No 120,8 kg uz 70 kg, un viņa vēlas nomest vēl! ”Gatava pārvērtībām” zvaigznes Sanitas iedvesmojošs stāsts, kā nepadoties

2 komentāri
No 120,8 kg uz 70 kg, un viņa vēlas nomest vēl! ”Gatava pārvērtībām” zvaigznes Sanitas iedvesmojošs stāsts, kā nepadoties
Privātais arhīvs

Vienā no iepriekšējiem kanāla TV3 pārvērtību šova raidījumiem dalībnieču vidū bija mamma un meita – Oksana un Sanita Apariņas. Sanita ar uz šovu nāca ar vienu domu – izlīdzināt pēdējās pēdas no pagātnes, kas pašai izraisīja riebumu. Portāls Skaties.lv piedāvā viņas stāstu par to, kā nepadoties spoguļa un sevis priekšā.

Viņai šogad decembrī apritēs 35. Sanitas Apariņas un viņas vīra ģimenē aug divas brīnišķīgas meitas – 6 gadus vecā Aleksandra un 10 gadīgā Laura, kuras ar atzīstamiem panākumiem startē mākslas vingrošanas pasaulē. Dāma ikdienā darbojas loģistikas jomā, brīvo laiku pavadot kopā ar ģimeni un sporta zālē.

”Visu mūžu es neesmu bijusi tāds ”resnītis”. Līdz pirmajam mazulim svēru apmēram 62-63kg, tajā laikā aktīvi sportoju – bijusi īsts ”spridzeklītis. Taču pēc pēc mazuļa nākšanas pasaulē prioritātes mainījās – galvenais ķeizars mājās bija bērns, plus vēl stresainais darbs darīja savu – ātrumā pa dienu kaut ko iegraužam, bet vakarā apēdam visas dienas normu un tad ātri čučēt,” atceras Sanita. Taču ar to viss nebeidzās.

”Pēc otrā mazuļa situācija tikai pasliktinājās. Ja kāds saka, ka grūtniecības laikā jāēd pa diviem, neticiet! Pēc tam tos kilogramus nost tik ātri nedabūsiet,” savā pieredzē portālam Skaties.lv dalās Sanita. Viņa dzīvoja ar apziņu, ka apkārtējiem jāpieņem apalīti tāda, kāda viņa ir. Un pēc otrās meitas piedzimšanas viņas svars sasniedza atzīmi 120…

”Man riebās iet uz veikaliem, jo, kā zināms, Latvijā ar tiem lielajiem izmēriem ir ļoti pieticīgi. Bija ļoti grūti sev iestāstīt, ka šopings nav tev, kaut arī sirds sāp, skatoties uz tām mazajām 38./40. izmēra kleitiņām. Riebās skatīties uz sevi peldkostīmā, līdz ar ko arī akvaparki un pludmales tika izslēgtas no izklaižu saraksta,” skaudro dzīves laiku atminas viņa.

Tad jaunā māmiņa uzdeva jautājumu pati sevi – vai bērniem negribas sev blakus skaistu sakoptu mammu? Vai vīram negribas skaistu sievieti, ar ko lepoties? ”Ģimene bija mans lielākais atbalsts. Mammai vispār būtu jāpasniedz medālis! Kurš cilvēks vēl celtos ar tevi 6 no rīta, lai katru dienu ietu skriet 10 kilometru lietū, sniegā, karstumā?” retoriski vaicā Sanita.

Pateicību izsaka arī vīram, kurš atbalstījis katru soli, interesējies un iedrošinājis nepadoties, kā arī iepazīstinājis ar sporta uztura pasauli. Sanita sāka katru dienu apmeklēt sporta zāli, un rezultāti bija acīmredzami. ”Kad kilogrami sāka kust, es biju pārlaimīga. Nenoliegšu, bija diskomforts liekās ādas dēļ, bet tas viss ir labojams. Pats galvenais – jāsakārto galva! Ir jāapzinās, ar ko tu sev dari pāri. Jābeidz ēst, kad ir skumji. Ledusskapī nav to atbilžu,” psiholoģiju, pie kuras pieturas vēl šodien, apstāsta Sanita.

Viņas dzīvē ēdiens ir degviela organismam, nevis labu sajūtu aizstājējs. Sanita netic tekstiem par to, ka katrs jūtas labi tāds, kāds viņš ir, kā arī tiem, kas saka, ka tievēšanu sāks rīt. ”Tā rītdiena jau nepienāk, ir jāsāk tagad!” motivēta ir divu bērnu māmiņa.

No baismīgajiem 120 kilogramiem Sanita nometa 50 un pašlaik sver aptuveni 70 kilogramu, bet viņa negrasās apstāties pie sasniegtā. Joprojām ikdienā tiek uzturēts sportisks režīms, bet mērķis ir atgriezties pie agrākajiem 60 kilogramiem. ”Eksperimentēju virtuvē ar veselīgiem ēdieniem, cenšos savām meitenēm iemācīt, ka izskatīties veselīgām, sakoptām ir svarīgi.”

Lielo pārmaiņu laikā Sanita sapratusi vienu ļoti svarīgu lietu: ”Sievietei laicīgi jāaizver mute, un šeit es runāju par pilnīgi visām jomām. Ir jāmeklē paziņas, draugi ar līdzīgu dzīves pozīciju un uzskatiem. Tikai šādi cilvēki tevi vilks dzīvē uz augšu, vilks uz sporta zāli pat tad, ja negribas nekur iet!”

2 komentāri