatavoju kaut ko ļoti neveselīgu. Ja es gatavošu pastu, tā būs pilngraudu pasta, ja es gatavošu kūku, tā noteikti būs ar samazinātu tauku saturu, samazinātu cukura daudzumu, tās sastāvā būs augļi un veselīgas sastāvdaļas – čia sēklas, klijas, pilngraudu milti, maztauku jogurts vai tofu.

Nākot pie manis ciemos, cilvēki sagaidīs interesantus, garšīgus, sātīgus, bet veselīgu ēdienus,” savas attiecības ar gatavošanu raksturo skaistā gardēde.

Starp produktiem, ko Diāna nelieto uzturā, viņa min gaļu, ko aizstāj ar jūras veltēm, bet salīdzinoši maza vieta viņa ēdienkartē atvēlēta piena produktiem.

”Pienu es ļoti bieži aizstāju ar tofu vai riekstu pienu. Man diemžēl ļoti garšo siers, no kura es nevaru atteikties. Dažreiz man kārojas biezpienu. Jūras veltes es cenšos izvēlēties tādas, kas ir ja ne ekoloģiskas, tad vismaz savvaļas, ar mazāku smago metālu daudzumu,” viņa akcentē.

Diētas nestrādā! Ir cits risinājums

Diāna ir lielisks piemērs, kā mīlēt gardu un sātīgu ēdienu un reizē būt slaidai. Jautāta, kā ēst, lai nezaudētu lielisko formu, viņa iesaka izvēlēties kvalitatīvus ēdienus un ne mazāk svarīgi ir izglītoties par uzturu kā tādu: ”Jo tu vairāk zini par produktiem un vairāk gatavo, jo tu vairāk izproti ēdienu sastāvu – tu vienkārši zini, cik cukura un tauku satur kūkas gabaliņš. Ja tu negatavo, tu nevari iedomāties, ka vienā mazā kūkas gabaliņā ir tasīte sviesta un tasīte cukura. Tāpēc, jo cilvēks vairāk gatavo, jo vairāk viņš veic gudrākas un pareizākas izvēles, tad arī vieglāk ir ievērot slaido līniju.”

Daudzi uzskata, ka par galveno ēdienreizi jākļūst brokastīm un dienas gaitā būtiski ir ēst bieži, bet mazās devās. Modele šo ļaužu grupu nepārstāv.

”Es principā neēdu no rīta un cenšos neēst arī vakarā. Es uzskatu, ka kuņģim nepieciešams laiks, lai tas uztukšotos un atpūstos. Manuprāt, nav pareizi ēst ik pēc trīs stundām un mazās devās. Ikdienā man galvenās ēdienreizes ir divas – agras pusdienas un vēls launags vai agras vakariņas,” atklāj Diāna.

Kopš 14 gadu vecuma, kad pirmo reizi ieradusies modeļu aģentūrā, Diānai nācies ievērot dažādas diētas, tomēr viņa nonākusi pie atklāsmes: ”Agrā vecumā esmu izmēģinājusi visas pasaules diētas. Protams, lielākā daļa no tām nestrādā, kļūst tikai sliktāk.”

Viņas galvenais ierocis cīņā ar kādu lieko kilogramu ir organismā normalizēt glikozes līmeni, kas ļauj mazināt kāri uz saldumiem.

”Protams, arī es reizēm, kad jūtos slikti, gribu šausmīgi daudz kaut ko apēst. Bet, ja ar prātu mēs mākam sevi nomierināt, piemēram, sportojot, meditējot vai ieejot vannā, tad problēma apēst savas emocijas pazūd. Galvenais ir būt saskaņā ar sevi,” teic Diāna.

Kāds ir viņas slaiduma noslēpums? ”Es dažreiz ievēroju atslodzes dienas, kad es neko neēdu un dzeru tikai ūdeni. Ja man ir jānomet kāds kilograms, tad es ēdu tikai laika posmā no divpadsmitiem dienā līdz sešiem vakarā,” atklāj Diāna.

Par vēl kādu skaistās Diānas slaiduma knifiņu lasi šeit!

Šovu ”Vakariņas četratā” baudi no 1. oktobra no pirmdienas līdz ceturtdienai pulksten 17.55 kanālā TV3!