Komentāri

Aksesuāri nudien nav pats būtiskākais garderobes elements. Bez tiem var tīri labi iztikt. Taču tieši aksesuāri ir tie, kas mūs darbadienā spēj pacelt virs ikdienišķā un viesībās izpelnīties komplimentu jūru ieceļot mūs par ballītes karalienēm!

Aksesuāriem ir trīs pamatfunkcijas. Ar pirmo tas papildina vizuālo tēlu. Šī laikam ir vispopulārākā funkcija. Ar dažādu krellīšu, ķēdīšu, auskaru un citu rotaslietu palīdzību varam piešķirt tēlam papildinājumu, daudz neiespringstot un nedomājot par to formulu vai krāsu. Pielaikoju, patika, labi izskatās – nopērku.

Ar otro aksesuāru funkciju mēs koriģējam augumu – jostas viduklim, garas šalles, pareizu formu, krāsu aksesuāri, kas sievieti padara slaidāku, kājas tievākas, seju platāku vai šaurāku, sejas krāsu svaigāku utt.. Ar trešo funkciju mēs radām nepieciešamo sajūtu, un noskaņu.

Gita Šildere

Gita Šildere
Raidījuma ”Mans skapis – mana vizītkarte” vadītāja

Pie klasiskas kleitas izvēloties lielu, košu kokteiļa gredzenu, spīdīgu klaču, uzreiz būs noprotams, ka dāma dodas uz tusiņu, nevis uz darbu!

Foto

Par funkcijām un aksesuāru brīnumainajām spējām, tā kā būtu skaidrs, taču ne modes ekspertu vidū, ne sabiedrībā nav vienprātības, kas vispār ir aksesuārs! Klasiski tie būtu – somas, šalles, lakati, cepures, kurpes un rotaslietas. Vīriešiem  – noteikti kaklasaite.

Taču par aksesuāriem droši var saukt arī pildspalvas, lietussargus vai mobilo telefonu maciņus, ja vien tos izvēloties cilvēks ir piedomājis, kā tie iet kopā ar koptēlu. Vai šie funkcionālie priekšmeti turpina stāstu, ko esmu mēģinājis par sevi pastāstīt uzvelkot konkrētās bikses, svārkus vai blūzīti? Vai šie priekšmeti man liek justies savādākam, īpašākam, atšķirīgam?

Savukārt modes mākslinieks Kašers aicina aksesuāri meklējumos īpašu uzmanību pievērst briļļu izvēlei un droši iegriezties arī veikalu nodaļās, kas domātas pretējā dzimuma iepirkšanās priekam. Izrādās, sievietes pie brīnišķīgas platmales var tikt tieši kungu cepuru nodaļā!

Video

Pārliecinies, ka tik skaisti izskatīties nav dārgi!

Lasi vēl