LNT Oskara ceremoniju sagaidīs un pavadīs ar Oskarotām pirmizrādēm

Komentāri
LNT Oskara ceremoniju sagaidīs un pavadīs ar Oskarotām pirmizrādēm
Foto: publicitātes

LNT, gaidot 28. februārī notiekošo Oskara balvas pasniegšanas ceremoniju, kino mīļiem svētdienas vakaros piedāvā izbaudīt četras Oskara balvu ieguvušas filmas. Divas no tām ir televīzijas pirmizrādes – Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu un Linkolns.

Abas filmas būs aizraujošu notikumu piepildītas, tajās galvenās lomas atveidos pasaulslaveni aktieri – Breds Pits, Keita Blanšeta, Daniels Dejs-Lūiss un Sallija Fīlda. Izbaudiet Oskara balvu ieguvušo filmu mēnesi no 7. februāra ik svētdienu plkst. 21:00 kanālā LNT!

Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu

7. februārī Oskara mēnesis sāksies ar 3 Oskarus ieguvušo un 13 reizes šai balvai nominēto televīzijas pirmizrādi Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu (The Curious Case of Benjamin Button), kas vēsta par to nepielūdzamo atskārsmi – laika, kas mums lemts, īsumu un neatgriezeniskumu. Filmas pamatā ir F.Skota Ficdžeralda 1920. gados sarakstītais stāsts par cilvēku, kuram lemts piedzimt kā večukam – zīdainim, izdzīvot bērnību astoņdesmitgadīga, nespējīga vīra veidolā, lai vēlāk ar katru gadu ļautos atpakaļejošai laika plūsmai. Bendžamins noveco, ar katru gadu kļūstot vizuāli arvien jaunāks, un nomirst kā zīdainis. Viņš – tāpat kā mēs visi – nespēja apturēt laiku. Viņa stāsts, kas aizsākās Ņūorleānā 1918. gadā un iestiepās 21. gadsimtā, ir tik pat neparasts kā jebkura cilvēka dzīve. Tas ir stāsts par ceļošanu laikā, cilvēkiem un vietām, par zaudētu un atrastu mīlestību, par dzīves prieka mirkļiem un nāves sagādātajām skumjām, kas nepakļaujas laika ritējumam.

Nebūtu melots, ja sacītu, ka filmas scenāristam Ērikam Rotam ir iesista roka filmu un seriālu radīšanā ar Oskaru ambīcijām. Ē.Rots reiz sarakstījis leģendāro Forestu Gampu (Forest Gamp), tapat arī mūsdienu kulta seriālu Kāršu nams (House of cards), kas ieguvis divus Zelta Globusus. Patīkami, ka scenārista tieksme uz lielām balvām, nespēj viņu sabojāt un radīt tiešām lieliskus kino darbus. Starp citu, Ē.Rots ar Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu režisoru Deividu Finšeru ir iespriekš jau strādājis pie seriāla Kāršu nams. Par D.Finšera vienu no pēdējā laika iespaidīgākajiem darbiem noteikti var saukt 2014. gadā iznākušo Neatrodamā (Gone Girl), kas bijusi izvirzīta Oskars balvai.

D.Finšeram šī bija jau trešā sadarbība ar aktieri Bredu Pitu, kopīgi iepriekš ir strādājuši pie Oskaram nominētām filmām Cīņas klubs (Fight club) un Septiņi (Se7en ), kas ir krasi citādākas par Neticamo stāstu par Bendžaminu Butonu. Par abu kopīgo sadarbību D.Finšers sacījis: ”Breds Pits ir katras studijas iekārojamo zvaigžņu saraksta pirmajā rindā, tāpēc par manu ideju visa komanda bija sajūsmā. Viņam bija jāspēj likt skatītājam nolasīt, ka Bendžamins Batons, kurš vizuāli izskatās kā 85 gadus vecs večuks, būtībā ir piecgadīgs puišelis, par to, vai izdosies, daudziem no komandas māca šaubas. Taču izaicinājums izmantot tik zināmu, populāru seju, kāda ir Bredam, un izlaist viņu cauri laika un fizisko pārmaiņu ritējumam, man šķita ļoti nozīmīgi.” Nav noslēpums, ka Breds Pits teju katru filmēšanas dienu pavadīja piecas stundas grimētavā, lai izskatītos atbilstoši konkrētajam laikam.

Linkolns

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Nedēļu vēlāk, 14. februārī televīzijas pirmizrādi piedzīvos biogrāfiska filma Linkolns (Lincoln), kas saņēmusi divas Oskara balvas, un tās režisors ir slavenais Stīvens Spīlbergs. Ir 1865. Gads, kad ASV Pilsoņu karš tuvojas noslēgumam. Prezidents Ābrams Linkolns ir apņēmies panākt nozīmīga konstitūcijas labojuma pieņemšanu, lai uz visiem laikiem aizliegtu verdzību ASV. Tomēr laika ir maz, jo kuru katru brīdi karš var beigties. Ja tas notiks pirms labojuma pieņemšanas, dienvidu štati nepieļaus, lai tas iegūst likuma spēku. Izmantojot visus iespējamos līdzekļus, Linkolnam nepakļāvīgajā Kongresā jāiegūst pietiekami daudz balsis, pirms karš beidzas, un visas pūles izrādās veltas. Tomēr prezidentu moka pretrunas, jo miers glābtu tūkstošiem dzīvību. Svaru kausos ir likta valsts sirdsapziņa un tās iedzīvotāju brīvība. Vienlaikus Linkolnam jāatrisina vēl kāda dilemma – izbeigt verdzību vai karu?

Ā.Linkolnu filmā atveido trīs Oskara balvu ieguvējs Daniels Dejs-Lūiss, kurš dalās savā pieredzē: ”Es nekad neesmu izjutis tik dziļu mīlestību pret otru cilvēku, ko neesmu saticis klātienē. Un, manuprāt, tā ir tāda maģiska Linkolna ietekme uz cilvēkiem, ko gribas atklāt arvien no jauna. Es ļoti gribētu, lai viņš būtu bijis mūžīgs!”

Pēc 10 gadu izpētes režisors S.Spīlbergs nolēma, ka beidzot ir jāveido filma par Linkolnu, ar nosacījumu, ka to spēlēs aktieris D.Dejs-Lūiss. Ja aktieris atteiksies, tad nebūs arī filmas. Par laimi aktieris pieņēma režisora izaicinājumu un pēc 12 gadu darba S.Spīlbergs radīja lielisku kino lenti. Pie tās viņš strādājis līdz pat pēdējai detaļai – izveidoja precīzu Ā.Linkolna biroja kopiju, ar identisku iekārtojumu – tādu pašu plauktu saturu un sienu rakstu. Filmā dzirdamā sienas pulksteņa tikšķoņa patiesībā nāk no Ā.Linkolna kabatas pulksteņa – tas šobrīd atrodas Kentuki vēsturiskajā muzejā Frankfortā. Šis pats pulkstenis bija kopā ar Ā.Linkolnu slepkavības dienā, kad viņu nošāva viens no Vašingtonas vispazīstamākajiem aktieriem – 26 gadus vecais Džons Vilkss Būts.

Tāpat 21. februārī ikviens aicināts skatīties trīs Zelta Globusus un Oskara balvu ieguvēju Pazudis tulkojumā (Lost in translation), kurā galvenās lomas atveido Skārleta Johansone un Bils Murejs. Savukārt 28. februārī Oskarotais režisors Aleksandrs Peins piedāvā vienlaikus smieklīgo un traģisko Meta Kinga dzīvesstāstu Pēcnācēji (The Descendants), kurā galveno varoni spēlē Džordžs Klūnijs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl