Mammu gatavošanas šovā dēls ”izgāžas”, pirms ķēries pie nažiem

12 komentāri
Mammu gatavošanas šovā dēls ”izgāžas”, pirms ķēries pie nažiem
LNT publicitātes foto

Jaunā LNT gatavošanas šova otrajā sērijā piedalās iepriekšējā sērijā iepazītās Antra Paulicāne un Inese Aizstraute, kurām pretim stājas Bitaiņu tandēms – mamma Eva kopā ar savu dēlu Santi, kuri, kā paši atzīst, esot lieli melnā humora cienītāji. Eva un Santis aso mēli aiz zobiem netur, arī komentējot konkurentu gaitas, bet drīz vien paši piedzīvo neplānotu izgāšanos.

Dāmu kompānijas galvenais maltītes varonis ir baklažāns, kam meitas rokās plānots pārtapt par vienu no gardā dārzeņu mikšļa sastāvdaļām. Šova noteikumi paredz pārējās maltītes sastāvdaļas savākt vienas minūtes laikā, bet kopumā ēdiena gatavošanai atvēlētas apaļas 30 minūtes laika.

Kamēr meita Inese prasmīgi kapā dārzeņus, mamma Antra atklāj, ka dārzeņu miksa recepte nav izraudzīta nejauši, jo mājās tas tiek gatavots itin bieži, jo ir vienkāršs. ”Sagriez un visu kopā sasautē,” receptes noslēpumā dalās meita.

Laiks rit, bet darbi nestājas – viens pēc otrā jāgriež un jākapā dārzeņi – paprika, sīpoli, kas, protams, liek izsprāgt asarām, ķiploki, tomāti… Griešanas maniere izsauc baltu skaudību konkurentos, tomēr, novērtējot sautējumu jau gatavu, Eva un Santis ”piesienas”, ka ēdiens nav izdekorēts un tam trūkst garšas.

Foto

Raidījuma otrajam tandēmam mammai Evai un dēlam Santim plānots pārsteigt ar gruboto jeb grūbu biezputru, tikai ar jaunu nosaukumu. Tomēr notiek ķibele – produktu atlases laikā tiek aizmirsta ēdiena pamatsastāvdaļa.

Pagājušas jau divas minūtes no 30, kad Santis vēl tikai apsējis priekšautu. Mammas skubināts, jaunais cilvēks ķeras klāt nažiem, dārzeņiem un sēnēm.

Šova vadītāja Aina Poiša pus pa jokam sabožas, kad Santis ēdiena maisīšanas procesā apķeskā viņas plīti. Eva atzīst, ka ēdiens pa gaisu pašu mājās nav nekas īpašs. Un pēc brīža Poiša ņem savus vārdus atpakaļ: ”Jums jājūtas kā savā virtuvē, nevarat iztaisīties kā ciemos.”

Desmit minūtes pēc starta mamma izmanto šova noteikumos paredzēto iespēju un situāciju glābj, uz produktu galda uzliekot trūkstošās grūbas.

Vēlāk atklājas, ka plauktā aizmirsušās arī garšvielas un sāls. Glābjot ēdiena garšu, Santim prātā kāds eksperiments – vairāk baltvīna un neiztvaicēt līdz galam.

Noformēts ar lokiem un puravu, ēdiens tiek prezentēts pretiniekiem un šefpavāram. Dāmas neslēpj, ka sāls trūkums ir patiesi manāms. Šefpavārs ir daudz kritiskāks un grubito nodēvē par puravu sautējumu. ”Gaidīju kaut ko vairāk,” teic ēdiena eksperts.

Viņš lemj, ka arī otrajā raidījumā uzvar un 50 eiro dāvanu karti iegūst mamma Antra un meita Inese.

Video

12 komentāri