”Īstenībā tas ir briesmīgi un pretīgi.” Vīrs, kurš izaicināja Šteinbergu tievēt, atklāti par resnīšu dzīvi

10 komentāri
”Īstenībā tas ir briesmīgi un pretīgi.” Vīrs, kurš izaicināja Šteinbergu tievēt, atklāti par resnīšu dzīvi
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Jūnijā sākumā kopīgai publiskai cīņai ar liekajiem kilogramiem raidījuma ”Bez Tabu” vadītāju Juri Šteinbergu izaicināja 43 gadus vecais komercīpašumu administrators Kaspars Suija. Sarunā ar Skaties.lv vīrietis atklāj grūtības, ar ko ikdienā nākas saskarties īpaši apaļiem cilvēkiem, par ko “normālie” var arī neiedomāties.

”Tu esi slinks, tev neko negribas, tu ātri piekūsti, tev ”šķauda” ”motors”, tu nevari paiet, paskriet. Ir vesela čupa ar lietām, kas nāk līdzi resnumam, – problēmas ar veselību, kuņģi, asinsspiedienu.

Ar visu šito man ir sačakarēta mugura un gūža sāk sāpēt.

Tālāk seko tas, ka tu nevari normāli aiziet uz pludmali atklāt savu ķermeni. Tev to negribas rādīt, jo pašam riebjas un, lai tevi aprēc citi, arī nav nekādas vēlēšanās. Tu visu laiku sevi ierobežo – domā, kur braukt peldēties, vai nebrauc vispār un ieej dušā.

Tāpat arī ģimenes dzīvē. Ģimene grib iet paskriet, bet tu to nevari izdarīt. Sāc domāt, kā ar velosipēdu izbraukt vai kaut kā bišķi paiet līdzi.

”Velo no mana svara neizturēja…” Vairāk par Kaspara skaudro pieredzi lasi šeit!

Ja godīgi, būt resnam ir baigi smagi un pretīgi,” par to, ko sev spiesti liegt resni cilvēki, vaļsirdīgi klāsta Kaspars.

Projekta ”Juris tievē” iniciators nespēj, ka cilvēkiem ievērojamais liekais svars rada problēmas ne tikai privātajā dzīvē, bet arī profesionālajā jomā.

”Darbā ļoti ātri nogursti, tev paaugstinās asinsspiediens un pēcpusdienā vairs neesi lietojams, jo nevari normāli pildīt savu darba pienākumus.

Es pat nerunāju par valsts iestādēs strādājošiem vīriem – pažarniekiem, policistiem, glābšanas dienesta darbiniekiem, mediķiem, kuriem ir diezgan nopietni jāiesaistās sabiedrības dzīvē. Tur tu ar savu resno vēderu ne kādu noķert, ne kādu izglābt vari. Jo tev jādomā, kā tu savu rumpi iznesīsi, piemēram, no ugunsgrēka.

Man darbā ir jālien visādās vietās, kur jāfiksē kādas avārijas. Pieņemsim, ir plīsusi truba, man jālien uz bēniņiem, ir jānofotografē, jāpiefiksē aktā. To ir grūti izdarīt vai nevar izdarīt vispār. Un tas milzīgi traucē,” stāsta Kaspars.

Starp lietām, kas ierobežo īpaši dūšīgu cilvēku dzīvi, Kaspars min arī pārvietošanos ar sabiedrisko transportu un auto.

”Es pats gan braucu ar savu automašīnu, bet visu laiku domāju lielāku vāģi pirkt. Man vienā darba vietā bija mini. Džeki bija pārsmējušies, kā es viņā ieriktējos. Pirmkārt, liels augums. Ceļgali līdz ausīm nebija, bet tuvu tam. Man šķita, ka es braucu pa zemi. Viņš ir zem, un tu ar savu svaru piespied vēl, un rezultātā izskaties pēc Šūmahera,” humora izjūtu nezaudē Kaspars.

Pēc viņa teiktā, arī pārvietošanās ar lidmašīnu resnīšiem nav nekāda medusmaize: ”Lidmašīnā vietas ir tik, cik ir. Man vēl nav tik traki, bet ir cilvēki, kuri maksā par divām vietām.”

Kā izrādās, viena no apaļu vīriešu lielākajām grūtībām ir sevi apģērbt.

”Tagad visi kļuvuši gudrāki – lielo izmēru drēbes kļuvušas dārgas. Rīgas centrā ir kādi divi trīs veikali, un tur cenas ir tik augstas,” teic vīrietis.

”Liekajam svaram ir visādi mīnusi, tāpēc no tā jāliek vaļā,” tā Kaspars.

1,9 metrus garajam vīrietim, kura objektīvais svars varētu būt ap 90 kilogrami, kopš projekta sākuma 134,8 kg izdevies samazināt līdz 132,1 kg.

Skaties.lv cīņā ar liekajiem kilogramiem novēl uzvaru kā Kasparam, tā Jurim!

10 komentāri