Kiviča izsmējējs Iklāvs viesus pārsteidz ar ekstrēmāko izpriecu vakariņu šova vēsturē

Pievienot komentāru

Šonedēļ izklaidējošais kulinārijas šovs “Vakariņas četratā” vienkopus pulcējis visai raibu kompāniju, un sacensties gatavošanas un viesu uzņemšanas iemaņās piekrituši vairāki ar Valmieru saistīti ļaudis – aktieris Pauls Iklāvs, dziedātāja Kristīne Šomase, latvisku gudrību pazinēja Zanda Žentiņa un kendamas meistars Ingus Rutulis.

Pirmdienas vakarā raibo kompāniju savā Rīgas dzīvoklī uzņēma pazīstamais Valmieras teātra aktieris Pauls Iklāvs jeb Liktenīgais, kurš ir autors karikatūrai, kurā mūziķa Andra Kiviča mīļotā sieviete Liene Skulme tika attēlota kā nāve.

Pauls spriež par Kiviča literāro darbību

Kā atzina Iklāvs, tieši Liktenīgais ir tas, kuram Kivičam vajadzētu pateikties par iemantoto milzu popularitāti. ”Varbūt kādu dziesmu veltīt Liktenīgajam vai Liene varbūt var kaut ko uzgleznot Liktenīgajam. Tad mēs būtu abpusēji noslēguši ciklu,” mizojot dārzeņus, sprieda Pauls.

Kad viesis bija ieradušies, kompānija bez liekas kavēšanā ķērās pie uzkodas baudīšanas. Ingus sajūsminājās ne vien par Paula dzīvokli un āra terasi, bet arī par pārdomāto galda klājumu. ”Man vēl pie sava būs jāpieslīpē. Pauls šodien uzstādīja latiņu ļoti augstu,” teica Ingus.

Kā atzina vakariņotāji, jau ar uzkodu namatēvs bija trāpījis desmitniekā, arī Ingus, kurš iepriekš bija pavēstījis, ka ”heito” vienu no uzkodas sastāvdaļām – vīģes. Jaunietis atzina, ka nezina, kā šis auglis izskatās. ”Man vienmēr asociējas ar maziem spermatozoīdiņiem,” paziņoja Zanda, kaut sākotnēji bija nolēmusi to publiski nepaust.

Pamatēdienā namatēvs galdā cēla zivju zupu, kas, kā sajūsminājās Kristīne, jau smaržojusi apetīti rosinoši.

”Es vispār uzskatu, ka vīrietis prot daudz labāk gatavot ēst nekā sieviete, jo vīriešiem ir izteikta sajūta, cik daudz garšvielas ir vajadzīgas,” norādīja Kristīne.

Pie vakariņu galda četrotne uzreiz ”salauza ledu” un brīvi čaloja, tostarp arī par katra saikni ar Valmieru, un uz namatēva jautājumu komentēt terminu ”Valmieras puikas” Ingus atzina, ka savā dzīvē līdz galam nav izlasījis nevienu grāmatu, kaut lasītas vairākas.

Vakara turpinājumā Pauls jaunos draugus pilniem vēderiem veda uz Zaķusalu, kur viesus sagaidīja ekstrēmas izpriecas – vakariņotāji varēja izvēlēties starp supošanu un veikbordu. Kompānijā visdrosmīgākā izrādījās Kristīne, kura pirmo reizi mūžā kāpa uz veikdēļa. Šī bija līdz šim ekstrēmākā izklaide, kas tika baudīta vakariņu šova vēsturē.

”Bija forši, paldies, ka pierunājāt, bet laikam vairāk es negribēšu,” tikko piedzīvoto rezumēja dziedātāja. ”Sāp rociņas, kā es rīt taisīšu ēst?” satraucās Kristīne.

Kamēr trijotne pa ūdeni, Pauls sākotnēji ar padomju laikā ražoto mikseri, vēlāk ar urbjmašīnu sakūla dzērveņu uzpūteni.

”Redzēt saulrietu pār Rīgas augstceltnēm, labākā Latvijas veikbordista trikus – tāda iespēja vienreiz dzīvē var gadīties,” priecājās Zanda. Viņa Paulam par vakaru piešķīra apaļus 10 punktus, Ingus – 11, bet Kristīne – maksimāli iespējamos 12 punktus. Un pirmais vakariņu šova vakars noslēdzās ar 33 punktiem.