1 komentārs
Īsais krāsu ABC šim pavasarim! Pieredzējušu stilistu ieteikumi un atradumi veikalu plauktos

Nu jau vairāk vairāk nekā 100 gadu piemeklējot krāsu toņus konkrētiem cilvēkiem, modes pasaule pieturas pie amerikāņu gleznotāja, profesora Alberta Mansela izstrādātās četru gadalaiku sistēmas. Ziema un vasara – vēsie toņi, pavasaris un rudens siltie. Gadiem ejot sistēma pilnveidota un pielāgota stilistu darba vajadzībām.

Katra konkrēta cilvēka piederību krāsu gadalaikiem nosaka pēc acu, matu un ādas krāsas. Piemēram, brūno acu īpašnieki ļoti reti izrādās piederīgi pavasarim, savukārt, ja matu krāsa ir melna un āda tumsnēja, visticamāk visatbilstošākā izrādīsies ziemas krāsu palete.

Precīzu krāsu paleti katram cilvēkam var palīdzēt noteikt stilists, taču mājas apstākļos var izlīdzēties ar špikeriem internetā. Tur atbilstoši pa gadalaikiem glītās kolāžās izkārtotas pasaules slavenākās dāmas. Piemēram, hercogiene Keita Midltone ir vasara, tāpat kā nupat oskarotā aktrise Emma Stouna, bet seksīgā Skārleta Johansone, tāpat kā vairums blondīņu, pavasaris. Izteikts ziemas tipa piemērs ir aktrise Ketrīna Zeta Džonsa.

Foto

Stiliste un raidījuma ”Mans skapis – mana vizītkarte” vadītāja Gita Šildere atgādina – ja jāizvēlas starp modīgu toni un tādu, kas piestāv, labāk priekšroku dot otrajam variantam. Piemēram, šajā pavasarī ļoti aktuāla ir haki krāsa, taču, ja tā sievietei nepiestāv, tad atstarojoties uz sejas, var panākt nogurušas, vecākas un pelēcīgas ādas efektu. Savukārt, persiks, tieši pretēji, kundzi gados var padarīt krietni jaunāku. Lielisks piemērs ir Lielbritānijas karaliene Elizabete II, kuru bieži vien saviesīgos pasākumos var redzēt dzeltenos, rozā un debesszilos tērpos.

Modes māksliniece un stiliste Anita Altmane aicina šai pavasarī pievērst uzmanību krāsām, kas iespējams ir klusi, taču aktīvi. Piemēram, dzirdi zilajam, baložu zilajam un zilpelēkajam. Turklāt, jo kundze vairāk gados, jo veiksmīgāki būs pasteļi un klusinātie toņi. Savukārt gados jaunākas dāmas droši var eksperimentēt ar spilgtajām un košajām krāsām. Ja ir bažas, vai košais apelsīns nav par jaudīgu, to vajag drosmīgi salikt kopā ar kaut ko ļoti ikdienišķu un parastu, piemēram, jūrnieku krekla motīvu – kopā izskatīsies izcili modīgi!

Anita Altmane

Anita Altmane
Stiliste

(Zaļā krāsa ir ārkārtīgi aktuāla šajā pavasarī no visiem klusinātajiem, pastelīgajiem līdz dzidrajiem, tropu zaļajiem toņiem.

Tā pati modīgo krāsu formula attiecas arī uz apaviem, piemēram, smaragdzaļas kurpes šopavasar būs vienkārši ”spridzeklis”! Un vēl Anita Altmane atgādina, ka dievs ir detaļās, tāpēc būtiski neaizmirst par kādu akcentu – lakatiņu, šalli vai somu.

Video

Cik izmaksā, lai saģērbtos aktuālajās šīs sezonas krāsās?

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl