17 komentāri
Ekskluzīvi FOTO: Dobeles dzejniece Aija atplaukusi kā krāšņa pavasara puķe
Foto no Aijas privātā arhīva

TV3 šovā ”Gatava pārvērtībām” iepazītā dzejniece Aija Celma šopavasar izskatās īpaši uzplauksi. Dobelniece mēnesi pēc pārvērtībām teic, ka ne vien pavasarīgi izskatās, bet arī jūtas.

”Es jūtos pavasarīgi. Arī pateicoties ”Gatava pārvērtībām”, esmu kļuvusi gaiša, pavasarīga. Daudzi izsaka komplimentus par manu izskatu, par to, ka šādi izskatos labāk.

No dzimšanas esmu brunete. Šovā, veidojot šo toni, mati tika balināti. Līdz ar to tagad saulītē mati atspīd zeltaini. Saulīte dara savu darbu – vēl pabalina, un esmu kļuvusi vēl gaišāka. Tāpat kā puķes, esmu atplaukusi.

Bet, rakstot dzeju, nemaz citādāk nevar būt, jo ”debesis ir tepat, dvēsele lido”. Un ir prieks ar cilvēkiem dalīties,” to, ka pavasara saule atstājusi patīkamus iespaidus viņas dzīvē, portālam Skaties.lv apliecina 52 gadus vecā dzejniece.

Foto: Aija Celma mēnesi pēc pārvērtībām

”Dzejas vārds rada gaismu. Tas, ko uzraksti, ir vārds, caur kuru kādam vēli labu. Un tas divkārši tiek dots atpakaļ. Pasaulē vajag vairāk pozitīvisma!” secinājusi Aija.

Plaukstošākajā no gadalaikiem dzejniece nesēž rokas klēpī salikusi. Aijas sabiedriskā dzīve uzņēmusi apgriezienus – gan izteikti jauni piedāvājumi uzstāties dzejas pasākumos, gan notiek burziņi kopā Dobeles vācu biedrības vokālo ansambli “Die Lustigen”.

Šonedēļ dobelniece viesojās Rīgā – RCB Imantas filiālbibliotēkā ģimeniskā gaisotnē aizritēja literāri muzikālā pēcpusdiena, kurā tika lasīta dzeja, dziedāts un pat dejots.

”Iepriecējām cilvēkus ar dziesmām. Antonija Dombrovska izpildīja savas jaunās dziesmas ar maniem vārdiem un arī uzdejojām. Cilvēku nebija daudz, toties bija jauks kolektīviņš,” stāsta Aija. Šī bijusi trešā reize, kad viņa uzstājusies bibliotēkā Imantā.

Pašai Aijai īpašs brīdis bijis veltīt dzejoļus saviem faniem. ”Es vērsos pie cilvēkiem, viņi grāmatā uz labu laimi izvēlējās lappusīti, un es katram nolasīju priekšā to dzejolīti, kas tajā brīdī atšķīrās,” saviļņota ir Aija.

Tāpat saviļņojums bijis tiekoties ar cilvēkiem, kuri nebija redzēti gadiem ilgi. ”Viņi bija atnākuši uz pasākumu, lai ar mani tiktos. Bija kopīgu atmiņu ritināšana, kamolīša tīšana. Pasākums bija draudzīgs un ģimenisks,” stāsta dzejniece.

Foto: dzejniece Aija Celma

TOP komentāri

 • Aija
  +4 +2 -2

  Aija

  Atbilde no manis. Vai domājat, ka šeit paši sevi reklamē? Brīva pieeja... Varbūt neaizmirsīsim, ka šeit ir žurnālistes darbs, viņas zvani, intervijas. Es nepašreklamējos un nekad man nav bijusi tāda vēlēšanās. Jebkurš žurnālists meklē savas tēmas, kas piesaistītu lasītājus. Man ir grūti pateikt "nē" cilvēkam, kas dara darbu, kaut gan pēc iepriekšējās intervijas jau to pateicu un ieteicu citus - internetā un ne tikai pazīstamus dzejniekus. Žurnāliste turpina sekot manai darbībai un atceļā no pasākuma saņēmu zvanu, vaicājot kā pagājis pasākums. Vai man bija jānospiež taustiņš, vai arī kategoriski atteikties vajadzēja no sarunas.
  Visu labu... Sakārtosim savas domas Klusajā nedēļā... Arī šobrīd mums vajag būt pozitīvi noskaņotiem un nemeklēt vainas citos.
 • Laila Hill
 • IVETA
  +3 +2 -1

  IVETA

  Aijai ir ļoti laba dzeja,daudzi dzejoļi jau ir tapuši par dziesmām,kuras tautā ir ļoti iemīļotas.Vēlu viņai visu to labāko!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl