”Ja sieviete apgalvo, ka bērnus audzināt vienai ir grūti – tas ir viņas pašas vainas pēc.” Četru bērnu mammas Lienītes stāsts

21 komentārs
”Ja sieviete apgalvo, ka bērnus audzināt vienai ir grūti – tas ir viņas pašas vainas pēc.” Četru bērnu mammas Lienītes stāsts
DĀVIS ŪLANDS, F64

Šovā ”Gatava pārvērtībām” Aleksandra Pavlova vadībā trešdienas, 17. aprīļa, vakarā pārmaiņas piedzīvos Lienīte. Ieraugot maigo un trauslo meitenīti no Lielvārdes, grūti pat iedomāties, ka viņa varētu būt četru bērnu mamma, kura turklāt atvasītes audzina viena. Kā sarunā ar Skaties.lv uzsver Lienīte, bērni viņai nozīmē visu, un viņa nekad neies sūdzēties par vientuļās mammas grūto dzīvi.

”Man bērniņi ir pirmajā vietā. Vecākajai meitiņai būs 11, puisītim būs 10 gadu, tad meitenītei ir 8 un jaunākajam puisītim – 7,” stāsta Lienīte.

Visa viņas dzīve esot liels skrējiens maršrutā darbs – mājas – bērni. Ikdienā Lienīte strādā dzīvokļu uzkopšanas sfērā.

”Agrāk strādāju par pārdevēju veikalā, bet sapratu, ka alga ir pārāk maza, bet darba stundu par daudz – vairs neatlika pietiekami laika bērniem,” stāsta sieviete.

Jā, neesot viegli uzturēt četrus bērnus, taču Lienīte ne mirkli nevēlas sūdzēties. ”Ja jau esmu laidusi bērniņus pasaulē, mans pienākums ir dot viņiem to, kas vajadzīgs,” uzskata četru bērnu mamma.

Uz jautājumu, vai nav grūti vienai rūpēties par četrām atvasēm, viņa strauji un pārliecinoši atbild – ”nē”.

”Bērni savstarpēji palīdz viens otram. Es lepojos ar to, ka esmu izaudzinājusi bērnus, kuri palīdz viens otram.

Ja kāda sieviete apgalvo, ka bērnus audzināt vienai ir grūti – tas ir viņas pašas vainas pēc. Viņas pašas nav iemācījušas bērnus rūpēties par sevi, citiem. Jo vairāk izlaiž bērnus, jo pašai ir grūtāk.

Ir jāmāk rast kompromiss starp bērniem un vecākiem,” uzsver Lienīte, piebilstot, ka neesot jau arī tādas zelta receptes, kā izaudzināt ideālus bērnus, vienkārši jājūt.

”Es lepojos ar to, ka man ir bērni, kuriem varu dot savu mīlestību. Katrs pats esam vainīgs pie tā, kā veidojam savu dzīvi, esam atbildīgi par to, kādu redzējumu dzīvei iedodam bērniem,” uzskata simpātiskā mamma.

Tieši bērni arī pamudinājuši doties šovā, kas pašai ir ļoti iecienīts raidījums.

”Nokļūt šovā bija mans sapnis, jo ”Gatava pārvērtībām” skatos vienmēr, nereti ir asaras acīs, redzot, ka raidījums dod iespēju sievietēm, kurām citādi tādas nav,” tā Lienīte.

Viņa pati šad tad aiziet sakopt nadziņus vai pie meistara sakopt uzacis. Pie friziera paciemoties sanāk reti. No ”Gatava pārvērtībām” ekspertiem viņa cer sagaidīt padomus, kā izskatīties atbilstoši savam vecumam.

”Gribu beidzot izskatīties kā mamma nevis māsa saviem bērniem, kā man parasti pasaka. Gribas būt sakoptai, lai bērni var lepoties ar mammu,” tā Lienīte.

Kamēr mamma pucējas un beidzot izbauda dienu sev, mazie palikuši tuvinieku gādībā un skaisto mammu ieraudzīs naktī vai nākamajā rītā.

Lienīte ir brīva sieviete, taču posties nav atnākusi nākotnes pielūdzēju dēļ. Viņa dzīvo sev un bērniem, uz vīrieša meklēšanu neiespringstot.

”Īsti negribu cerēt – kas būs, tas būs. Dzīve rādīs. Būs lemts – būs! Nebūs – nebūs!” smaida simpātiskā sieviete.