Jūnijā kanāla TV3 pārraides skatījušies 384 000 cilvēku

Pievienot komentāru
Jūnijā kanāla TV3 pārraides skatījušies 384 000 cilvēku
Foto: Flickr

Pēc jauniem, iepriekš neapkopotiem TNS Latvia datiem, jūnijā iemīļoto programmu skatīšanos ar nobīdi laikā izmantojuši vairāk nekā 30% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt TV3 pārraides – Latvijā veidotus šovus un seriālus, animācijas un spēlfilmas – skatījušies 384 000 cilvēku. Skatītākā pārraide vidēji jūnijā, kas vērota ar nobīdi laikā, ir šova Saimnieks meklē sievu 3. sezonas iepazīšanās sērija.

”Mēs novērtējam, ka, sākot ar šī gada jūniju, TNS Latvia ieviesis jaunu TV auditorijas pētījuma metodoloģiju un uzskaita arī televīzijas skatīšanos ar nobīdi laikā. Tā ir noderīga informācija, tagad vēl precīzāk varam izprast, kādas programmas interesē Latvijas skatītājus un kad viņi vēlas tās redzēt. Visvairāk iedzīvotāji ar nobīdi laikā skatās TV3 programmas, paredzam, ka arī jūlijā kanāla līderpozīcija saglabāsies. Turklāt jūnijā visu MTG TV Latvia kanālu skatīšanās laika daļa ar nobīdi laikā sastāda gandrīz 60%. Šobrīd rūpīgi gatavojamies rudens sezonai visos kanālos un gādāsim, lai skatītājiem ir no kā izvēlēties gan no uzlabotām informatīvām, gan izklaidējoši izglītojošām pārraidēm, turpinot arī jaunu un jau iemīļotu šovu, seriālu un filmu programmu,” norāda Ginta Bormane, MTG TV Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

”Līdz ar tehnoloģiju attīstību skatītājiem Latvijā jau vairākus gadus ir iespēja savas iemīļotās TV pārraides apturēt (nospiest pauzi) un pēc brīža turpināt skatīties tālāk, attīt uz sākumu, ierakstīt vai arhīvā noskatīties vēlāk – to sauc par skatīšanos ar nobīdi laikā. Pēdējo divu gadu laikā TNS visā Baltijā ir veicis apjomīgas investīcijas, aizstājot līdz šim izmantoto TV auditorijas mērījumu tehnisko nodrošinājumu un ieviešot jaunu metodoloģiju, lai spētu nomērīt un piedāvāt industrijai analīzei konsolidēto auditoriju, ko veido tiešraides auditorija un auditorija, kas skatījusies TV pārraides ar nobīdi laikā līdz septiņām dienām vēlāk, kad pārraide ir bijusi ēterā,” norāda Mārtiņš Traubergs, TNS Latvia mediju pētījumu lielo klientu direktors.

Apvienojot šos jaunos ar iepriekš publicētajiem tradicionālajiem TV skatīšanās datiem redzams, ka TV3 ir bijis skatītākais kanāls jūnijā, sasniedzot skatīšanās laika daļu 11.5%.

Tālākās jūnija topa vietās pēc pārraižu popularitātes, kas skatītas ar nobīdi laikā, ir sarindojušās animācijas filmas Trīs spēkavīri tālos krastos un Kā noķert brīnumputnu, seriāli Viņas melo labāk, Elementāri, Vatson! un UgunsGrēks, un filmas Grega dienasgrāmata 2, Paģiras, Brīvdienu terapija, Nacionālie dārgumi: Noslēpumu grāmata.