Maza telpa un specifiskas prasības – IKEA dizainere iekārtos darbistabu psiholoģei

Pievienot komentāru
Maza telpa un specifiskas prasības – IKEA dizainere iekārtos darbistabu psiholoģei
PUBLICITĀTES FOTO

Pirmo reizi raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” pārvērtības piedzīvos istaba, kas paredzēta darbam. IKEA dizaineres uzdevums būs deviņus kvadrātmetrus mazā telpā iekārtot psiholoģes darba kabinetu, kurā jāparedz vieta ne vien ērtiem krēsliem, bet arī smilšu kastei un rotaļu figūriņām, ko psiholoģe izmanto savā darbā.

Darbistaba kā miera osta

Psiholoģe Elīna kopā ar vīru Kārli un diviem dēliem nesen ievākušies jaunā mājā. Ja iepriekš ģimene sadzīvoja nelielā, senā divistabu mājā, tad jaunajā mājoklī vietas pietiek visiem un visam – arī darba telpai, kuru Elīna plāno izmantot savai psiholoģes privātpraksei.

Pieteikties raidījumam ”Manas mājas ar IKEA” Elīna un Kārlis nolēma brīdī, kad abi saprata, ka nevar vienoties par telpas iekārtojumu – kādas krāsas izvēlēties, kur likt nepieciešamās mantas un kā padarīt telpu mājīgu un vienlaikus piemērotu darbam.

Elīna vēlas, lai istaba kļūtu par viņas miera oāzi un kalpotu arī kā vieta, kur patverties no ikdienas un mierīgi palasīt ko izklaidējošu vai pievērsties profesionālajai literatūrai.

Līdz šim telpas iekārtojumu veidoja no iepriekšējā mājokļa līdzi paņemtās mēbeles, kam citur mājās vieta neatradās, taču Elīnai tās nešķiet piemērotas: ”Dīvāns ir pārāk masīvs, aizkari mazgājot sarāvušies pārāk īsi, nefunkcionāls galds, pārāk neērti krēsli.”

Nelielajā telpā jāatrod vieta arī smilšu kastei

Iekārtot nelielo darbistabu apņēmusies IKEA interjera dizainere Elīna Grieze. Viņas uzdevums nav viegls, jo telpa ir tikai 9 m² liela un tajā nepieciešams atrast vietu gan mēbelēm, gan darba piederumiem un grāmatām. ”Elīnai ir specifiskas prasības, lai istabu varētu izmantot klientu pieņemšanai – viņa darbā lieto teju kvadrātmetru lielu smilšu kasti un daudz mazu rotaļu figūriņu iztēles rosināšanai. Līdz šim visas figūriņas bija saliktas lielos grozos, tāpēc nebija viegli pārskatāmas. Mans uzdevums būs atrast risinājumus gan lielās smilšu kastes glabāšanai, gan mazo figūriņu eksponēšanai,” saka dizainere.

Mēbelēm šajā istabā ne vien jāpilda sava pamatfunkcija, bet arī jābūt estētiski pievilcīgām, lai klientiem telpā būtu patīkami uzturēties. ”Šeit krēsls nevar būt tikai krēsls – tam jāpalīdz Elīnas klientiem justies ērti gan fiziski, gan emocionāli,” skaidro IKEA eksperte.

Būtiska loma ir arī apgaismojumam – istabas saimniece uzsver, ka tas nedrīkst būt ne pārāk spilgts, lai cilvēks viņas kabinetā nejustos kā uz skatuves, ne pārāk tumšs, lai neradītu bailes. Līdz ar to Elīnas Griezes uzdevums būs ieviest telpā tādus gaismas risinājumus, kas ļautu psiholoģei radīt nepieciešamo noskaņu.

Kādu risinājumu IKEA interjera dizainere Elīna būs izdomājusi, lai paslēptu smilšu kasti, un kā viņai izdosies telpā apvienot visas saimnieces prasības, skaties raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” trešdien, 23. oktobrī, plkst. 21.00 kanālā TV3!

Par IKEA

IKEA mērķis ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Uzņēmuma ikdienas biznesā tiek ievēroti ilgtspējas principi, un tas atbalsta dažādas iniciatīvas, kas rūpējas par bērniem un vidi. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1943. gadā Zviedrijā IKEA piedāvā laba dizaina un funkcionālas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Šobrīd 50 pasaules valstīs ir vairāk nekā 420 IKEA veikalu. Baltijā ir divi IKEA veikali – viens Latvijā un viens Lietuvā, kā arī ir pieejamas trīs preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas – divas Lietuvā un viena Igaunijā.