“Vējoņa tēls ir uzlabojies!” Etiķetes eksperte par un ap kļūdām vīriešu ģērbšanās paradumos

1 komentārs
“Vējoņa tēls ir uzlabojies!” Etiķetes eksperte par un ap kļūdām vīriešu ģērbšanās paradumos
Ieva Čīka / LETA

Laiks iet, un viss mainās! Mūsdienās ne tikai sievietēm jāpievērš uzmanība savam vizuālajam tēlam, bet arī vīriešiem. Pareizs bikšu garums, īstās kaklasaites izvēle un uzvalka krāsu gammas ir dažādas. Šobrīd par vienu no modes tendencēm kļuvusi dažādu apģērbu kombinēšana, tomēr etiķetes eksperte Aija Strautmane vēlas aicināt vīriešus nodalīt brīvdienu tērpu no lietišķā apģērba.

Etiķetes eksperte stāsta, ka nevajag jaukt modi ar etiķeti – krāsainas zeķes un raibi krekli ir jāatstāj brīvā laika jeb brīvdienu tērpam. Tā vietā vīriešiem, kuru ikdiena paiet ar uzvalku mugurā būtu jāpievērš uzmanība citām svarīgām niansēm. Latvijā vairums vīriešu iegādājas uzvalku. Pērkot uzvalku, retos gadījumos ir situācija, kad uzvalks der kā uzliets, vīrieša parametriem. Visbiežāk problēma ir uzvalka biksēs.

Foto

Etiķetes eksperte ir novērojusi, ka pirktas uzvalka bikses mēdz būt pat 30 cm par garu. Ja radusies problēmsituācija ar biksēm, Aija mudina vīriešus doties pie šuvējas un atšūt bikses tā, lai tās no aizmugures būtu 2,5 cm no zemes, lai neveidotos nevīžīgs izskats.

”Bieži vien, skaists vīrietis ar brīnišķīgu stāju un gaumīgu uzvalku ar bikšu garumu sabojā visu koptēlu!”

Lai koptēls būtu pilnīgi izkopts, melnas krāsas žakete būtu jānomaina pret tumši zilu vai pelēku krāsu. Aija paskaidro, ka melnu žaketi vīrietim būtu jāizvēlas pēc pulksten 18.00, jo tumša krāsa ir uzskatāma par vakara simbolu. Ar melnu žaketi ir viegli pieļaut kļūdas, jo etiķete māca, ka melnu uzvalku ar baltu kreklu un melnu kaklasaiti velk tikai bēru un sēru gadījumos. Tomēr, nomainot žaketes krāsu, vakara tērps var izskatīties veiksmīgs arī saviesīgos vakara pasākumos.

Aija par milzīgu problēmu vīriešu tērpos min tieši kaklasaišu lietošanas paradumus. Etiķetes eksperte uzsver, ka kaklasaite tiek dēvēta par skaistuma elementu, tāpēc tās nēsāšanai piemīt priekšnoteikumi.

 

”Pie lietišķā apģērba ir jānēsā vienkrāsaina kaklasaite. Raibās kaklasaites būtu jāatstāj brīvā laika tērpam.”

 

Aija par milzīgu problēmu kaklasaišu nēsāšanā sauc vīriešu paradumu savu skaistuma simbolu neaizsiet līdz galam un atstāt vaļā pēdējo krekla pogu. Sieviete mudina vīriešus kaklasaiti aiztaisīt līdz galam, jo tikai tad tā pilda savu funkciju un izskatās atbilstoša lietišķajam apģērbam.

Etiķetes eksperte pozitīvi akcentē Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa tēlu. Salīdzinot prezidenta pirmo fotogrāfiju, kurā valsts pirmais pāris redzams fotogrāfijā, kura uzņemta  uzreiz pēc ievēlēšanas, Aija uzsver, ka redzamas ļoti daudz nepilnības. Tomēr salīdzinot pirmo fotogrāfiju ar šī brīža tēlu, uzlabojumi ir acīm redzami!

Eksperte informē, – vīriešiem ir iespēja savu tēlu spodrināt, meklējot palīglīdzekļus etiķetes apgūšanai interneta dzīlēs un grāmatnīcu plauktos. Aija aicina vīriešus spodrināt savu tēlu, jo ir pārliecināta, ka sievietes to novērtēs!

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl