Imitācijas spēles televīzijas pirmizrāde kanālā LNT

Pievienot komentāru
Imitācijas spēles televīzijas pirmizrāde kanālā LNT
Foto: publicitātes

LNT skatītājiem dāvina vēl pavisam nesen kinoteātros rādīto biogrāfisko filmu Imitācijas spēle, kas ieguvusi Oskara balvu. Filmas sižets balstīts vēsturiskos notikumos un stāsta slavenā matemātiķa Alana Tjūringa dzīvesstāstu. Šī varoņa tēlā iejuties aktieris Benedikts Kamberbačs. Uzziniet interesantus faktus par A. Tjūringa dzīvi jau tagad, bet filmas Imitācijas spēle televīzijas pirmizrādi izbaudiet 7. janvārī plkst. 21:10 kanālā LNT!

Uzvarēt Otro pasaules karu!

Filma Imitācijas spēle (Imitation game) ir balstīta uz patiesiem notikumiem. Otrā pasaules kara sākumā britu matemātiķim un kriptogrāfam A. Tjūringam britu izlūkdienesta uzdevumā tiek uzdots uzlauzt vācu labākās šifrēšanas mašīnas Enigma kodus, ar kuru palīdzību tika pārraidītas vācu kara aviācijas šifrētās radioziņas. Koda uzlaušana tiek uzticēta ne vien A. Tjūringam, bet vēl citiem spožiem prātiem. Iesaistās arī sieviete, kura kļūst par galveno stāsta virzītāju, piedaloties Tjūringa spilgtāko dzīves mirkļu atainošanā.

Pasaules līmeņa skrējējs

A. Tjūrings ir dzimis 1912. gadā un miris, nesasniedzot 42 gadu vecumu. Viņš ir bijis viens no izcilākajiem sava laika cilvēkiem. Studējot Kembridžā, ieviesa algoritma abstraktā ekvivalenta jēdzienu, ko nodēvēja viņa vārdā. Mākslīgā intelekta teorijas pamatlicējs, 1950. gadā izveidots Tjūringa tests, ar kura palīdzību iespējams noteikt, vai dators spēj domāt tāpat kā cilvēks. Pēc šī testa nosaukuma nosaukta arī filma. Patiesībā A. Tjūrings ir ne vien ārkārtīgi gudrs cilvēks, bet arī izbijis pasaules klases līmeņa skrējējs, kurš 1946. gadā uzstādīja personisko rekordu 2 stundas 46 minūtes un 3 sekundes, skrienot maratonu.

Aktiera darbs – apbrīnas cienīgs

Filmā Imitācijas spēle varenā A. Tjūringa tēlā iejūtas aktieris Benedikts Kamberbačs. Pirmoreiz viņš skatītājus pārsteidza attēlojot Šerloku Holmsu, kurai pateicoties viņa gandrīz neizrunājamo uzvārdu iemācījās visa pasaule! Arī šajā filmā Kamberbača tēlojums, Tjūringa dzīvē ieraus ikvienu skatītāju, jo aktieris darbam piegājis ar ļoti lielu atbildību. Vienā no pēdējām filmēšanas epizodēm aktieris arī apraudājās, atzīstot, ka šis tēls viņu ļoti iespaidojis.

A. Tjūrings un Dž. Klarka pazīstami arī dzīvē

Filmā B. Kamberbača ekrāna partnere ir britu aktrise Keira Naitlija, ar kuru viņš spēlē kopā ne pirmo reizi – iepriekš abi ir strādājuši pie filmas Piedošana (Atonement), kuras tēma – Otrais pasaules karš – nav ļoti attālināta no Imitācijas spēles. Šajā filmā K. Naitlija spēlē vēsturisku personību – kriptogrāfi un kodu uzlaušanas profesionāli Džoanu Klarku. Dž. Klarka un A. Tjūrings bija labi draugi, kuri savulaik pavadīja kopā daudz laika, strādājot kodu uzlaušanas centrā Bletchley park. Taču abi arī kopā pavadīja daudz brīvā laika – 1941. gadā A. Tjūrings bildināja Klarkas jaunkundzi un iepazīstināja ar savu ģimeni. Taču viņam bija kāds noslēpums, par kuru nebija ļauts tajā laikā skaļi runāt – viņš patiesībā bija homoseksuāls, kas vēlāk pielika punktu abu attiecībām. Dž. Klarka nomira 1996. gadā 79 gadu vecumā.

FOTO