Daiļava ar ēdienu apšļāc Poišu un ”uzspridzina” buljonu

9 komentāri
Daiļava ar ēdienu apšļāc Poišu un ”uzspridzina” buljonu

Šova Mana mamma gatavo labāk nekā tavējā otrās nedēļas pirmajās raidījumā tika gatavotas līdz šim sarežģītākās maltītes. Vismaz no skatītāju pozīcijām vērtējot. Meitai, kura atzinās, ka nav zupu pavēlniece, bija ko trūkties – gan virtuvē, gan netrūka arī sāncenšu pārmetumu. Tikmēr pretiniecēm pašām nācām pārvarēt ne vienu vien neplānotu ķibeli.

Aijai un Sintijai Gobām no Jaunolaines izvēle kritusi uz krēmīgās sēņu vistas zupas pagatavošanu. Meita gan ar smagu nopūtu atzīstas: ”Es nemāku gatavot zupiņas!” Lai gan atzīšanās vieš zināmas bažas par rezultātu, vismaz pirmo posmu – nepieciešamo 17 produktu salasīšanu – meita paveic godam.

Pirms daiļā Sintija ķērusies pie produktu griešanas, no konkurentu komandas saņem pirmo aizrādījumu par saviem garajiem matiem. Tas, visticamāk, ir vietā, jo, strādājot virtuvē, dabas dotā rota būtu jāsasien. Sintijas mamma skaidro, ka matu gumija vienkārši nav paķērusies līdzi.

Tikmēr konkurentes ir kritiskas pret buljona kubiņa izmantošanu zupā. ”Tā ir totālā E piedeva,” spriež sāncenšu mamma.

Foto

Pārvērst 17 sastāvdaļas zupā nav joka lieta, tādēļ Sintijai nākas patiešām pasvīst. Pēc apmēram divdesmit minūtēm šova studijā sāk izplatīties patīkams aromāts, kas kutina arī sāncenšu garšas kārpiņas.

Kad šķiet, ka viss iet kā pa sviestu, Sintijai gadās ķibele ar blenderi, un dārzeņu biezenis trāpa šova vadītājai Ainai Poišai uz baltās žaketītes. ”Es vismaz dabūju pagaršot. Garšīgi,” neapjūk Poiša.

Ar to vēl nav gana. Karstais buljons, liets sablenderētajos dārzeņos, plīti pārvērš īstā ”karalaukā”. Tomēr beigās viss tiek paveikt godam, un zupa tiek servēta pēdējā sekundē.

Arī siguldiešu Solvitas un Gerdas Survillo šova receptes sastāvā ir 17 sastāvdaļas, ar kuru savākšanu meita tiek galā teicami.

Īsts pārbaudījums izrādās gaļas malšana, izmantojot veco gaļasmašīnu, tomēr no mammas palīdzības meita sākotnēji atsakās. ”Mēs abas uzskatām, ka divām sievietēm vienā virtuvē, kaut arī viņa būtu mežonīgi liela, nav vietas,” pauž meita Gerda. Tomēr pēc īsa pārdomu brīža Solvita tiek ļauts spiest trauksmes pogu, un mamma steidz palīgā.

Ķibele arī šajā tandēmā – kuļot olu, tiek saplēsts trauks un pēkšņi tiek samazinātas produktu devas. Bet līdz rezultātam – griķainīšiem – Gerda nonāk minūti pirms atvēlētā laika.

Tiesnesis šefpavārs Lauris Aleksejevs lemj, ka šajā raidījumā uzvar, 50 eiro dāvanu karti un iespēju turpināt virtuves cīņas iegūst Aija un Sintija.

Video

9 komentāri